Nasi partnerzy

 • Autokompleks
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Piknik czytelniczy uczniów klas IV.z Czchowa z okazji wrześniowego Dnia Książki - fot.red. Joanna Dębiec
 • Młodzież ZSP w Czchowie w ramach projektu Ze sztuką za pan brat, realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, pomalują ściany u chorych w ZOL-u - fot.red.Joanna Dębiec
 • Aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie - od 5. do 15. września 2018 - fot.red. Joanna Dębiec
 • Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie - Narodowe Czytanie
 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018 w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Złote Gody w Gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Złote Gody w Gminie Czchów25. stycznia w Oranżerii Ośrodka Wczasowego „Łaziska” w Czchowie odbyła się uroczystość Jubileuszy 50- i 60-lecia Małżeństw z terenu Gminy Czchów. Pary, obchodzące swoje Złote Gody zostały odznaczone przez Burmistrza Czchowa Marka Chudobę Medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. W odznaczeniu, przekazywaniu życzeń oraz gratulacji, wzięli również udział Przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Rabiasz, Zastępca Burmistrza Tadeusz Płachta oraz Kierownik USC Zofia Kułakowska. Już tradycją stało się organizowanie przez Urząd Miejski w Czchowie Parom Małżeńskim, obchodzącym swoje 50- i 60-lecie pożycia małżeńskiego pięknej, pamiątkowej Uroczystości Jubileuszowej.

Wielki Koncert Noworoczny Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

red. Joanna Dębiec.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach zdobywa od 5 lat sukcesy, koncertuje, uczniowie i nauczyciele indywidualnie się rozwijają i biorą udział w prestiżowych wydarzeniach muzycznych z chlubą dla gminy, całego regionu, a przede wszystkim dla szkoły, uczniów i ich rodziców. Pod koniec stycznia odbyły się koncerty noworoczne – wspaniały, na którym zaprezentowała się cała szkoła muzyczna – w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach oraz w Kąśnej Dolnej, a następnie w Łososinie. Zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz Dyrekcji należą się duże gratulacje.

Z Dnia Babci i Dziadka w Złotej

red. Joanna Dębiec.

Z Dnia Babci i Dziadka w ZłotejZ Dnia Babci i Dziadka w ZłotejDzień Babci i Dziadka w Złotej obchodzono, jak co roku, wyjątkowo uroczyście. Tu, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Przedszkola zebrali się licznie seniorzy - Babcie i Dziadkowie, a dla nich z pompą wystąpili wnukowie. Każda z klas coś przygotowała, były piosenki i tańce, ale i były niespodzianki. Mianowicie  obmyślono przeróżne konkursy z nagrodami dla Gości - babcie obierały jabłka na czas, dziadkowie np. wiązali krawaty. Śmiechu było co niemiara. Z Dnia Babci i Dziadka w ZłotejZ Dnia Babci i Dziadka w ZłotejProwadzące w barwnych krakowskich strojach prowadziły uroczystość z humorem, by ten wspólny czas upłynął na wspólnej zabawie, a Babcie i Dziadkowie z okazji swojego święta poczuli się wyjątkowo. Na koniec były dla wszystkich życzenia nie tylko od dzieci, również ze strony zaproszonych władz samorządowych oraz Dyrekcji Szkoły.

Zaproszenie

red. Joanna Dębiec.

Burmistrz Czchowa,

Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia

w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Tischnera w Domosławicach

zapraszają na

Koncert Noworoczny,

który odbędzie się 24 stycznia 2017 roku o godz. 17.00

w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

W programie Koncertu - utwory muzyki klasycznej, jazzowej, rozrywkowej oraz najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach

Echa Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Echa Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek w CzchowieEcha Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek w CzchowieZwyczaj kolędowania jest bardzo mocno zakorzeniony w polskiej tradycji. Kolędy śpiewamy od Wigilii Bożego Narodzenia, aż do 2 lutego. W naszej gminie w grudniu i styczniu organizuje się wiele imprez świątecznych, jedną z nich był Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 15 stycznia 2017 r. w sali kina Baszta w Czchowie. Koncert rozpoczął Jurkowski Chór Kameralny. Polskie kolędy i pastorałki wykonane przez miłośników muzyki (jak sami podkreślają nieprofesjonalnych) pod dyrekcją Aleksandry Bożkowic-Różak wprowadziły niepowtarzaną atmosferę. Wspaniałe wykonanie, a co za tym idzie, owacje od publiczności potwierdziły, że Jurkowski Chór Kameralny jest wyjątkowy i nieustannie zachwyca swoich słuchaczy. Następnie Marcin Walkowicz, który prowadził koncert, zachęcił publiczność do wspólnego z nim wykonania dwóch kolęd: „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Lulajże Jezuniu”. Zamysł ten zakończył się powodzeniem, a na dodatek wprowadził wszystkich w znakomitym nastroju do kolejnego koncertu - Wojtka Klicha.

Tradycja „Rockowych Opłateczków Wojtka Klicha” sięga 1994 roku, to wówczas po raz pierwszy, po pasterce w Tarnowskim Centrum Kultury zgromadzili się ludzie, aby wysłuchać koncertu i śpiewać kolędy. Od tamtej pory minęło 22 lata, a „Opłateczki” na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Tarnowa. 15 stycznia z podobnym repertuarem wystąpił w Czchowie.

Sprzęt z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w czchowskim szpitalu

red. Joanna Dębiec.

 Sprzęt z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w czchowskim szpitaluDzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy staraniem kierownictwa Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czchowie i władz Gminy Czchów czchowski Zakład Opiekuńczo-Leczniczy otrzymał nowy sprzęt medyczny (zakupiony z ubiegłorocznej zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP - "Dar Fundacji 2016").

Otrzymane wyposażenie to zarówno sprzęt medyczny (aparat EKG, po 2 szt. - ssaki, inhalatory, pompy), jak i wyposażenie szpitala (2 materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe, 3 wózki inwalidzkie, podnośnik elektryczny mobilny, fotel kąpielowy i 20 sztuk łóżek elektrycznych) - www.wosp.org.pl 

Łączna wartość przekazanego sprzętu zamknęła się kwotą 210 000 zł.

Dzięki pozyskanemu wyposażeniu znacząco poprawi się jakość świadczonych usług. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to podmiot, świadczący swoje usługi w sferze opieki nad osobami starszymi, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają intensywnej i specjalistycznej opieki.

Za nami V Tymowskie Kolędowanie

red. Joanna Dębiec.

Za nami V Tymowskie KolędowanieW ostatnią niedzielę 8 stycznia br., jak wcześniej zapowiadaliśmy - w szkole w Tymowej odbyło się V Tymowskie Kolędowanie. Kolędowanie przy herbatce ma już swoją tradycję, jak również wspaniałe Jasełka, które z wielką starannością są przygotowywane przez mieszkańców Tymowej (grupa teatralna "Tymowioki" pod fachowym okiem i w reżyserii Dominiki Czarneckiej, mieszkanki Tymowej, przy wsparciu szefowej Rady Rodziców Tymowskiej szkoły Pani Grażyny Gicali oraz wspaniałych krawcowych). To od Jasełek właśnie zaczęła się działalność grupy teatralnej "Tymowioki", której szeregi wciąż się zwiększają, a aktorzy angażują się w występy całymi rodzinami. Wróćmy do Tymowskiego Kolędowania... Sala gimnastyczna szkoły była pełna gości...

Otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w CzchowieOtwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w Czchowie9 stycznia br. w Czchowie przy ul. Rynek 8 nastąpiło oficjalne otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko z Brzeska (Prawo i Sprawiedliwość). Biuro będzie czynne w poniedziałki w godzinach od 11.00 - 14.00 oraz we czwartki od 14.00 do 16.00 - zapowiada Pani Poseł zapraszając nie tylko mieszkańców gminy Czchów ale również gmin sąsiednich: Iwkowej, Gnojnika czy Zakliczyna. Podczas otwarcia nie zabrakło działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ale także przedstawicieli samorządu. Obecni byli m.in. Burmistrz  Czchowa Marek Chudoba, Zastępca Burmistrza Tadeusz Płachta, Przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Rabiasz.

Otwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w CzchowieOtwarcie Biura Poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) w Czchowie– Chciałabym, aby to miejsce było miejscem dialogu. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy różnymi ludźmi, różnymi osobowościami, mamy często różne poglądy, ale ważne jest by myśleć przede wszystkim o dobru naszych miejscowości, naszego regionu, naszego kraju i ważne jest, abyśmy w tym kierunku tutaj działali realizując program rządowy - mówiła podczas otwarcia biura Poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Parlamentarzystka deklarowała pomoc samorządowi gminnemu. – Wiem, że burmistrz Marek Chudoba ma wydeptane ścieżki w powiecie i województwie, a ja – jeśli będzie taka potrzeba i wola władz miejskich – mogę pomóc w instytucjach centralnych – zapewniała. Burmistrz Marek Chudoba podkreślił, że to historyczny moment w dziejach gminy. – Po raz pierwszy mamy w Czchowie biuro poselskie. Za to dziękuję w imieniu lokalnej społeczności, bo naszym wspólnym celem, bez względu na poglądy polityczne, jest pomoc mieszkańcom, służba naszym wyborcom. Z okazji otwarcia Biura wręczył Pani Poseł w imieniu samorządu adres okolicznościowy.

Jurkowskie Kolędowanie - ciekawa inicjatywa niedawno powstałej Grupy Młodzieżowej z Jurkowa

red. Joanna Dębiec.

Jurkowskie Kolędowanie - ciekawa inicjatywa niedawno powstałej Grupy Młodzieżowej z JurkowaW świąteczny piątek Grupa Młodzieżowa, która powstała w czasie Światowych Dni Młodzieży - w Jurkowie i nadal chce działać, spotykać się i organizować coś ciekawego dla społeczności lokalnej - zorganizowała noworoczne spotkanie połączone ze wspólnym kolędowaniem w remizie OSP Jurków. Na to Spotkanie Opłatkowe przybyli licznie mieszkańcy Jurkowa co najmniej trzech pokoleń. Były rodziny z dziećmi, dziadkowie, młodzież... Grupa Młodzieżowa rozpoczęła częścią artystyczną łączącą słowo Boże ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz życzeniami dla wszystkich przybyłych gości i tych, którzy włączyli się w przygotowanie Spotkania. Następnie wystąpił gościnnie Jurkowski Chór Kameralny, a potem wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania przy karaoke.

ISKIERKA DLA SENIORA - podsumowania

red. Joanna Dębiec.

ISKIERKA DLA SENIORA - podsumowaniaDziałające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei wspiera nie tylko uczniów szkoły. Od dwóch lat dzięki udziałowi w programie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS na lata 2014 – 2020 angażuje się także w działania na rzecz najstarszych mieszkańców miasta i gminy. Realizuje działania skierowane do osób starszych po 60 roku życia. Zdrowie, zaangażowanie społeczne, nabycie nowych umiejętności i kontakty międzyludzkie to priorytety w ramach realizowanych projektów. Przez kilka miesięcy seniorzy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających podnieść ich kompetencje społeczne poprzez zajęcia z psychologiem, rozwinąć żyłkę przedsiębiorczości dzięki zajęciom Przedsiębiorczość III wieku. ISKIERKA DLA SENIORA - podsumowaniaSeniorzy brali udział także w zajęciach florystycznych, gastronomicznych,dziennikarskich, poznawali sposoby zachowania świeżości i szybkości myślenia poprzez wykonywanie specjalnych treningów umysłu...