Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont

Fotoreportaże

 • Andrzejki z folklorem czyli Grupa śpiewacza KG Czchów i Klub Seniora Nasza Chata - w czchowskiej Leśniczówce - fot.red. Joanna Dębiec
 • Parada Bajkowa na Andrzejkowy czas - ciekawa i kolorowa inicjatywa szkoły specjalnej w Złotej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Roczek przedszkolnego Caritas w Jurkowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Twórcze i inspirujące obchody 100-lecia uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych Polka Niepodległa 2018 - Brzeskie Centrum Biblioteczno-Kulturalne 24 listopada br. - fot.red. Joanna Dębiec
 • Święto Pluszowego Misia - spotkanie najmłodszych i przyszłych Czytelników w czchowskiej Bibliotece - fot.red. J.Dębiec
 • Archiwum

Słoneczny Piknik w Jurkowie

red. Joanna Dębiec.

Słoneczny Piknik w JurkowieSłoneczny Piknik w Jurkowie27 maja 2012 roku społeczność Jurkowa radośnie świętowała na V Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jurkowie. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.
Tegoroczny piknik odbywał się pod hasłem FESTIWAL KULTURY I SZTUKI,  w związku z czym w sali gimnastycznej zorganizowano wystawę prac miejscowych artystów i rzemieślników, twórców regionalnych.

"Biblioteka ciągle w grze" podczas Tygodnia Bibliotek 2012

red. Joanna Dębiec.

Właśnie podsumowano spotkania, konkursy i wszelkie działania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie (z filiami w Jurkowie i Tymowej) w ramach Tygodnia Bibliotek 2012. (Fotoreportaż na stronie). Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ogniskuje uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym

Podsumowanie Finału Wojewódzkiego XXV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2012”

red. Joanna Dębiec.

„Talenty Małopolski” to konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego, zainteresowanych różnymi formami muzyki i tańca, działających w szkołach, świetlicach, klubach, ośrodkach kultury i innych placówkach kulturalno-oświatowych oraz uczestników niezrzeszonych. W tym roku Festiwal odbył się po raz XXV, a więc obchodził swój srebrny jubileusz. Tym bardziej miło, że właśnie w Czchowie. (Dziś na stronie fotoreportaż z wydarzenia).

Echa długiego majowego wekendu

red. Joanna Dębiec.

Echa długiego majowego wekenduTym, którzy początkiem maja poświętowali, trudno będzie wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Z 1-majowych sportowo-strażackich wydarzeń oraz z uroczystości zorganizowanych 3 Maja w Czchowie (występ w kinie oraz część artystyczna poświęcona Papieżowi na rynku), umieściliśmy dla Państwa osobne fotoreportaże. Warto do nich zajrzeć, póki co, przed nami kolejny weekend (obok plakat-zaproszenie na Święto Kwitnących Sadów do Łososiny), za to maturzyści mają za sobą pierwszy dzień, "humanistyczny", tegorocznych zmagań egzaminacyjnych.

Poświąteczne inicjatywy

red. Joanna Dębiec.

Poświąteczne inicjatywy

Witam po chwilowej przerwie ponownie z aktualnościami. Otóż ponad stu młodych artystów zaprezentowało się na scenie w Czchowie podczas powiatowych eliminacji XXV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2012". 12-13 maja również w Zespole Szkół w Czchowie - finał wojewódzki!

Wesołego Alleluja!

red. Joanna Dębiec.

Wesołego Alleluja!Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym  świętem chrześcijańskim. Czterdziestodniowy post pozwala w pełni przygotować się na przeżywanie śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tydzień poprzedzający Wielkanoc, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota...

ZAGRAJMY PO RAZ DRUGI !!!

red. Joanna Dębiec.

ZAGRAJMY PO RAZ DRUGI !!!13 kwietnia /PIĄTEK/ na hali sportowej w Czchowie odbędzie się TURNIEJ CHARYTATYWNY na rzecz chorego na serduszko Dawidka Pabiana z Charzewic. Chłopca czeka już druga bardzo poważna operacja w Monachium, na którą potrzebne jest 100 000 zł. Pomóżmy i tym razem, by udało się uratować 2-letniego Dawidka!

Zmiany, nie tylko pogodowe

Administrator.

Zmiany, nie tylko pogodoweNieco zmian technicznych na naszej stronie, dlatego też przez chwilę nic nie zmienialiśmy, spieszymy z aktualizacją informacji. Świąteczny Czas Czchowa już tydzień w kioskach. Na zewnątrz prawdziwie marcowo - "w marcu jak w garncu" - przez weekend mieliśmy wiatr, deszcz, śnieg i przebłyski słońca. Radzimy uważać na zdrowie, angina daje się we znaki. Minęło nas kilka wydarzeń:

Wspomnienie o...

red. Joanna Dębiec.

Wspomnienie o...Jutro wyjdzie numer świąteczny Czasu Czchowa. W nim między innymi publikujemy reportaż ze setnych urodzin p.Zofii Kornaś z Jurkowa. Niestety Pani Zofia zmarła wczoraj i wydrukowany wcześniej artykuł pozostanie już tylko pamiątką, wspomnieniem wydarzeń z Jej radosnym udziałem sprzed kilkunastu dni. Przeczytajmy go takim.

Najbliższym, rodzinie 

śp. Zofii Kornaś

składamy

wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Garść wiosennych informacji

red. Joanna Dębiec.

Garść wiosennych informacjiW tym tygodniu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, ale prawdziwie wiosenną pogodę mieliśmy już przez poprzedzający to wydarzenie weekend. Zaczynamy odżywać. Konkurs Fotograficzny związany z budzącą się wiosną, który ogłosiliśmy właśnie na ten pierwszy prawdziwie wiosenny weekend, wyłonił zwycięzcę - Jakuba Gagatka z Czchowa. Gratulujemy. Okładka świątecznego "Czasu Czchowa" jest "Twoja"!

SZYBKI KONKURS. Najlepsze zdjęcie pójdzie na okładkę Czasu Czchowa!

red. Joanna Dębiec.

SZYBKI KONKURS. Najlepsze zdjęcie pójdzie na okładkę Czasu Czchowa!Pod koniec tygodnia czeka nas skok temperatur - będzie nawet do 20 stopni. Zapowiada się też dużo słońca. Kolejne dni mają być coraz cieplejsze, choć w nocy ciągle należy się spodziewać przymrozków. Czas Czchowa czeka na Wasze ciekawe zdjęcia wiosny. Fotografujcie nadchodzącą wiosenną aurę, a najlepsze zdjęcie w Konkursie "Wiosenne przebudzenia" (pionowe - to ważny warunek, który dostarczane do konkursu zdjęcia muszą spełnić - pewne utrudnienie, a przy tym gwarancja, iż zdjęcie zostało wykonane specjalnie na Konkurs, UWAGA! Krótki czas! Tylko do 19 marca) zostanie pokazane w kolorze tworząc okładkę numeru świątecznego gazety z podaniem autora fotografii.

Całkiem sporo o kobietach

red. Joanna Dębiec.

Całkiem sporo o kobietachBóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta.
— Napoleon Bonaparte

8 marca obchodzimy oczywiście nic innego jak Dzień Kobiet. To dzień wyjątkowy, przede wszystkim dla pań. Większość z nich tego dnia cieszy się niezwykle z otrzymanych kwiatów, życzeń i różnego rodzaju upominków. Dzień Kobiet dzisiaj jest świętem powszechnym.

Wyrazy współczucia

red. Joanna Dębiec.

Wyrazy współczucia Sobota, 3 marca 2012 r., godz. 20.57, dochodzi do czołowego zderzenia dwóch pociągów w rejonie Szczekocin na Śląsku. W katastrofie ginie 16 osób, a 57 zostaje rannych.
Wyrazy współczucia wszystkim, którzy stracili najbliższych, również z naszych stron, oraz rannym i osobom w jakikolwiek inny sposób dotkniętym tragedią. Od wczoraj w Polsce trwa żałoba narodowa, ogłoszona przez prezydenta RP.Wyrazy współczucia

Tadeusz Krotos z Gliwic, słynny artysta rysownik, od lat współpracujący z redakcją Czasu Czchowa, za pomocą swojej sztuki przeżywa i oddaje to, czym żyje cały kraj. Tym razem nie pozostaje obojętny wobec ludzkiej tragedii - rysunek wyżej.

Popielec - symbolika w kontekście historycznym

red. Joanna Dębiec.

Popielec - symbolika w kontekście historycznymŚroda Popielcowa - dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty - przypada w tym roku 22 lutego. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 5 kwietnia, kiedy to rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 8 kwietnia.