Nasi partnerzy

 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image

Fotoreportaże

 • Piknik czytelniczy uczniów klas IV.z Czchowa z okazji wrześniowego Dnia Książki - fot.red. Joanna Dębiec
 • Młodzież ZSP w Czchowie w ramach projektu Ze sztuką za pan brat, realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, pomalują ściany u chorych w ZOL-u - fot.red.Joanna Dębiec
 • Aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie - od 5. do 15. września 2018 - fot.red. Joanna Dębiec
 • Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie - Narodowe Czytanie
 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018 w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Święto Jesiennych owoców u przedszkolaków w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Święto Jesiennych owoców u przedszkolaków w CzchowiePubliczne Przedszkole w Czchowie zorganizowało na początku listopada br. Święto Jesiennych Owoców - każda z grup wiekowych przebrała się za inny owoc - dzieci tańczyły, śpiewały, recytowały, a potem wszystkie grupy prawdziwie "rozgrzał" i rozruszał pan animator, dzieci były zachwycone. Na koniec pani Dyrektor zaprosiła do stołu po wypieki owocowe i owoce w syropach przygotowane przez panie kucharki. Było smacznie, słodko i kolorowo. Dziękujemy za zaproszenie, na naszej stronie już można obejrzeć fotoreportaż.

 

O tym, że "Śniadanie daje moc!" wiedzą już uczniowie szkoły podstawowej w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

O tym, że O tym, że Warto wspomnieć, iż nie tylko to ważne patriotyczne wydarzenie było udziałem naszych dzieci i młodzieży na początku listopada. Otóż w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie zorganizowano barwny finał ogólnopolskiego projektu "Śniadanie daje moc!" Dzieci wraz z nauczycielami z każdej z klas przygotowali specjalne występy artystyczne promujące zdrowe odżywianie, rodzice przygotowali kolorowe, zdrowe i apetyczne kanapeczki, szaszłyki owocowe, odżywcze koktajle. Zachęcam do obejrzenia kolorowego "owocowego" fotoreportażu na naszej stronie.

 

 

Echa 11 Listopada w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Echa 11 Listopada w CzchowieZa nami uroczyste obchody Święta Niepodległości. Na uwagę zasługuje wiele wątków uroczystości - mądre kazanie tym razem kapelana wojskowego w kościele parafialnym w Czchowie, genialne występy artystyczne - Jurkowskiego Chóru Kameralnego, uczennic ze wsparciem nauczycieli ze Szkoły Muzycznej z Domosławic, chwytający za serce najmłodszych "zerówkowych" uczniów PSP Czchów. Mali artyści w strojach krakowskich piosenką, wierszem i tańcem poprowadzili widzów przez historię naszego kraju. Szczególną wymowę uroczystości nadało bogate w treści i oprawę artystyczną przedstawienie ze św. Urszulą Ledóchowską jako bohaterką walki o Polskę, o najgłębsze ludzkie wartości...

Hubertus w Kole Łowieckim "Szarak" w Tymowej

red. Joanna Dębiec.

Hubertus w Kole Łowieckim 5. listopada br. Koło Łowieckie "Szarak" w Tymowej, mające za sobą już ponad 50 lat działalności obchodziło tradycyjnego Hubertusa. Przypomnijmy: Hubertus (czy też Hubertowiny) to szczególnie ważny dzień dla myśliwych, jeźdźców i leśników. Tego dnia w Kościele katolickim jest wspomnienie świętego Huberta, patrona myśliwych. Z tej okazji odbywają się tradycyjne obchody. Tego dnia myśliwi uczestniczą w porannej Mszy Świętej w intencji myśliwych i przyrody. Co ciekawe, często jest to Msza polowa, odprawiana wokół leśnych lub przydrożnych kapliczek i uczestniczą w niej zwierzęta - psy, konie, sokoły. Tak też było w Domku Myśliwskim w Tymowej.

Koniec października szczególny dla przedszkolaków gminy Czchów

red. Joanna Dębiec.

Koniec października szczególny dla przedszkolaków gminy CzchówOstatni dzień października, jesień na całego, a nawet temperatury zaczynają już zbliżać nas ku zimie; czas zmieniliśmy na zimowy a bliskość Wszystkich Świętych nastraja nostalgicznie, refleksyjnie. W kioskach i sklepach pojawił się kolejny "słonecznikowy" CZAS CZCHOWA, nawiązujący do nadania imienia szkole w Tymowej i kwiatów, które były szczególnie miłe wybranej przez społeczność Tymowej Patronce, św. Urszuli Ledóchowskiej. W numerze można obejrzeć kolorowy fotoreportaż z wydarzenia i przeczytać o nim i równie ważnych obchodach Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Numer zawiera również wiele artykułów, opisujących na bieżąco, co dzieje się w gminie Czchów, ciekawostki, wspomnienia, polecamy!

Druga połowa października obfitowała w wydarzenia szczególnie ważne dla przedszkolaków z całej gminy Czchów. 25. - na hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Czchowie miała miejsce Spartakiada Przedszkolaka...

Zapraszamy na kolejną Akcję Honorowego Oddawania Krwi do Czchowa

red. Joanna Dębiec.

Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się

3 listopada 2016 roku (w najbliższy czwartek) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie

w godzinach od 9.00 do 12.00

Podczas akcji będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Zwyczajowo dla krwiodawców przewidziane są upominki.

Zapraszamy

Zarząd Klubu HDK PCK

Zapowiedź artykułu - zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzeń 14. października w Tymowej

red. Joanna Dębiec.

Za nami duże i bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla społeczności Tymowej, ale przede wszystkim dla nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty gminnej. Otóż - o czym wspominaliśmy - 14. października w Zespole Szkół w Tymowej odbyła się podwójna uroczystość - nadania szkole podstawowej i gimnazjum w Tymowej imienia świętej Urszuli Ledóchowskiej, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęcenie sztandaru szkoły, a następnie ślubowanie wraz z odśpiewaniem nowego hymnu szkoły oraz obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej - złożenie przez władze samorządowe życzeń oraz podziękowań pod adresem wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, wręczenie Nagród Burmistrza Czchowa wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji nauczycielom z terenu gminy Czchów. O wydarzeniu szerzej można będzie przeczytać w najbliższym numerze "Czasu Czchowa" - pod koniec października w kioskach, natomiast zapraszamy do obejrzenia bogatego fotoreportażu z wydarzenia (po kliknięciu w odpowiednie zdjęcie na ruchomym pasku fotoreportaży).

Zapraszamy na Wystawę Owczarków Niemieckich - najbliższy weekend - Czchów przy zaporze

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na Wystawę Owczarków Niemieckich - najbliższy weekend - Czchów przy zaporzeW najbliższy weekend 15, 16 października br. odbędzie się w Czchowie przy zaporze Wystawa Owczarków Niemieckich.

Przyjmowanie psów będzie się odbywało od godz. 8.00 zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, natomiast sędziowanie rozpocznie się o godz. 9.30

Szczegóły można zaleźć na stronie głównego Organizatora Wystawy, udostępniamy link:

http://www.owczarek-niemiecki.com/wystawa/czchow/2016/?menu=wystawa

Serdecznie zapraszamy na ten weekend do Czchowa! Ma być wreszcie ładna, jesienna pogoda, a na pewno będzie co - przykładem poprzednich wystaw - zobaczyć, wielu hodowców owczarków niemieckich specjalnie przygotowuje swoje psy, by je zaprezentować w Czchowie przed słynnym niemieckim sędzią Erichem Böslem oraz polskim - Waldemarem Federakiem.

Kalejdoskopowo - same uroczystości

red. Joanna Dębiec.

Kalejdoskopowo wspomnę o kilku najbliższych i minionych wydarzeniach. Otóż za nami ślubowanie i przyjęcie w poczet uczniów "Pierwszaków" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie przy ul. Szkolnej, również pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie "Jeżyki" w Publicznym Przedszkolu w Jurkowie. Zespół Szkół i Przedszkola im. Tischnera w Domosławicach uczestniczył w projekcie Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku i otrzymał Certyfikat tzw. "Śliwkowej Szkoły". Kalejdoskopowo - same uroczystościMamy również w pamięci zapowiadane spotkania naszych dzieci (PSP Czchów i ZS w Jurkowie) z pełnym pomysłów pisarzem, autorem książeczek dla dzieci - Wiesławem Drabikiem. Fotoreportaż już można obejrzeć klikając na odpowiednie zdjęcie (przesuwające się) u góry strony.

14 października br. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji składamy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Opiekunom, Pracownikom Oświaty najlepsze życzenia - życzymy sukcesów, realizacji w pracy zawodowej, spełnienia w misji kształtowania młodych pokoleń, ale i mądrości oraz odpowiedzialności. Dziękujemy za trud, wkładany każdego dnia w pracę z naszymi dziećmi i młodzieżą.

Tego dnia w Zespole Szkół w Tymowej...

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z Czchowa

red. Joanna Dębiec.

Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z CzchowaBrązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP dla Edmunda Kubisiaka z Czchowa6 października 2016 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu, wśród nich znalazł się Edmund Kubisiak z Czchowa, wieloletni działacz sportowy, trener Magic Boxing Brzesko i wielki propagator boksu. Wracając do wydarzenia, wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, krzewieniu ducha sportu następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Dla wyróżnionych działalność na rzecz sportu to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia.

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w Niemczech

red. Joanna Dębiec.

Domosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechDomosławice biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ - spotkanie nauczycieli w NiemczechOd 14 do 17 września 2016 r. nasi nauczyciele z Domosławic brali udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Schoenborn-Gymnasium w Bruchsal w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ „SOS: Sick or Sound”. W rozmowach uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Niemiec, Rumunii oraz Polski. Stronę niemiecką reprezentowali: Simone Schoenung oraz Jurgen Mittag. Z Hiszpanii przyjechali: Carlos Ivo Jerez Rodriguez oraz Carlos Jerez z InstitutD’Icart. Rumunia była prezentowana przez: Bogdana Danielę Pawelz Colegiul National „GrigoreGhica” Dorohoi. Stronę polską reprezentowały: Beata Migas oraz Edyta Wnękowicz.

Projekt "Ruch po zdrowie" czyli Iskierka Nadziei dla najmłodszych

red. Joanna Dębiec.

Projekt Od maja 2016 roku Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Ruch po zdrowie!” współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki niemu 60 dzieci w wieku od 6 do 13 lat, mieszkających w powiecie brzeskim może rozwijać swoje pasje związane z grą w piłkę nożną. W ramach zajęć, prowadzonych w czterech grupach wiekowych przez wykwalifikowaną kadrę, uczestnicy zadania realizują różne formy aktywności. Są więc gry sparingowe, wyjścia na basen i kręgielnię, by umożliwić dzieciom wszechstronny rozwój.