Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image

Fotoreportaże

 • Niedziela - Dni Czchowa '2017 z Akcją Biblioteki i gościem wieczoru
 • Sobota - Dni Czchowa '2017 z gościem wieczoru
 • Piknik rodzinny w Piaskach-Drużkowie i koncert Marka Piekarczyka! - fot. red. J.Dębiec
 • III dzień Baszta Jazz Festivalu Czchów '2017 - fot. red. Joanna Dębiec
 • II dzień Baszta Jazz Festivalu - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Kalejdoskopowo - same uroczystości

red. Joanna Dębiec.

Kalejdoskopowo wspomnę o kilku najbliższych i minionych wydarzeniach. Otóż za nami ślubowanie i przyjęcie w poczet uczniów "Pierwszaków" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie przy ul. Szkolnej, również pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie "Jeżyki" w Publicznym Przedszkolu w Jurkowie. Zespół Szkół i Przedszkola im. Tischnera w Domosławicach uczestniczył w projekcie Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku i otrzymał Certyfikat tzw. "Śliwkowej Szkoły". Kalejdoskopowo - same uroczystościMamy również w pamięci zapowiadane spotkania naszych dzieci (PSP Czchów i ZS w Jurkowie) z pełnym pomysłów pisarzem, autorem książeczek dla dzieci - Wiesławem Drabikiem. Fotoreportaż już można obejrzeć klikając na odpowiednie zdjęcie (przesuwające się) u góry strony.

14 października br. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji składamy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Opiekunom, Pracownikom Oświaty najlepsze życzenia - życzymy sukcesów, realizacji w pracy zawodowej, spełnienia w misji kształtowania młodych pokoleń, ale i mądrości oraz odpowiedzialności. Dziękujemy za trud, wkładany każdego dnia w pracę z naszymi dziećmi i młodzieżą.

Tego dnia w Zespole Szkół w Tymowej...

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z Czchowa

red. Joanna Dębiec.

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z CzchowaBrązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z Czchowa6 października 2016 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu, wśród nich znalazł się Edmund Kubisiak z Czchowa, wieloletni działacz sportowy, trener Magic Boxing Brzesko i wielki propagator boksu. Wracając do wydarzenia, wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, krzewieniu ducha sportu następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Dla wyróżnionych działalność na rzecz sportu to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia.

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w Niemczech

red. Joanna Dębiec.

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechDomosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechOd 14 do 17 września 2016 r. nasi nauczyciele z Domosławic brali udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Schoenborn-Gymnasium w Bruchsal w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ „SOS: Sick or Sound”. W rozmowach uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Niemiec, Rumunii oraz Polski. Stronę niemiecką reprezentowali: Simone Schoenung oraz Jurgen Mittag. Z Hiszpanii przyjechali: Carlos Ivo Jerez Rodriguez oraz Carlos Jerez z InstitutD’Icart. Rumunia była prezentowana przez: Bogdana Danielę Pawelz Colegiul National „GrigoreGhica” Dorohoi. Stronę polską reprezentowały: Beata Migas oraz Edyta Wnękowicz.

Projekt "Ruch po zdrowie" czyli Iskierka Nadziei dla najmłodszych

red. Joanna Dębiec.

Projekt Od maja 2016 roku Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Ruch po zdrowie!” współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki niemu 60 dzieci w wieku od 6 do 13 lat, mieszkających w powiecie brzeskim może rozwijać swoje pasje związane z grą w piłkę nożną. W ramach zajęć, prowadzonych w czterech grupach wiekowych przez wykwalifikowaną kadrę, uczestnicy zadania realizują różne formy aktywności. Są więc gry sparingowe, wyjścia na basen i kręgielnię, by umożliwić dzieciom wszechstronny rozwój.

Rodzinny Piknik Sportowy i nasze fotoreportaże

red. Joanna Dębiec.

Rodzinny Piknik Sportowy i nasze fotoreportaże Za nami Rodzinny Piknik Sportowy w Czchowie - rozpoczął się na stadionie nad Dunajcem, a zakończył na hali sportowej Publicznego Gimnazjum. Dzieciaki były zachwycone, sport, zabawa, kiełbaski z grilla, słodkie pączki, mecz pomiędzy rodzicami młodych sportowców różnych sekcji... Warto zaznaczyć, że dzieci z gminy Czchów już od najmłodszych biorą udział pod okiem trenerów przy wsparciu gminy i MOKSiR w zajęciach ogólnorozwojowych - sekcjach siatkówki, piłki nożnej, tenisa stołowego; uczą się i bawią, ćwiczą i osiągają sukcesy w gminie, w powiecie, nawet województwie, ale o tym napiszemy szerzej w najbliższym "Czasie Czchowa". Ważne, że na imprezie szczególnie dla nich, naszych małych sportowców - pogoda nikogo nie zraziła, a emocji nie brakowało.

Już na naszej stronie od wczoraj fotoreportaż z wydarzenia - kliknij w odpowiednie zdjęcie na przesuwającym się pasku wydarzeń. Wkrótce udostępnimy archiwum naszych fotoreportaży...

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w otwarciu w Brzesku Wystawy fotografii reportażowej "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." - za wsparcie, mnóstwo ciepłych słów, piękne, niepowtarzalne i szczere emocje.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję Organizatorom: Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Brzesku, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Złotej, Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "W Stronę Tęczy", opiekunom i wychowawcom, a przede wszystkim Dzieciom niepełnosprawnym i Ich rodzicom - bohaterom Wystawy - dzięki Wam powstało coś wspaniałego, a ja to tylko miałam możliwość pokazać.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję znanemu dziennikarzowi Wojciechowi Bonowiczowi, autorowi wymownych felietonów m.in. w Tygodniku Powszechnym i pisarzowi - za wsparcie pomysłu stworzenia wystawy oraz piękny list, który przesłał będąc w Lwowie wraz z pozdrowieniami dla uczestników naszego Wydarzenia. List został odczytany na otwarciu, a ponieważ bardzo się spodobał i wielu uczestników wydarzenia chciało, by go udostępnić - niżej go publikujemy.
Dziękuję Panu Staroście Andrzejowi Potępie za objęcie Wystawy honorowym patronatem i wsparcie działań Stowarzyszenia "W Stronę Tęczy" oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej.

Zaproszenie na wystawę

red. Joanna Dębiec.

Zaproszenie na wystawęZaproszenie na wystawęZapraszam wraz z Organizatorami na wystawę fotografii reportażowej "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." z dzieciakami niepełnosprawnymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej jako bohaterami, z Ich emocjami jako barwami w otaczającym świecie, w ludzkim życiu - Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku - 15.września (w najbliższy czwartek) - godz. 17.00 - otwarcie...

Wystawa będzie do obejrzenia w Brzesku do końca października.

Dzięki "Iskierce Nadziei" młodzi ludzie biorą udział w ciekawym projekcie "multimedialnym"

red. Joanna Dębiec.

    Dzięki Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie uzyskało możliwość uczestnictwa w ogólnopolskim programie ''Równać Szanse'' Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich przeprowadzić należało diagnozę środowiska lokalnego. Została ona następnie wysłana i oceniona przez 151 organizacji z 16 województw. Drugim etapem było skonstruowanie projektu, który również został przekazany do oceny. Dokonywały jej 53 dopuszczone organizacje, z czego 27 dostało dotacje na działania.

Inicjatywa ta skierowana jest do młodych ludzi w wieku 13-19 lat...

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród Wrocławia

red. Joanna Dębiec.

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród WrocławiaMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Wrocławia są organizatorami uroczystości - już cyklicznej - wręczenia nagród Wrocławia dla Czchowa, której towarzyszy wernisaż prac plastycznych Henryka Bicz-Święcickiego, inicjatora przedsięwzięcia i wielkiego ambasadora Czchowa na wrocławskich salonach kulturalnych.

W tym roku Odznakę Honorową Wrocławia "Złote Pióro z Brylantem" otrzymają: Jarosław Gurgul - Sekretarz Gminy Czchów - za wzorowy kontakt z twórcami kultury oraz Teresa Kasińska - wieloletnia nauczycielka - za ogromną wiedzę, a także przekazywanie uczniom pięknych wzorców życia i więzi z kulturą. Wystawa prac plastycznych Pana Henryka tym razem będzie dotyczyła znanych postaci historycznych i nosi tytuł "Bonaparte, Sienkiewicz, Paderewski - tylko w Czchowie".

Zapraszamy 8 września na godz. 17.00 do MOKSiR Czchów.

Akcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnego

red. Joanna Dębiec.

Akcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnegoAkcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnegoRozpoczął się rok szkolny, w fotoreportażach na naszej stronie umieściliśmy materiał z Domosławic, gdzie 1-mu września towarzyszyła akcja promocyjna i informacyjna dotycząca bezpieczeństwa na drogach, w pobliżu szkół, przejść dla pieszych - z udziałem Policji z Brzeska.

Kliknij w Fotoreportaż

Akcja polegała na zatrzymywaniu kierowców i rozdawaniu ulotek o akcji. Policji towarzyszył Dyrektor domosławickiej szkoły Kazimierz Wojnicki, Zastępca Burmistrza Czchowa Tadeusz Płachta oraz redakcja. Drugim miejscem w powiecie brzeskim, które wybrano na miejsce akcji było samo Brzesko. Warto dodać, że takie akcje są przez samych kierowców odbierane bardzo pozytywnie, wielu chwaliło inicjatywę i zabierało więcej ulotek, bo rozdawać je znajomym kierowcom. Rok szkolny niewątpliwie wymaga od kierowców zwracania szczególnej uwagi na drogi, okolice szkół, przedszkoli, przejścia dla pieszych i zachowania bezpieczeństwa.

Tego samego dnia o godz. 16.00 miało miejsce również rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach, które postaramy się również pokazać na zdjęciach. Tak naprawdę nauka zaczęła się od tego tygodnia, życzymy uczniom i nauczycielom dobrego i pełnego sukcesów roku szkolnego!

Już jutro na czchowski rynek zjadą zabytkowe samochody

red. Joanna Dębiec.

Już jutro na czchowski rynek zjadą zabytkowe samochody Już po raz piąty z krakowskiego Rynku Głównego wyruszy V Rajd Polski Historyczny. W tym roku organizatorzy przygotowali 17 odcinków specjalnych o długości 540 km, na których zawodnicy będą rywalizować w jeździe na regularność, czyli na dokładność, a nie szybkość przejazdu. W tym roku odwiedzą również Czchów.

Warto zabrać dzieci i 3. września wybrać się do Czchowa, w najbliższą sobotę na czchowskim rynku pojawią się około godz. 9.30 zabytkowe samochody - podrasowane, odpicowane, błyszczące, można będzie porozmawiać z kierowcami, podpytać ich - prawdziwych pasjonatów - o historię ich wozów, o pochodzenie, zrobić zdjęcie... zapraszamy. Pogoda ma dopisywać.

Projekt "Iskierka dla Seniora" realizowany w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Projekt

Projekt

Projekt Już po raz drugi Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" w Czchowie realizuje zadanie publiczne w ramach rządowego programu ASOS na lata 2014 – 2020. Projekt „Iskierka dla Seniora” skierowany jest do osób w wieku 60+ i ma na celu podniesienie kompetencji społecznych, nabycie nowych umiejętności i integrację międzypokoleniową osób starszych z terenu gminy Czchów. W projekcie bierze udział 32 seniorów, którym współtowarzyszy 8 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie.

W tegorocznej edycji projektu dofinansowanego z funduszy ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej seniorzy biorą udział m.in. w warsztatach z psychologiem, zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, przedsiębiorczości, warsztatach dziennikarskich, gastronomicznych i florystycznych. Seniorzy będą także pracować wolontarystycznie w Zespole Opieki Społecznej, a także przygotują miłą niespodziankę dla przedszkolaków.

Dożynki Gminne '2016 w Jurkowie

red. Joanna Dębiec.

Dożynki Gminne '2016 w JurkowieZa nami Dożynki Gminne, trzeba przyznać - dość ekstremalne, szczególnie pod koniec wydarzenia. Jurków jako Gospodarz Dożynek Gminy Czchów spisał się organizacyjnie na medal. Uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna - za rolników, za tegoroczne plony, z błogosławieństwem dla mieszkańców gminy Czchów. Ołtarz otoczyły dary natury - kosze z owocami i warzywami z ogrodów, lasów i pól, wiązanki i wianki z kłosami zbóż, ziół, liśćmi, gałązkami jarzębin, wieniec Gospodarzy w kształcie ula misternie uwity i ozdobiony - godne ukoronowanie krainy miodem, darami lasów, pól i...wodami Dunajca płynącej, a na wielkim stole bochny chleba z każdej wsi gminy Czchów. Oprawę Mszy wzbogaciła swoim występem orkiestra strażacka ze Złotej. Po takim budującym rozpoczęciu orszak dożynkowy przemaszerował pod Zespół Szkół w Jurkowie, gdzie na placu wielofunkcyjnym już czekała na gości wspaniała scena...

KLIKNIJ TU - FOTOREPORTAŻ Z DOŻYNEK '2016