Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image

Fotoreportaże

 • Święto Owoców u przedszkolaków w Czchowie - fot. J.Dębiec
 • Święto Pluszowego Misia w czchowskiej Bibliotece - fot. red.
 • Katarzynki w gminie Czchów - inicjatywa w ramach Projektu Ośrodki Wsparcia - fot. J.Dębiec
 • Projekt
 • Zajęcia czytelnicze o książkach i wyobraźni z dziećmi z PSP Czchów w Miejskiej Bibliotece Publicznej
 • Archiwum

Wigilia u dzieci niepełnosprawnych w Złotej

red. Joanna Dębiec.

Przedświąteczny czas jest okazją do przypomnienia dzieciom i młodzieży o tradycjach i zwyczajach świątecznych, prezentacji Jasełek, organizacji kiermaszów świątecznych i Wigilii. Tak też było w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej. Dyrekcja wraz z nauczycielami, opiekunami oraz wychowankami Ośrodka zorganizowali uroczystą Wigilię, rozpoczynając ją Jasełkami w wykonaniu samych uczniów. Było pięknie i wzruszająco, od dzieci niepełnosprawnych powinniśmy się uczyć szczerości i wrażliwości, okazywania uczuć, one prawdziwie przeżywają świąteczny czas, prawdziwie składają życzenia, przytulają się, całymi sobą śpiewają kolędy, a jasełka przeżywają jak historię z życia wziętą. Takiego rozumienia świąt rodzinnych życzę już dziś Czytelnikom „Czasu Czchowa”.

Polecam fotoreportaż z wydarzenia - jutro ze względu na chwilowe zmiany techniczne - na naszej stronie.

21. grudnia br. w Domosławicach...

Na Gminny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową wpłynęło 225 prac!

red. Joanna Dębiec.

13 grudnia 2016 roku rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny pn. “Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa ‘2016”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli i podzielony został na trzy kategorie: Przedszkole, kl. I-III oraz kl. IV-VI. Prace oceniała komisja w składzie: Patrycja Janicka-Raciborska, red. Joanna Dębiec, Paulina Kumorek. Spośród wielu kartek Jury wyłoniła wielu zwycięzców:

Kategoria IV-VI

miejsce I: Manuel Bodurka Tymowa, Patrycja Święch Złota...

Gimnazjada z Jeżycjadą i "Opium w rosole" w ZSiP w Złotej

red. Joanna Dębiec.

Gimnazjada z Jeżycjadą i Pięć lat temu po raz pierwszy Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej zaprosił uczniów gimnazjów gminy Czchów, aby sprawdzili swoją wiedzę na temat książek Małgorzaty Musierowicz. Tak też było w tym roku. Ale warto o pomyśle powiedzieć więcej. Pisarka stworzyła niezwykły cykl powieści o nazwie „Jeżycjada”– jak na razie 21, fani powieści z niecierpliwością czekają na 22 tom, który będzie nosił tytuł: „Ciotka Zgryzotka”. Bohaterowie tych utworów są mądrzy i dobrzy. Mają takie „zwykłe” cechy, ale książki są absolutnie wyjątkowe. Sporo spośród uczniów biorących udział w konkursie sięga po kolejne części i dowiaduje się, jak mądrze może żyć nastolatek, jak dzielnie sobie radzić, jak spędzać czas, jak dobrze tworzyć „małe”, a ważne rzeczy... Tegoroczne spotkanie poświęcone było powieści pt. „Opium w rosole”.

Mikołajkowo...

red. Joanna Dębiec.

Mikołajkowo...Klimacik świąteczny zaczyna się z pierwszym śniegiem, z pierwszymi reklamami zapowiadającymi święta w TV, czy na witrynach sklepów, albo oświetleniem świątecznym Rynku w Czchowie, czy samego Magistratu - wyjątkowo okazale w tym roku. Na pewno już świątecznie się zrobiło, gdy do naszych szkół, przedszkoli, in.instytucji, wreszcie domów przybył św. Mikołaj z prezentami... Mikołaj w tym roku wyjątkowo odwiedził Urząd Miejski w Czchowie. Najpierw byli to strażacy jurkowscy z koszem cukierów w czapeczkach Mikołaja z dzwoneczkiem... a potem grupka przedstawicieli/lek Urzędu w czapeczkach Mikołajek ze słodkim prezentem dla każdego...

O Kocie w butach czyli wydarzeniach, w których uczestniczyli nasi Seniorzy

red. Joanna Dębiec.

O Kocie w butach czyli wydarzeniach, w których uczestniczyli nasi SeniorzyO Kocie w butach czyli wydarzeniach, w których uczestniczyli nasi SeniorzyOstatnie dni listopada były niezwykle intensywne dla Seniorów w gminie Czchów, szczególnie tych, którzy biorą udział w projekcie "Iskierka dla Seniorów". Warto wspomnieć, że to już nie pierwszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - adresowany do seniorów w gminie Czchów (ASOS - Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020). W tej "odsłonie" projektu mamy dla Czytelników dwa wydarzenia - przedstawienie teatralne z Seniorami w roli aktorów adresowane dla najmłodszych i wycieczkę do Niepołomic oraz do Teatru Słowackiego w Krakowie na sztukę "Arszenik i stare koronki" z Anną Polony i Urszulą Popiel w rolach głównych. Można będzie już dziś obejrzeć na naszej stronie fotoreportaże z każdego z nich.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w czchowskiej bibliotece

red. Joanna Dębiec.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w czchowskiej biblioteceŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia w czchowskiej biblioteceDuże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały bibliotekę w Czchowie. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. 25.11.2016r. przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Były to misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przywitania z przedszkolakami i przyniesionymi pluszakami.

Zapraszamy na spotkanie rodzinne z muzyką klasyczną i bajkową

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na spotkanie rodzinne z muzyką klasyczną i bajkową26. listopada zapraszamy do kina "Baszta" w Czchowie na spotkanie z muzyką, instrumentami

oraz prawdziwymi muzykami, którzy grają na poważnych koncertach.

Tym razem będą do dyspozycji tylko naszych dzieci.

Zapraszamy szczególnie dzieciaki od 6 do 12 lat z rodzicami.

Uwaga! Stroje eleganckie.

Centrum Muzyki Mościce przygotowało specjalny program, wystąpią profesjonalni muzycy, pedagodzy z krakowskiej i katowickiej Akademii Muzycznej, zagra m.in. kwartet smyczkowy!

Będzie to spotkanie z serii spotkań rodzinnych z muzyką klasyczną i bajkową.

Organizatorzy zapowiadają już od 14.00 świetną muzyczną zabawę, słuchanie i nawet wspólne granie...

Zapraszamy do Czchowa!

W 100. rocznicę śmierci H.Sienkiewicza w Złotej...

red. Joanna Dębiec.

W 100. rocznicę śmierci H.Sienkiewicza w Złotej...15 listopada br. w Złotej w godzinach wieczornych (dla odpowiedniego efektu) odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie, szkoła uczciła 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza (warto dodać, że Sejm RP ogłosił właśnie z tej okazji Rokiem Henryka Sienkiewicza). W Złotej odbyło się piękne i wymowne - tak patriotycznie, jak i historycznie i literacko - widowisko. Pani Marta Gurgul, inicjatorka wydarzenia ze wsparciem Dyrektor Bogumiły Jurkiewicz i przede wszystkim z zaangażowaniem swoich uczniów, zorganizowała dla całej szkoły, rodziców, gości, prawdziwą lekcję o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza przeplataną elementami patriotycznymi i religijnymi poprzez scenki teatralne z wybranych powieści, towarzyszący im teatr cieni i piękną oprawę wokalną.

Święto Jesiennych owoców u przedszkolaków w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Święto Jesiennych owoców u przedszkolaków w CzchowiePubliczne Przedszkole w Czchowie zorganizowało na początku listopada br. Święto Jesiennych Owoców - każda z grup wiekowych przebrała się za inny owoc - dzieci tańczyły, śpiewały, recytowały, a potem wszystkie grupy prawdziwie "rozgrzał" i rozruszał pan animator, dzieci były zachwycone. Na koniec pani Dyrektor zaprosiła do stołu po wypieki owocowe i owoce w syropach przygotowane przez panie kucharki. Było smacznie, słodko i kolorowo. Dziękujemy za zaproszenie, na naszej stronie już można obejrzeć fotoreportaż.

 

O tym, że "Śniadanie daje moc!" wiedzą już uczniowie szkoły podstawowej w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

O tym, że O tym, że Warto wspomnieć, iż nie tylko to ważne patriotyczne wydarzenie było udziałem naszych dzieci i młodzieży na początku listopada. Otóż w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie zorganizowano barwny finał ogólnopolskiego projektu "Śniadanie daje moc!" Dzieci wraz z nauczycielami z każdej z klas przygotowali specjalne występy artystyczne promujące zdrowe odżywianie, rodzice przygotowali kolorowe, zdrowe i apetyczne kanapeczki, szaszłyki owocowe, odżywcze koktajle. Zachęcam do obejrzenia kolorowego "owocowego" fotoreportażu na naszej stronie.

 

 

Echa 11 Listopada w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Echa 11 Listopada w CzchowieZa nami uroczyste obchody Święta Niepodległości. Na uwagę zasługuje wiele wątków uroczystości - mądre kazanie tym razem kapelana wojskowego w kościele parafialnym w Czchowie, genialne występy artystyczne - Jurkowskiego Chóru Kameralnego, uczennic ze wsparciem nauczycieli ze Szkoły Muzycznej z Domosławic, chwytający za serce najmłodszych "zerówkowych" uczniów PSP Czchów. Mali artyści w strojach krakowskich piosenką, wierszem i tańcem poprowadzili widzów przez historię naszego kraju. Szczególną wymowę uroczystości nadało bogate w treści i oprawę artystyczną przedstawienie ze św. Urszulą Ledóchowską jako bohaterką walki o Polskę, o najgłębsze ludzkie wartości...

Hubertus w Kole Łowieckim "Szarak" w Tymowej

red. Joanna Dębiec.

Hubertus w Kole Łowieckim 5. listopada br. Koło Łowieckie "Szarak" w Tymowej, mające za sobą już ponad 50 lat działalności obchodziło tradycyjnego Hubertusa. Przypomnijmy: Hubertus (czy też Hubertowiny) to szczególnie ważny dzień dla myśliwych, jeźdźców i leśników. Tego dnia w Kościele katolickim jest wspomnienie świętego Huberta, patrona myśliwych. Z tej okazji odbywają się tradycyjne obchody. Tego dnia myśliwi uczestniczą w porannej Mszy Świętej w intencji myśliwych i przyrody. Co ciekawe, często jest to Msza polowa, odprawiana wokół leśnych lub przydrożnych kapliczek i uczestniczą w niej zwierzęta - psy, konie, sokoły. Tak też było w Domku Myśliwskim w Tymowej.

Koniec października szczególny dla przedszkolaków gminy Czchów

red. Joanna Dębiec.

Koniec października szczególny dla przedszkolaków gminy CzchówOstatni dzień października, jesień na całego, a nawet temperatury zaczynają już zbliżać nas ku zimie; czas zmieniliśmy na zimowy a bliskość Wszystkich Świętych nastraja nostalgicznie, refleksyjnie. W kioskach i sklepach pojawił się kolejny "słonecznikowy" CZAS CZCHOWA, nawiązujący do nadania imienia szkole w Tymowej i kwiatów, które były szczególnie miłe wybranej przez społeczność Tymowej Patronce, św. Urszuli Ledóchowskiej. W numerze można obejrzeć kolorowy fotoreportaż z wydarzenia i przeczytać o nim i równie ważnych obchodach Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Numer zawiera również wiele artykułów, opisujących na bieżąco, co dzieje się w gminie Czchów, ciekawostki, wspomnienia, polecamy!

Druga połowa października obfitowała w wydarzenia szczególnie ważne dla przedszkolaków z całej gminy Czchów. 25. - na hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Czchowie miała miejsce Spartakiada Przedszkolaka...