Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Niedziela - Dni Czchowa '2017 z Akcją Biblioteki i gościem wieczoru
 • Sobota - Dni Czchowa '2017 z gościem wieczoru
 • Piknik rodzinny w Piaskach-Drużkowie i koncert Marka Piekarczyka! - fot. red. J.Dębiec
 • III dzień Baszta Jazz Festivalu Czchów '2017 - fot. red. Joanna Dębiec
 • II dzień Baszta Jazz Festivalu - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

"Tryptyk Domosławicki" w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach dedykowany ks. Prałatowi Michałowi Kapturkiewiczowi

red. Joanna Dębiec.

21 czerwca br. Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach zakończyła swój rok artystyczny uroczystym koncertem. Wydarzenie to już tradycyjnie miało miejsce na estradzie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i ponownie zwieńczone zostało prawykonaniem utworu skomponowanego specjalnie na tę okazję. Po kantacie “Ad astra” i suicie lirycznej “Mgła”, stworzonej również przez Grzegorza Majkę przyszedł czas na „Obłęd”, nie do końca, bo to tylko tytuł jednej z części nowoczesnej kompozycji „Symfonii” I stopnia Grzegorza Majki, ale coś w tym było. Koncert "Tryptyk Domosławicki" tym razem uwieczniliśmy na fotoreportażu, który można już oglądać na naszej stronie. Przyp.red.

Echa Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP

red. Joanna Dębiec.

Echa Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP14 czerwca br. w remizie OSP Jurków miał miejsce Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Zebrali się przedstawiciele wszystkich jednostek OSP gminy Czchów, dotychczasowy Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP z Prezesem dhem Markiem Chudobą i Komendantem Gminnym dhem Piotrem Musiałem oraz goście z zewnątrz: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku st. bryg. Dariusz Pęcak i Prezes Oddziału Powiatowego Z OSP RP dh Marian Zalewski. Zjazd podsumowuje 5-letnią kadencję Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP.

Zapraszamy na Sportowy Piknik Rodzinny w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na Sportowy Piknik Rodzinny w CzchowieDyrektor, nauczyciele, Rada Rodziców i same dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie zapraszają 18. czerwca na Sportowy Piknik Rodzinny, który rozpoczyna się o godz. 15.00 w hali Publicznego Gimnazjum w Czchowie. W programie obok części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły przewidziano wiele rywalizacji sportowych dla dzieci i dorosłych - mecze w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, dodatkowo konkursy z nagrodami i...pokaz iluzji pełen dobrego humoru. Jednym słowem Czchów się bawi - tym razem na hali sportowej! Zapraszamy.

Zapraszamy do kina na spektakl teatralny

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy do kina na spektakl teatralnyW najbliższy weekend, w niedzielne popołudnie będzie można w kinie "Baszta" w Czchowie obejrzeć niesamowity spektakl w wykonaniu tymowskiego zespołu teatralnego Tymowioki pt. "Kopciuszek".

Premiera widowiska miała miejsce podczas X Festynu Serca w Tymowej. Warto je zobaczyć, świetna gra aktorów, mieszkańców Tymowej, którzy od kilku już lat pod fachowym okiem p. Dominiki Czarneckiej przygotowują spektakle teatralne - od Jasełek po baśnie i prawdziwie podbijają serca publiczności. Mnóstwo dobrej zabawy! Zapraszamy od godz. 16.00.

II Bajkowy Piknik Rodzinny Publicznego Przedszkola w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Ciepłego, sobotniego przedpołudnia 11 czerwca miał miejsce II „Bajkowy Piknik Rodzinny", na który zaprosiło Publiczne Przedszkole w Czchowie. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda sprzyjała i pomimo, że nie nie cały czas było słońce, atmosfera była wspaniała. Wspólne świętowanie dzieci, rodzice, wszyscy przybyli na piknik goście - rozpoczęli w sali kina Baszta od przywitania wszystkich przez Panią Dyrektor Przedszkola. Wśród gości pojawili się w-ce burmistrz Tadeusz Płachta, sekretarz Urzędu Miejskiego Jarosław Gurgul, dyrektor MOPS-u Katarzyna Sobczyk, Małgorzata Motak z Biblioteki, Joanna Dębiec z redakcji Czasu Czchowa.

Rodzice tego dnia mogli podziwiać swoje pociechy, które z dumą prezentowały przygotowaną z tej okazji część artystyczną w formie krótkich wierszyków, piosenek i tańców, poświęconych rodzinie. Wspólnie odśpiewano "100 lat" i dzieci wręczyły ukochanym rodzicom upominki. Później role się odwróciły

"Iskierka Nadziei" dla niespełnosprawnych

red. Joanna Dębiec.

9 czerwca br., przypomnijmy, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, a dokładnie na hali sportowej Publicznego Gimnazjum odbyła się IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Zmagania sportowe zgromadziły na hali 118 uczestników, uczniów i podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ostoja” w Brzesku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzesku, uczniów z Zespołu Szkół w Jurkowie, Tymowej, Tworkowej, Wojakowej. Po raz pierwszy w Spartakiadzie wzięły udział dzieci przedszkolne – z Porąbki Iwkowskiej i Iwkowej.

"Rodzice dzieciom - dzieci rodzicom" - piknik rodzinny w Złotej

red. Joanna Dębiec.

12 czerwca br. czyli w ostatnią niedzielę w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej już po raz dziesiąty odbyło się szkolne święto rodzin pod hasłem „Rodzice dzieciom – dzieci rodzicom” o czym wspominaliśmy zapraszając na weekendowe wydarzenia. Program tegorocznego pikniku był wypełniony wieloma atrakcjami, które przyciągały tłumy mieszkańców Złotej. Piknik rozpoczął się o godzinie 15.00 gościnnym występem amatorskiej grupy teatralnej „Nasza chata” w przedstawieniu „Smok ze Smoczej Jamy”. Nad całością czuwała pani Sylwia Janicka. Jako następni swój program zaprezentowali najmłodsi wychowankowie szkoły...

Wydarzenia i fotoreportaże - gimnazjaliści i teatr, Złota z Kazimierzem Wielkim i niepełnosprawni w Czchowie, a w ten weekend...

red. Joanna Dębiec.

Wydarzenia i fotoreportaże - gimnazjaliści i teatr, Złota z Kazimierzem Wielkim i niepełnosprawni w Czchowie, a w ten weekend...Zapowiadamy na bieżąco wydarzenia, które można później oglądać na fotoreportażach, zapraszamy. Ostatnio umieściliśmy całą serię z Tygodnia Czytelnictwa w Publicznym Gimnazjum w Czchowie - warto zajrzeć do "Stasiuka", fotoreportaż wzbogaciliśmy jeszcze o noc czytelniczą, która poprzedziła spotkanie z pisarzem i przygotowała młodzież na rozmowę o Jego życiu i twórczości. Dziś ukaże się fotoreportaż ze spektaklu teatralnego, który pod fachowym okiem Jana Jakuba Należytego przez kilka ostatnich miesięcy przygotowywała nasza młodzież gimnazjalna. Było na co popatrzeć, a i rodzice pewnie z dumą oglądali swoich synów i córki w roli utalentowanych aktorów. Napiszemy więcej o wydarzeniu w czerwcowym numerze "Czasu Czchowa".

***

Nie sposób nie wspomnieć o finale Powiatowego Konkursu wiedzy historycznej pt. "Kazimierz Wielki i Jego czasy" (8.06.),

Za nami Tydzień Czytelnictwa w czchowskim gimnazjum

red. Joanna Dębiec.

Od 31 maja do 4 czerwca 2016 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w Gimnazjalnym Tygodniu Czytelniczym w Czchowie. 5 dni i 7 atrakcji związanych z promocją literatury.
Pierwszego dnia czchowscy gimnazjaliści przekonywali mieszkańców Czchowa, że warto czytać dzieciom przynajmniej 20 minut dziennie. Jak ważne jest to dla rozwoju młodego człowieka informowały ulotki i plakaty partnera całej imprezy - Cała Polska Czyta Dzieciom.
Drugiego dnia w Publicznym Gimnazjum w Czchowie odbył się maraton czytelniczy. Każdy uczeń przyniósł do szkoły swoją ulubioną książkę, czytał wybrany fragment i przekonywał kolegów, że to właśnie książka prezentowana przez niego jest godna polecenia. Trzeci dzień przewidywał 2 imprezy...

Parafialne Święto Rodziny w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Parafialne Święto Rodziny w CzchowieW dniu dzisiejszym (2 czerwca br.) ks. dr Ryszard Biernat - Proboszcz Parafii Czchów zaprasza mieszkańców, parafian z okazji 25-lecia swojego kapłaństwa na Parafialne Święto Rodziny.

Uroczystości rozpocznie Masz św. z udziałem bpa Andrzeja Jeża połączona z procesją na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwem dzieci. Po Mszy św. na wszystkich gości czeka wiele atrakcji - muzyka, wiejski stół, słodycze, przejażdżki konne...pewnie jeśli akurat deszcz temu nie przeszkodzi.

Redakcja składa Księdzu Proboszczowi, Czcigodnemu Jubilatowi, najserdeczniejsze życzenia jubileuszowe, dalszych lat pełnych oddania Bogu, ludziom (parafii), błogosławieństwa i wytrwałości w posłudze kapłańskiej.

O szczegółach wydarzenia można dowiedzieć się z plakatu - źródło: www.parafiaczchow.pl

Kalejdoskop kulturalny - Tydzień Czytelniczy w Czchowie!

red. Joanna Dębiec.

Kalejdoskop kulturalny - Tydzień Czytelniczy w Czchowie!Kalejdoskop kulturalny - Tydzień Czytelniczy w Czchowie!Sporo minęło czasu i sporo się działo. Wracamy do relacjonowania bieżących wydarzeń po blisko dwóch tygodniach przerwy. Mam nadzieję, że z wyjazdu na turnus rehabilitacyjny z blisko 40-osobową grupą dzieci niepełnosprawnych z naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Złotej - nad morze, powstanie ciekawy materiał zarówno zdjęciowy, jak i reportażowy.

Natomiast od dnia dzisiejszego będzie się działo wiele w ramach Tygodnia Czytelniczego w Czchowie! Czchów już oplakatowany, bo młodzież gimnazjalna rozpoczęła od happeningu czytelniczego i rozdawania ulotek promujących wydarzenie i samo czytelnictwo. A już od jutra spotkania autorskie ze znanymi i cenionymi pisarzami, warsztaty czytelnicze, maraton czytelniczy...  Będzie się działo, bo i jest ważny powód