Nasi partnerzy

 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Andrzejki z folklorem czyli Grupa śpiewacza KG Czchów i Klub Seniora Nasza Chata - w czchowskiej Leśniczówce - fot.red. Joanna Dębiec
 • Parada Bajkowa na Andrzejkowy czas - ciekawa i kolorowa inicjatywa szkoły specjalnej w Złotej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Roczek przedszkolnego Caritas w Jurkowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Twórcze i inspirujące obchody 100-lecia uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych Polka Niepodległa 2018 - Brzeskie Centrum Biblioteczno-Kulturalne 24 listopada br. - fot.red. Joanna Dębiec
 • Święto Pluszowego Misia - spotkanie najmłodszych i przyszłych Czytelników w czchowskiej Bibliotece - fot.red. J.Dębiec
 • Archiwum

Turniej Wiedzy Pożarniczej juz po raz 27. w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Turniej Wiedzy Pożarniczej juz po raz 27. w gminie Czchów15 marca br. po raz 27. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. O godz. 9.00 w remizie OSP Jurków 26. uczniów: 9. uczniów szkół podstawowych, 9. gimnazjalistów i 8. uczniów szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło do rozwiązywania testów wiedzy pożarniczej.Nad przebiegiem Turnieju czuwali: Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał, dh Stanisław Obal i dh Władysław Malaga. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Jurkowianka, wśród gimnazjalistów prym wiedli uczniowie tymowskiej szkoły, natomiast spośród uczniów zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie najlepsi byli chłopcy z Jurkowa, tym samym miło, że Gospodarze Turnieju (OSP Jurków) mają swoich laureatów. A oto bardziej szczegółowe wyniki.

O wyjątkowej 8-marcowej akcji HDK

red. Joanna Dębiec.

O wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDK8 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyła się akcja krwiodawstwa, o której pisaliśmy, zorganizowana przez szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi. Wśród dawców, oprócz uczniów, znaleźli się również nauczyciele, goście i absolwenci szkoły.

Ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zarejestrowała 27 dawców, z czego 23 osoby zostały zakwalifikowane do donacji.

Wynik akcji to 10,350 litra krwi pełnej.Organizacja cyklicznych akcji krwiodawstwa to jeden z wielu zadań Klubu HDK planowanych w ramach działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Z okazji Dnia Kobiet Zarząd Klubu HDK PCK postanowił szczególnie docenić honorowych dawców krwi, wręczając im różnorodne upominki.

Echa Dnia Kobiet w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Echa Dnia Kobiet w CzchowiePoczątek marca, o czym wspominaliśmy, okazał się bogaty w wydarzenia kulturalne. Czas o nich napisać szerzej, tym bardziej, że warto. Przypominamy, że już we środę w kioskach pojawi się kolejny numer "Czasu Czchowa" z opisywanymi wydarzeniami i fotoreportażami - przyp.red.

8. marca br. Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie zaprosili Kobiety z gminy Czchów – dyrektorki i szefowe, działaczki kół gospodyń, seniorki z „Naszej Chaty”, Panie urzędniczki, nauczycielki, przedstawicielki wielu grup społecznych w gminie Czchów – na Koncert z okazji Dnia Kobiet. To był wyjątkowy dzień, więc zakończył się równie wyjątkowo. Wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach.

Naukowo i świątecznie 7. i 8. marca w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Naukowo i świątecznie 7. i 8. marca w Czchowie7. marca br. o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbędzie się konferencja informacyjno-metodyczna dla dyrektorów gimnazjów, wychowawców i pracodawców "Zawód to szansa, zawód to przyszłość". Będą poruszane tematy m.in. dotyczące współczesnego rynku pracy w odniesieniu do współczesnej młodzieży, wyzwań jakie stają przed szkołą w najbliższej przyszłości, norm prawnych w zatrudnieniu pracowników młodocianych i informacji o realizacji przez szkołę programu Erazmus +. Wykłady poprowadzą prelegenci z Młodzieżowego Centrum Kariery, Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Państwowej Inspekcji Pracy oraz doradca zawodowy.

Tego samego dnia o godz. 18.00 spotkanie Kobiet w wigilię Ich Święta zorganizowało Koło Gospodyń w Czchowie.

8 marca natomiast na piękny Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach oraz uroczyste świętowanie Dnia Kobiet zaprasza do czchowskiego kina "Baszta" Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

 

8 marca zapowiada się wyjątkowa akcja krwiodawstwa!

red. Joanna Dębiec.

8 marca zapowiada się wyjątkowa akcja krwiodawstwa!Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza na

akcję krwiodawstwa,

która odbędzie się w szkole 8 marca 2017 roku w godzinach od 9.00 do 12.00

Mamy też niespodziankę!

Z okazji Dnia Kobiet dla dawców przewidziane są upominki, między innymi karnety na zajęcia fitness i samoobrony ufundowane przez Brzeską Akademię Ruchu Libra oraz zaproszenia na zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie do salonu fryzjerskiego Prestiż i salonu kosmetycznego Ulubieńcy w Czchowie.

Zarząd Klubu HDK

przy ZSP w Czchowie

Na naszych fotoreportażach - wydarzenia lokalne na bieżąco

red. Joanna Dębiec.

Na naszych fotoreportażach - wydarzenia lokalne na bieżącoZa nami wesoły i obfity w spotkania, poczęstunki i zabawy - czas karnawału. Warto jednak zajrzeć do naszej galerii fotoreportaży, w której znalazło się m.in. ostatkowe spotkanie kół gospodyń oraz grupy seniorów "Nasza Chata" w Złotej: https://photos.google... Warto dodać, że spotkanie, które rozpoczął nawiązując do tradycji krakowskich przekupek i obchodzenia Babskiego Combra Burmistrz Czchowa, obfitowało w twórcze dyskusje, degustację potraw i nalewek przygotowanych zarówno przez organizatorów, jak i uczestniczki spotkania, pączki, chrusty, ciasta... oraz dobrą zabawę.

Piękna inicjatywa przedszkolaków z Jurkowa - szyjemy laleczki, by wziąć udział w projekcie UNICEF i pomóc dzieciom w Angoli

red. Joanna Dębiec.

Piękna inicjatywa przedszkolaków z Jurkowa - szyjemy laleczki, by wziąć udział w projekcie UNICEF i pomóc dzieciom w AngoliPubliczne Przedszkole w Jurkowie w roku szkolnym 2016/2017 brało udział w ogólnopolskim projekcie „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF. Dzieci z naszego przedszkola przygotowywały wraz z rodzicami specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób.W projekcie brały udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Od końca listopada 2016r. wraz z rodzicami, babciami, ciociami – które wykazały się niezwykłą pomysłowością - w oparciu o gotowy wzór określony przez UNICEF szyły charytatywne laleczki. Każda laleczka otrzymała swoją tożsamość – akt z imieniem, miejscem oraz datą urodzenia.

Ciekawa inicjatywa - Konkurs Piękności w Internecie "Miss & Mister Diamond 2017"

red. Joanna Dębiec.

Ciekawa inicjatywa - Konkurs Piękności w Internecie Ciekawa inicjatywa - Konkurs Piękności w Internecie 7 lutego rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do wyjątkowego, a zarazem niepowtarzalnego konkursu piękności
Miss & Mister Diamond 2017. Celem konkursu jest nie tylko wybór najpiękniejszej Polki i najprzystojniejszego Polaka,
ale również wsparcie młodych i zdolnych osób w drodze do spełnienia marzeń o sławie i karierze.
Miss Diamond to pierwszy konkurs piękności, w którym prawie wszystkie etapy, poza Galą Finałową zostaną
przeprowadzone online. Forma konkursu jest bardzo innowacyjna, a dzięki przeprowadzeniu konkursu w Internecie,
każda z osób marzących o karierze w wielkim świecie ma możliwość podjęcia kroku w stronę spełnienia marzeń,
niezależnie od sytuacji finansowej czy miejsca zamieszkania.

ZAPROSZENIE do Dyskusyjnego Klubu Książki

red. Joanna Dębiec.

ZAPROSZENIE do Dyskusyjnego Klubu KsiążkiW najbliższy poniedziałek 27. lutego br.

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie zaprasza

na pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Czchowie.

Początek godz. 15.00

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury,

tych, którzy lubią czytać, również tych, dla których czytanie jest pasją,

którzy chcieliby nie tylko czytać ale również dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi, spotykać się w swoim gronie czytelniczym, przy dobrej kawie, herbatce, polecać dobre książki lub się o nich dowiadywać...

Będzie ciekawie, twórczo i inspirująco...

ZAPRASZAMY

 

Uwaga na nieuczciwe firmy podszywające się pod audytorów energetycznych

red. Joanna Dębiec.

Ostrzegamy przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość zdobycia na ten cel dofinansowania z RPO WM 2014-2020 odwiedzają mieszkańców naszego regionu oferując odpłatne wykonanie audytów energetycznych.

Jednocześnie przypominamy mieszkańcom Małopolski, że audyty energetyczne budynków - będące warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji na wymianę nieekologicznego pieca - są całkowicie bezpłatne dla mieszkańców, ponieważ będą finansowane przez Urząd Marszałkowski ze środków Unii Europejskiej.

Jeszcze do maja daleko

red. Joanna Dębiec.

Jeszcze do maja dalekoJeszcze do maja dalekoSkończył się czas tradycyjnych Studniówek... za chwilę nasi tegoroczni maturzyści zasiądą do egzaminu dojrzałości, który będą pisali już w maju, ale jeszcze dziś niech żyją swoim wyjątkowym czasem zabawy i beztroski, niech przeżyją go jeszcze raz... Redakcja miała możliwość fotografowania podczas Studniówki organizowanej przez Klasy IV a i d Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Dziękujemy organizatorom i odwdzięczamy się bogatym fotoreportażem, który będzie można już dziś obejrzeć na naszej stronie. Przyszłym maturzystom życzymy połamania piór na egzaminach, a tak poważnie - zdania ich przez wszystkich bez wyjątku! Niech szczęście przyniosą te zakładane na Studniówki czerwone podwiązki...

Na koniec kilka słów od Wychowawców...

Ciekawe inicjatywy PSP Czchów

red. Joanna Dębiec.

Ciekawe inicjatywy PSP CzchówWspomnienie czasu kolędowania - czas na widowiskowe podsumowanie.

27 stycznia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie odbył się XVIII Przegląd Zespołów Kolędniczych organizowany przez Samorząd Uczniowski. Jak co roku była to okazja do podziwiania występów kolędników z klas IV-VI. Bogactwo strojów i różnorodność rekwizytów (gwiazdy, turonie, szopki) było imponujące, a ich życzenia brzmiały jak najpiękniejsza i najbardziej oczekiwana melodia. Bardzo cieszy fakt, że takie wspólne kolędowanie stało się już wieloletnią tradycją czchowskiej szkoły i że wszyscy z radością biorą w niej udział. Tak więc „Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok! Żeby Wam się darzyło i mnożyło; w  oborze i w kumorze. Daj Panie Boże!”.

Wydarzenie jest jednym wielkim barwnym i pełnym staropolskich tradycji widowiskiem, dlatego zdecydowaliśmy się - przynajmniej we wspomnieniach - do niego wrócić. Zdj. udost. szkoła. Warto dodać, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie w ciągu roku organizuje wiele bardzo ciekawych i twórczych inicjatyw, w które angażuje się nie tylko dzieci i nauczycieli, ale i chętnie służą pomocą rodzice, a nawet dziadkowie. Jedne pomysły - jak organizacja Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem z teatrem ubogim, czy z roku na rok kontynuowane i rozwijane happeningi uczące młodzież angażowania się ważne społeczne tematy - jak ochrona środowiska, czy ludzkiego zdrowia - budzą kolejne.