Nasi partnerzy

 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Święto Owoców u przedszkolaków w Czchowie - fot. J.Dębiec
 • Święto Pluszowego Misia w czchowskiej Bibliotece - fot. red.
 • Katarzynki w gminie Czchów - inicjatywa w ramach Projektu Ośrodki Wsparcia - fot. J.Dębiec
 • Projekt
 • Zajęcia czytelnicze o książkach i wyobraźni z dziećmi z PSP Czchów w Miejskiej Bibliotece Publicznej
 • Archiwum

33 płatne staże czekają na młode osoby z obszarów wiejskich powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego

red. Joanna Dębiec.

33 płatne staże czekają na młode osoby z obszarów wiejskich powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego33 płatne staże czekają na młode osoby z obszarów wiejskich powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiegoPlanujesz zatrudnić pracownika? Przetestuj go na stażu finansowanym przez „Młodych Proaktywnych”

Ruszył piąty i zarazem ostatni w tym roku nabór na płatne czteromiesięczne staże w firmach, które są finansowane w ramach projektu „Młodzi Proaktywni”. To świetna okazja dla przedsiębiorstw planujących zwiększenie zatrudnienia na darmowe przetestowanie potencjalnych pracowników, z kolei dla osób bezrobotnych to szansa na zdobycie doświadczenia podczas płatnego stażu, a potem stałej pracy.

Staże są całkowicie bezpłatne dla pracodawców

Wynagrodzenie stażysty jest w całości finansowane ze środków projektu „Młodzi Proaktywni”. Dodatkowo w ramach projektu pokrywane są koszty badań lekarskich oraz ubezpieczenia. Do obowiązków pracodawcy należy jedynie zorganizowanie stanowiska do odbycia stażu, określenie zakresu obowiązków stażysty oraz przygotowanie oceny lub opinii po zakończeniu stażu...

"Droga Krzyżowa ze świętym Janem Pawłem II" - kolejna inicjatywa Grupy Młodzieżowej w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

31. marca br. w czchowskiej parafii odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Inicjatywa zorganizowania tego wydarzenia pojawiła się wśród członków Grupy Młodzieżowej, działającej przy parafii. -Księża przyjęli nasz pomysł z aprobatą - opowiadają młodzi ludzie. -Samo zorganizowanie tego przedsięwzięcia rozpoczęliśmy kilka tygodni wcześniej. Droga Krzyżowa była poświęcona życiu i nauczaniu naszego wspaniałego rodaka św. Jana Pawła II, którego 12. rocznicę śmierci wspominaliśmy w niedzielę 2 kwietnia.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościółku św. Anny na dolnym cmentarzu, następnie wszyscy uczestnicy udali się na wspólną drogę krzyżową ulicą Basztową na czchowski rynek.

Konkurs Recytatorski pt. „Zaczarowany świat wierszy” w poezji Danuty Wawiłow

red. Joanna Dębiec.

Konkurs Recytatorski pt. „Zaczarowany świat wierszy” w poezji Danuty WawiłowKonkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czchowie. Głównym celem tegorocznej edycji stała się popularyzacja twórczości Danuty Wawiłow – poetki, prozaika, autorki słuchowisk radiowych i licznych tekstów piosenek.

Konkurs recytatorski to także doskonała okazja, aby móc rozwijać uzdolnienia artystyczne u dzieci oraz uczyć ich wrażliwości na słowo poetyckie. W konkursie udział wzięło 16 uczniów klas od I do III szkół podstawowych z terenu gminy Czchów. Wszyscy uczestnicy z pomocą swoich wychowawców przygotowali ciekawe i oryginalne interpretacje wierszy Danuty Wawiłow.

Przedstawienie i kiermasz "z sercem" dla Ani Gregorczuk - inicjatywa ZSiP w Złotej

red. Joanna Dębiec.

Wieczór wzruszeń, spełnień, radości i SERCA już za nami…

21 marca w pierwszy wiosenny wieczór w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej odbyło się przedstawienie pod tytułem „Po nitce do serca…”, połączone z kiermaszem krawieckich rozmaitości, zaprojektowanych i uszytych przez uczniów, rodziców, dziadków oraz nauczycieli na rzecz niepełnosprawnej Ani Gregorczuk z Wytrzyszczki. Kilka minut po godzinie 18.00 licznie zgromadzona publiczność obejrzała wzruszający spektakl musicalowy...

O akcji „Szybki PIT”

red. Joanna Dębiec.

O akcji „Szybki PIT”Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Małopolskie urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.

Dlaczego Szybki PIT? Bo składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia:

Turniej Wiedzy Pożarniczej juz po raz 27. w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Turniej Wiedzy Pożarniczej juz po raz 27. w gminie Czchów15 marca br. po raz 27. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. O godz. 9.00 w remizie OSP Jurków 26. uczniów: 9. uczniów szkół podstawowych, 9. gimnazjalistów i 8. uczniów szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło do rozwiązywania testów wiedzy pożarniczej.Nad przebiegiem Turnieju czuwali: Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał, dh Stanisław Obal i dh Władysław Malaga. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Jurkowianka, wśród gimnazjalistów prym wiedli uczniowie tymowskiej szkoły, natomiast spośród uczniów zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie najlepsi byli chłopcy z Jurkowa, tym samym miło, że Gospodarze Turnieju (OSP Jurków) mają swoich laureatów. A oto bardziej szczegółowe wyniki.

O wyjątkowej 8-marcowej akcji HDK

red. Joanna Dębiec.

O wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDKO wyjątkowej 8-marcowej akcji HDK8 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyła się akcja krwiodawstwa, o której pisaliśmy, zorganizowana przez szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi. Wśród dawców, oprócz uczniów, znaleźli się również nauczyciele, goście i absolwenci szkoły.

Ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zarejestrowała 27 dawców, z czego 23 osoby zostały zakwalifikowane do donacji.

Wynik akcji to 10,350 litra krwi pełnej.Organizacja cyklicznych akcji krwiodawstwa to jeden z wielu zadań Klubu HDK planowanych w ramach działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Z okazji Dnia Kobiet Zarząd Klubu HDK PCK postanowił szczególnie docenić honorowych dawców krwi, wręczając im różnorodne upominki.

Echa Dnia Kobiet w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Echa Dnia Kobiet w CzchowiePoczątek marca, o czym wspominaliśmy, okazał się bogaty w wydarzenia kulturalne. Czas o nich napisać szerzej, tym bardziej, że warto. Przypominamy, że już we środę w kioskach pojawi się kolejny numer "Czasu Czchowa" z opisywanymi wydarzeniami i fotoreportażami - przyp.red.

8. marca br. Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie zaprosili Kobiety z gminy Czchów – dyrektorki i szefowe, działaczki kół gospodyń, seniorki z „Naszej Chaty”, Panie urzędniczki, nauczycielki, przedstawicielki wielu grup społecznych w gminie Czchów – na Koncert z okazji Dnia Kobiet. To był wyjątkowy dzień, więc zakończył się równie wyjątkowo. Wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach.

Naukowo i świątecznie 7. i 8. marca w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Naukowo i świątecznie 7. i 8. marca w Czchowie7. marca br. o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbędzie się konferencja informacyjno-metodyczna dla dyrektorów gimnazjów, wychowawców i pracodawców "Zawód to szansa, zawód to przyszłość". Będą poruszane tematy m.in. dotyczące współczesnego rynku pracy w odniesieniu do współczesnej młodzieży, wyzwań jakie stają przed szkołą w najbliższej przyszłości, norm prawnych w zatrudnieniu pracowników młodocianych i informacji o realizacji przez szkołę programu Erazmus +. Wykłady poprowadzą prelegenci z Młodzieżowego Centrum Kariery, Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Państwowej Inspekcji Pracy oraz doradca zawodowy.

Tego samego dnia o godz. 18.00 spotkanie Kobiet w wigilię Ich Święta zorganizowało Koło Gospodyń w Czchowie.

8 marca natomiast na piękny Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach oraz uroczyste świętowanie Dnia Kobiet zaprasza do czchowskiego kina "Baszta" Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

 

8 marca zapowiada się wyjątkowa akcja krwiodawstwa!

red. Joanna Dębiec.

8 marca zapowiada się wyjątkowa akcja krwiodawstwa!Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza na

akcję krwiodawstwa,

która odbędzie się w szkole 8 marca 2017 roku w godzinach od 9.00 do 12.00

Mamy też niespodziankę!

Z okazji Dnia Kobiet dla dawców przewidziane są upominki, między innymi karnety na zajęcia fitness i samoobrony ufundowane przez Brzeską Akademię Ruchu Libra oraz zaproszenia na zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie do salonu fryzjerskiego Prestiż i salonu kosmetycznego Ulubieńcy w Czchowie.

Zarząd Klubu HDK

przy ZSP w Czchowie

Na naszych fotoreportażach - wydarzenia lokalne na bieżąco

red. Joanna Dębiec.

Na naszych fotoreportażach - wydarzenia lokalne na bieżącoZa nami wesoły i obfity w spotkania, poczęstunki i zabawy - czas karnawału. Warto jednak zajrzeć do naszej galerii fotoreportaży, w której znalazło się m.in. ostatkowe spotkanie kół gospodyń oraz grupy seniorów "Nasza Chata" w Złotej: https://photos.google... Warto dodać, że spotkanie, które rozpoczął nawiązując do tradycji krakowskich przekupek i obchodzenia Babskiego Combra Burmistrz Czchowa, obfitowało w twórcze dyskusje, degustację potraw i nalewek przygotowanych zarówno przez organizatorów, jak i uczestniczki spotkania, pączki, chrusty, ciasta... oraz dobrą zabawę.

Piękna inicjatywa przedszkolaków z Jurkowa - szyjemy laleczki, by wziąć udział w projekcie UNICEF i pomóc dzieciom w Angoli

red. Joanna Dębiec.

Piękna inicjatywa przedszkolaków z Jurkowa - szyjemy laleczki, by wziąć udział w projekcie UNICEF i pomóc dzieciom w AngoliPubliczne Przedszkole w Jurkowie w roku szkolnym 2016/2017 brało udział w ogólnopolskim projekcie „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF. Dzieci z naszego przedszkola przygotowywały wraz z rodzicami specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób.W projekcie brały udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Od końca listopada 2016r. wraz z rodzicami, babciami, ciociami – które wykazały się niezwykłą pomysłowością - w oparciu o gotowy wzór określony przez UNICEF szyły charytatywne laleczki. Każda laleczka otrzymała swoją tożsamość – akt z imieniem, miejscem oraz datą urodzenia.

Ciekawa inicjatywa - Konkurs Piękności w Internecie "Miss & Mister Diamond 2017"

red. Joanna Dębiec.

Ciekawa inicjatywa - Konkurs Piękności w Internecie Ciekawa inicjatywa - Konkurs Piękności w Internecie 7 lutego rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do wyjątkowego, a zarazem niepowtarzalnego konkursu piękności
Miss & Mister Diamond 2017. Celem konkursu jest nie tylko wybór najpiękniejszej Polki i najprzystojniejszego Polaka,
ale również wsparcie młodych i zdolnych osób w drodze do spełnienia marzeń o sławie i karierze.
Miss Diamond to pierwszy konkurs piękności, w którym prawie wszystkie etapy, poza Galą Finałową zostaną
przeprowadzone online. Forma konkursu jest bardzo innowacyjna, a dzięki przeprowadzeniu konkursu w Internecie,
każda z osób marzących o karierze w wielkim świecie ma możliwość podjęcia kroku w stronę spełnienia marzeń,
niezależnie od sytuacji finansowej czy miejsca zamieszkania.