Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image

Fotoreportaże

 • Niedziela - Dni Czchowa '2017 z Akcją Biblioteki i gościem wieczoru
 • Sobota - Dni Czchowa '2017 z gościem wieczoru
 • Piknik rodzinny w Piaskach-Drużkowie i koncert Marka Piekarczyka! - fot. red. J.Dębiec
 • III dzień Baszta Jazz Festivalu Czchów '2017 - fot. red. Joanna Dębiec
 • II dzień Baszta Jazz Festivalu - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016 w Złotej. Wyniki

red. Joanna Dębiec.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016 w Złotej. WynikiJak zapowiadaliśmy, 14 sierpnia br. w Złotej przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 7 drużyn OSP gminy Czchów. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Pogoda dopisała, również kibiców - jak zwykle w Złotej bywa - nie zabrakło. Sędzią głównym Zawodów był mł. bryg. Piotr Lach z PSP w Brzesku. Wydarzenie rozpoczął Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał. Warto dodać, że po raz pierwszy wśród startujących drużyn pojawiła się żeńska drużyna pożarnicza z Tworkowej, brawo!

W klasyfikacji generalnej Druhny z OSP Tworkowa zajęły 1 miejsce w swojej kategorii, natomiast w kategorii męskich drużyn pożarniczych na 1 miejsce zapracowali sobie druhowie z OSP Tworkowa, 2 miejsce zdobyła OSP Tymowa i III miejsce - OSP Złota - tak więc Gospodarze również znaleźli się na podium!

Ale wracamy do szczegółowych wyników Gminny Zawodów Sportowo-Pożarniczych '2016 w Złotej...

Najbliższe wydarzenia na niebie i ziemi

red. Joanna Dębiec.

Najbliższe wydarzenia na niebie i ziemi12-14 sierpnia można będzie na niebie zaobserwować zjawisko spadających gwiazd. Warto je sfotografować, albo chociaż tylko zobaczyć, a na pewno mieć w zanadrzu życzenia do spełnienia. Więcej w artykule: "Jak obserwować spadające gwiazdy".

Przypominamy - w najbliższą niedzielę 14.sierpnia o godz. 16.00 (uwaga zmiana z godz.17.00) na stadionie Temidy Złota rozpoczną się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016.

 

21. sierpnia 2016 w gminie Czchów - Gminne Dożynki, których Gospodarzem w tym roku będzie sołectwo Jurków. Święto Plonów rozpocznie tradycyjnie Msza św. Dziękczynna w kościele parafialnym w Jurkowie o godz. 15.00, a dalsza część uroczystości będzie miała miejsce na placu rekreacyjno-sportowym obok szkoły.

 

Najbliższy numer "Czasu Czchowa" - lipiec/sierpień 2016, z najważniejszymi czchowskimi wydarzeniami lata - w kioskach po 20. sierpnia br.

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski zakwalifikowała do etapu finałowego plebiscytu w kategorii "Wydarzenie" - Baszta Jazz Festival w Czchowie.

Administrator.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski organizowany jest przez Gazetę Krakowską wspólnie z Województwem Małopolskim, Małopolską Organizacją Turystyczną,Telewizją Polska SA Oddział w Krakowie oraz Radiem Kraków. Patronem naszego przedsięwzięcia jest Marszałek Małopolski - Jacek Krupa, który jest jednocześnie Przewodniczącym Kapituły.

Pełna lista Kandydatów została opublikowana w Gazecie Krakowskiej i na stronie www.gazetakrakowska.pl wraz ze szczegółami i regulaminem plebiscytu.

WOMW4

Nowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzenia

red. Joanna Dębiec.

Zaczął się drugi miesiąc wakacji, za nami takie wydarzenia jak Baszta Jazz Festival, Dni Czchowa oraz o ogólnopolskim zasięgu - Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem... Było pięknie i mamy z tego czasu mnóstwo wspomnień, wrażeń, zdjęć... Dziś jeszcze przypominamy o wizycie zagranicznych pielgrzymów i tygodniu, podczas którego gościliśmy ich w Dekanacie Czchowskim (fotoreportaże wolontariuszy ŚDM). Natomiast i w sierpniu czeka nas wiele kolejnych wydarzeń kulturalnych - już w następny weekend Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Złotej, a 21. sierpnia - Gminne Dożynki w Jurkowie.

Nowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzeniaNowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzeniaMamy też kolejną atrakcję turystyczną na naszym terenie! Zapraszaliśmy i nadal zapraszamy do wyjątkowego miejsca - Alpaka Beach i "Jaśkowego Sadu Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej w Czchowie. Teraz czas na kolejną nowość - kilkanaście dni temu został uruchomiony w gminie Czchów Park Linowy! Znajduje się bezpośrednio obok Kąpieliska Chorwacja w Jurkowie – dokładnie naprzeciwko bramy głównej.

Na miejscu mamy możliwość skorzystania z dwóch tras – mniejszej zawieszonej na wysokości ok 3 m i większej na wysokości zaczynającej się od 9 m i wzwyż.

Trasa mniejsza liczy 15 przeszkód, wejście na nią kosztuje 15 zł, duża trasa to 14 trudniejszych przeszkód – bilet wstępu 25 zł. Na trasie mamy aż dwa przejazdy tyrolką, co dla wielu jest najfajniejszą częścią parku...

Polsko-chińskie spotkanie w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Gośćmi OSP Jurków w ostatnim tygodniu była młodzież z Chin. Od jakiegoś czasu piszemy na łamach Czasu Czchowa o polsko-chińskiej wymianie kulturowej, już byli u nas strażacy z Hong Kongu, tym razem na Ziemi Czchowskiej pojawiła się młodzież, która przybyła do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży. Podczas wizyty w gminie Czchów goście OSP Jurków obejrzeli najpiękniejsze miejsca w Czchowie i okolicy, a następnie po uroczystej Mszy św. z oprawą Jurkowskiego Chóru Kameralnego zaprezentowali swoją kulturę podczas spotkania integracyjnego z mieszkańcami Jurkowa w remizie OSP. Można było zobaczyć jak się parzy słynną chińską herbatę, przyrządza zupę z różnych składników, wedle własnego smaku i życzenia...

Echa Dni Czchowa - z i na zewnątrz

red. Joanna Dębiec.

Za nami Dni Czchowa - trzy dni słońca, zabawy, koncertów muzycznych, konkursów, akcji, wielu atrakcji...
W niedzielę na czchowskim rynku jako gwiazda wieczoru wystąpił Tomasz Karolak z zespołem "Pączki w Tłuszczu", zobaczmy jak na swojej stronie promowali Czchów http://paczkiwtluszczu.pl/#!/page_Newsy

Echa Dni Czchowa - z i na zewnątrzPolecamy nasz profil na facebooku:

https://www.facebook.com/CzasCzchowa/

- tu będziemy również promować stronę gazety, najważniejsze wydarzenia i fotoreportaże. Od jutra na naszej stronie fotoreportaże z kolejnych dni Święta Czchowa - Dni Czchowa '2016

 

Światowe Dni Młodzieży '2016 - program wydarzeń centralnych

red. Joanna Dębiec.

Światowe Dni Młodzieży '2016 - program wydarzeń centralnychZbliżają się wydarzenia centralne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Do całej Polski zjechała młodzież, która będzie w nich uczestniczyła.

Już od czwartku również na terenie Dekanatu Czchów gościmy 100 młodych ludzi z różnych krajów świata (m.in. z Niemiec, Słowacji), pielgrzymami opiekują się nasi wolontariusze (101), a koordynatorem w dekanacie czchowskim jest ks. Robert Duda. O pobycie zagranicznych gości na Światowe Dni Młodzieży w dekanacie czchowskim - wyjątkowym Tygodniu Misyjnym - napiszemy osobno i bardziej szczegółowo, postaramy się również pokazać fotorelacje z każdego dnia. Warto dodać, że 22.lipca Dni Czchowa rozpoczął Festiwal Młodych właśnie w ramach ŚDM '2016 oraz koncert rodzimego zespołu, powstałego przy parafii Czchów - "Wzgórze Synaj".

A teraz czas na szczegółowy program Wydarzeń Centralnych Światowych Dni Młodzieży '2016 w Polsce. Na program Światowych Dni Młodzieży składają się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym, zwane Wydarzeniami Centralnymi, oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.

Wtorek, 26 lipca

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oficjalnie rozpoczną się Ceremonią Otwarcia...

Podczas Dni Czchowa Akcja Biblioteki i niespodzianka jubileuszowa "Czasu Czchowa"! Zabierz KUPON

red. Joanna Dębiec.

Zapraszając na Dni Czchowa chcielibyśmy przypomnieć, iż w niedzielę 24. lipca w ramach Dni Czchowa Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie już tradycyjnie prowadzi Akcję "Kup Książkę dla Biblioteki" - od godz. 16.00. W tym roku będzie możliwość zakupu większej ilości książek, więc na pewno Akcja potrwa dłużej. A każda książka to pełny los w loterii i szansa na nagrodę główną! Nagrody co roku są bardzo atrakcyjne, tym razem też będzie można wyjechać z Czchowa rowerem, czy wygrać telewizor, tablet, albo firmowy zegarek... 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej niespodziance, o której pisaliśmy na łamach ostatniego "Czasu Czchowa" publikując specjalny KUPON, który należy wyciąć i przynieść na Dni Czchowa na stoisko Biblioteki. Warto, każdy wypełniony KUPON z czerwcowego nru gazety weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród Jubileuszowych "Czasu Czchowa"! (Rok 2016 to 25-lecie Gazety).

B.J.F. Czyli co sprawia, że muzyka jest autentyczna

red. Joanna Dębiec.

B.J.F. Czyli co sprawia, że muzyka jest autentycznaZapraszaliśmy na wyjątkowe Święto Jazzu w Czchowie i kto się zdecydował wziąć w nim udział, nie pożałował. Wysublimowana muzyka, śpiew, taniec... plejada barw i emocji muzycznych, zabawa w pięknym stylu. A gościł Czchów w swojej pełnej krasie - kameralnych acz eleganckich wnętrzach Cafe Oranżerii Hotelu "Łaziska" w piątek "wieczorową porą", następnie w samym sercu Czchowa - w ryneczku otoczonym zabytkowymi domami z podcieniami, nad którym góruje prastary dąb z Janem Nepomucenem u jego stóp i delikatną muzyką kropel wody w pobliskiej fontannie w tle i... nad Jeziorem Czchowskim otoczonym dostojną zaporą wodną, wzgórzami, lasami, plażą i słońcem... Baszta Jazz Festival - jazz tradycyjny i urokliwy Czchów - przyciągają razem, ale i każde z osobna coraz szersze grono fanów. Znów zabłysły gwiazdy, bardzo spodobał się Big Band z Rożnowa, obiecująco rozpoczął już pierwszego dnia Baszta Jazz Festival, Słowacy (Funny Fellows) zrobili prawdziwą furorę swoimi występami, grali i na platformie objazdowej po Czchowie, na paradzie "nowoorleańskiej", na scenie i na łodzi...bawiąc słowackim humorem i muzyką porywając do tańca. A to tylko fragmenty z misternie ułożonej przez Organizatorów mozaiki atrakcji XVII Baszta Jazz Festivalu w Czchowie.

Jazz na scenie, jazz na samochodzie, jazz na wodzie i w pochodzie… Już w piątek rusza XVII BASZTA JAZZ FESTIVAL W CZCHOWIE!

red. Joanna Dębiec.

Jazz na scenie, jazz na samochodzie, jazz na wodzie i w pochodzie… Już w piątek rusza XVII BASZTA JAZZ FESTIVAL W CZCHOWIE!Już w najbliższy piątek rusza XVII edycja trzydniowego Baszta Jazz Festivalu w Czchowie! O szczegółach samego Festiwalu i gościach tegorocznej edycji opowiada na łamach "Czasu Czchowa" Jacek Mazur, Dyrektor Artystyczny Festiwalu i jeden z jego inicjatorów oraz organizatorów. Przypominamy, iż "Czas Czchowa" - Magazyn Informacyjny Gminy Czchów obejmuje wydarzenie patronatem medialnym i zarówno na naszej stronie, jak i w gazecie będzie można czytać relacje oraz na bieżąco przeglądać fotoreportaże z każdego dnia Festiwalu. Organizatorami Festiwalu są Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.

RED. Joanna Dębiec

"Po raz siedemnasty Święto Jazzu w Czchowie - 8-10. lipca 2016"

Kto by pomyślał wtedy, kiedy po raz pierwszy zabrzmiała w roku milenijnym - 2000. pierwsza edycja „Baszta Jazz Festivalu”, że  przez kolejnych szesnaście lat będzie jego kontynuacja?! A jednak.

Zbliża się właśnie siedemnasty Festiwal...

Akcja "Odjazdowy Bibliotekarz" w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Akcja Akcja Akcja "Odjazdowy Bibliotekarz" to ogólnopolska akcja dla bibliotekarzy, sympatyków biblioteki oraz miłośników książek i rowerów.
Tegoroczny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” rozpoczął się w Jurkowie 4 lipca 2016 r. Warto dodać, że "Odjazdowi" spotkali się po raz drugi. Pogoda była wręcz idealna, świeciło słońce, a na starcie stawili się czytelnicy jurkowskiej biblioteki. Uczestnicy wyruszyli tym razem do Zakliczyna, przeprawiając się na drugą stronę Dunajca promem, a następnie przez miejscowości Filipowice i Stróże. Na Zakliczyńskim rynku, który był celem wyprawy, uczestnicy rajdu rozdawali ulotki propagujące akcję, rozmawiali z przechodniami rozpowszechniając akcję promocji czytelnictwa, książek, i samych działań "dzisiejszej" Biblioteki. Była to również świetna promocja zdrowego stylu życia poprzez ruch, wysiłek i integracja z Czytelnikami.

ALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendą

red. Joanna Dębiec.

ALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąALPACA BEACH W CZCHOWIE – nowy pomysł z fantazją, alpakami i lawendąWakacje w pełni, być może jesteśmy w trakcie lub jeszcze przed nami - urlopy, chęć zwiedzania, wędrowania, fotografowania, a może i odkrywania? Być może właśnie warto odkrywać nowe, klimatyczne miejsca, inne od wszystkich, gdzie można atrakcyjnie spędzić wolny czas? Takim miejscem jest już od lipca ALPACA BEACH przy ulicy Dworskiej w Czchowie (skręcamy w lewo przed mostkiem, za którym jest wjazd - zakręt w prawo - do Czchowa Rynku). Zadaszona plaża stworzona w pobliżu zagrody z 16. hodowlanymi alpakami i plantacji lawendy… Tu można przyjść z dziećmi, z rodziną, odpocząć, porozmawiać, z dala od zgiełku, dzieci mogą bawić się w piachu, a i dorośli - poczuć się jak na plaży, napić się swobodnie kawy, dobrej herbaty, zjeść ciacho domowego wypieku z lawendą, lody, poczytać książkę, wypożyczyć ją do przeczytania. To wyjątkowe miejsce...

Zaproszenie na Jubileuszowe Uroczystości do Domosławic

red. Joanna Dębiec.

Zaproszenie na Jubileuszowe Uroczystości do DomosławicParafia p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domosławicach w najbliższą sobotę, 2 lipca br. będzie przeżywać uroczystość odpustową połączoną z jubileuszem 220. lat istnienia Kościoła. Tu czczony jest słynący łaskami obraz Matki Bożej Domosławickiej. Był on w Domosławicach jeszcze przed powstaniem Kościoła parafialnego. – Od ponad trzystu lat dokonują się tu cuda – można usłyszeć od proboszcza, ks. Marka Kądziołki, który zgodził się napisać o historii szerszy artykuł do "Czasu Czchowa" (umieszczamy go poniżej i zachęcamy do poznania szerszej i jakże ciekawej historii kościoła, a przede wszystkim łaskami słynącego obrazu). Jubileusz rozpocznie się od Mszy św. o godzinie 11.00,której będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski, pochodzący z sąsiedniej Tymowej.Miło nam poinformować, że wraz z pięknym, ponad 200-setnym Jubileuszem Parafii swój Jubileusz 60-lecia kapłaństwa będzie świętował ksiądz prałat Michał Kapturkiewicz, wieloletni proboszcz parafii.