Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Święto Owoców u przedszkolaków w Czchowie - fot. J.Dębiec
 • Święto Pluszowego Misia w czchowskiej Bibliotece - fot. red.
 • Katarzynki w gminie Czchów - inicjatywa w ramach Projektu Ośrodki Wsparcia - fot. J.Dębiec
 • Projekt
 • Zajęcia czytelnicze o książkach i wyobraźni z dziećmi z PSP Czchów w Miejskiej Bibliotece Publicznej
 • Archiwum

Zapraszamy na kolejną Akcję Honorowego Oddawania Krwi do Czchowa

red. Joanna Dębiec.

Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się

3 listopada 2016 roku (w najbliższy czwartek) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie

w godzinach od 9.00 do 12.00

Podczas akcji będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Zwyczajowo dla krwiodawców przewidziane są upominki.

Zapraszamy

Zarząd Klubu HDK PCK

Zapowiedź artykułu - zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzeń 14. października w Tymowej

red. Joanna Dębiec.

Za nami duże i bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla społeczności Tymowej, ale przede wszystkim dla nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty gminnej. Otóż - o czym wspominaliśmy - 14. października w Zespole Szkół w Tymowej odbyła się podwójna uroczystość - nadania szkole podstawowej i gimnazjum w Tymowej imienia świętej Urszuli Ledóchowskiej, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęcenie sztandaru szkoły, a następnie ślubowanie wraz z odśpiewaniem nowego hymnu szkoły oraz obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej - złożenie przez władze samorządowe życzeń oraz podziękowań pod adresem wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, wręczenie Nagród Burmistrza Czchowa wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji nauczycielom z terenu gminy Czchów. O wydarzeniu szerzej można będzie przeczytać w najbliższym numerze "Czasu Czchowa" - pod koniec października w kioskach, natomiast zapraszamy do obejrzenia bogatego fotoreportażu z wydarzenia (po kliknięciu w odpowiednie zdjęcie na ruchomym pasku fotoreportaży).

Zapraszamy na Wystawę Owczarków Niemieckich - najbliższy weekend - Czchów przy zaporze

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na Wystawę Owczarków Niemieckich - najbliższy weekend - Czchów przy zaporzeW najbliższy weekend 15, 16 października br. odbędzie się w Czchowie przy zaporze Wystawa Owczarków Niemieckich.

Przyjmowanie psów będzie się odbywało od godz. 8.00 zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, natomiast sędziowanie rozpocznie się o godz. 9.30

Szczegóły można zaleźć na stronie głównego Organizatora Wystawy, udostępniamy link:

http://www.owczarek-niemiecki.com/wystawa/czchow/2016/?menu=wystawa

Serdecznie zapraszamy na ten weekend do Czchowa! Ma być wreszcie ładna, jesienna pogoda, a na pewno będzie co - przykładem poprzednich wystaw - zobaczyć, wielu hodowców owczarków niemieckich specjalnie przygotowuje swoje psy, by je zaprezentować w Czchowie przed słynnym niemieckim sędzią Erichem Böslem oraz polskim - Waldemarem Federakiem.

Kalejdoskopowo - same uroczystości

red. Joanna Dębiec.

Kalejdoskopowo wspomnę o kilku najbliższych i minionych wydarzeniach. Otóż za nami ślubowanie i przyjęcie w poczet uczniów "Pierwszaków" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie przy ul. Szkolnej, również pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie "Jeżyki" w Publicznym Przedszkolu w Jurkowie. Zespół Szkół i Przedszkola im. Tischnera w Domosławicach uczestniczył w projekcie Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku i otrzymał Certyfikat tzw. "Śliwkowej Szkoły". Kalejdoskopowo - same uroczystościMamy również w pamięci zapowiadane spotkania naszych dzieci (PSP Czchów i ZS w Jurkowie) z pełnym pomysłów pisarzem, autorem książeczek dla dzieci - Wiesławem Drabikiem. Fotoreportaż już można obejrzeć klikając na odpowiednie zdjęcie (przesuwające się) u góry strony.

14 października br. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji składamy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Opiekunom, Pracownikom Oświaty najlepsze życzenia - życzymy sukcesów, realizacji w pracy zawodowej, spełnienia w misji kształtowania młodych pokoleń, ale i mądrości oraz odpowiedzialności. Dziękujemy za trud, wkładany każdego dnia w pracę z naszymi dziećmi i młodzieżą.

Tego dnia w Zespole Szkół w Tymowej...

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z Czchowa

red. Joanna Dębiec.

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z CzchowaBrązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z Czchowa6 października 2016 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu, wśród nich znalazł się Edmund Kubisiak z Czchowa, wieloletni działacz sportowy, trener Magic Boxing Brzesko i wielki propagator boksu. Wracając do wydarzenia, wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, krzewieniu ducha sportu następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Dla wyróżnionych działalność na rzecz sportu to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia.

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w Niemczech

red. Joanna Dębiec.

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechDomosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechOd 14 do 17 września 2016 r. nasi nauczyciele z Domosławic brali udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Schoenborn-Gymnasium w Bruchsal w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ „SOS: Sick or Sound”. W rozmowach uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Niemiec, Rumunii oraz Polski. Stronę niemiecką reprezentowali: Simone Schoenung oraz Jurgen Mittag. Z Hiszpanii przyjechali: Carlos Ivo Jerez Rodriguez oraz Carlos Jerez z InstitutD’Icart. Rumunia była prezentowana przez: Bogdana Danielę Pawelz Colegiul National „GrigoreGhica” Dorohoi. Stronę polską reprezentowały: Beata Migas oraz Edyta Wnękowicz.

Projekt "Ruch po zdrowie" czyli Iskierka Nadziei dla najmłodszych

red. Joanna Dębiec.

Projekt Od maja 2016 roku Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Ruch po zdrowie!” współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki niemu 60 dzieci w wieku od 6 do 13 lat, mieszkających w powiecie brzeskim może rozwijać swoje pasje związane z grą w piłkę nożną. W ramach zajęć, prowadzonych w czterech grupach wiekowych przez wykwalifikowaną kadrę, uczestnicy zadania realizują różne formy aktywności. Są więc gry sparingowe, wyjścia na basen i kręgielnię, by umożliwić dzieciom wszechstronny rozwój.

Rodzinny Piknik Sportowy i nasze fotoreportaże

red. Joanna Dębiec.

Rodzinny Piknik Sportowy i nasze fotoreportaże Za nami Rodzinny Piknik Sportowy w Czchowie - rozpoczął się na stadionie nad Dunajcem, a zakończył na hali sportowej Publicznego Gimnazjum. Dzieciaki były zachwycone, sport, zabawa, kiełbaski z grilla, słodkie pączki, mecz pomiędzy rodzicami młodych sportowców różnych sekcji... Warto zaznaczyć, że dzieci z gminy Czchów już od najmłodszych biorą udział pod okiem trenerów przy wsparciu gminy i MOKSiR w zajęciach ogólnorozwojowych - sekcjach siatkówki, piłki nożnej, tenisa stołowego; uczą się i bawią, ćwiczą i osiągają sukcesy w gminie, w powiecie, nawet województwie, ale o tym napiszemy szerzej w najbliższym "Czasie Czchowa". Ważne, że na imprezie szczególnie dla nich, naszych małych sportowców - pogoda nikogo nie zraziła, a emocji nie brakowało.

Już na naszej stronie od wczoraj fotoreportaż z wydarzenia - kliknij w odpowiednie zdjęcie na przesuwającym się pasku wydarzeń. Wkrótce udostępnimy archiwum naszych fotoreportaży...

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w otwarciu w Brzesku Wystawy fotografii reportażowej "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." - za wsparcie, mnóstwo ciepłych słów, piękne, niepowtarzalne i szczere emocje.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję Organizatorom: Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Brzesku, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Złotej, Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "W Stronę Tęczy", opiekunom i wychowawcom, a przede wszystkim Dzieciom niepełnosprawnym i Ich rodzicom - bohaterom Wystawy - dzięki Wam powstało coś wspaniałego, a ja to tylko miałam możliwość pokazać.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy z dziećmi niepełnosprawnymi jako bohaterami - składamy podziękowania...Dziękuję znanemu dziennikarzowi Wojciechowi Bonowiczowi, autorowi wymownych felietonów m.in. w Tygodniku Powszechnym i pisarzowi - za wsparcie pomysłu stworzenia wystawy oraz piękny list, który przesłał będąc w Lwowie wraz z pozdrowieniami dla uczestników naszego Wydarzenia. List został odczytany na otwarciu, a ponieważ bardzo się spodobał i wielu uczestników wydarzenia chciało, by go udostępnić - niżej go publikujemy.
Dziękuję Panu Staroście Andrzejowi Potępie za objęcie Wystawy honorowym patronatem i wsparcie działań Stowarzyszenia "W Stronę Tęczy" oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej.

Zaproszenie na wystawę

red. Joanna Dębiec.

Zaproszenie na wystawęZaproszenie na wystawęZapraszam wraz z Organizatorami na wystawę fotografii reportażowej "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." z dzieciakami niepełnosprawnymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej jako bohaterami, z Ich emocjami jako barwami w otaczającym świecie, w ludzkim życiu - Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku - 15.września (w najbliższy czwartek) - godz. 17.00 - otwarcie...

Wystawa będzie do obejrzenia w Brzesku do końca października.

Dzięki "Iskierce Nadziei" młodzi ludzie biorą udział w ciekawym projekcie "multimedialnym"

red. Joanna Dębiec.

    Dzięki Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie uzyskało możliwość uczestnictwa w ogólnopolskim programie ''Równać Szanse'' Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich przeprowadzić należało diagnozę środowiska lokalnego. Została ona następnie wysłana i oceniona przez 151 organizacji z 16 województw. Drugim etapem było skonstruowanie projektu, który również został przekazany do oceny. Dokonywały jej 53 dopuszczone organizacje, z czego 27 dostało dotacje na działania.

Inicjatywa ta skierowana jest do młodych ludzi w wieku 13-19 lat...

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród Wrocławia

red. Joanna Dębiec.

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród WrocławiaMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Wrocławia są organizatorami uroczystości - już cyklicznej - wręczenia nagród Wrocławia dla Czchowa, której towarzyszy wernisaż prac plastycznych Henryka Bicz-Święcickiego, inicjatora przedsięwzięcia i wielkiego ambasadora Czchowa na wrocławskich salonach kulturalnych.

W tym roku Odznakę Honorową Wrocławia "Złote Pióro z Brylantem" otrzymają: Jarosław Gurgul - Sekretarz Gminy Czchów - za wzorowy kontakt z twórcami kultury oraz Teresa Kasińska - wieloletnia nauczycielka - za ogromną wiedzę, a także przekazywanie uczniom pięknych wzorców życia i więzi z kulturą. Wystawa prac plastycznych Pana Henryka tym razem będzie dotyczyła znanych postaci historycznych i nosi tytuł "Bonaparte, Sienkiewicz, Paderewski - tylko w Czchowie".

Zapraszamy 8 września na godz. 17.00 do MOKSiR Czchów.