Nasi partnerzy

 • Autokompleks
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Warsztaty Zielarskie ze Stowarzyszeniem na Śliwkowym Szlaku w Osadzie Młyńskiej Roztoka Brzeziny 13.lipca br. - fot.red. J.Dębiec
 • Ostatnie pożegnanie Jacka Mazura - Kraków, 16.lipca A.D.2018. - fot.red.J.Dębiec
 • 1 dzień Baszta Jazz Festivalu Czchów '2018 - fot. red. Joanna Dębiec
 • Jacek Mazur i jazz, czchowski Baszta Jazz Festival, Czchów, przyjaciele... wspomnień
 • Prace prze aranżacji wzgórza zamkowego oraz Grodziska w Czchowie - na bieżąco. UWAGA! Wstęp na teren wzgórza - wzbroniony! - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Najbliższy weekend znów pełen wydarzeń

red. Joanna Dębiec.

W sobotę w Jurkowie odbędzie się Gminny Dzień Strażaka, który rozpocznie Msza św. o godz. 18.00 w  iNajbliższy weekend znów pełen wydarzeń ntencji strażaków, a zakończy spotkanie druhów z wszystkich jednostek OSP gminy Czchów przy Zajeździe "Zagłoba". Zaś po godz. 20.00 Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP z Biskupic Melsztyńskich zapraszają do tamtejszej remizy na zabawę taneczną. Niedzielę zarezerwowała szkoła oraz sołectwo Jurków na organizację Pikniku Rodzinnego. Życzymy, aby pogoda się udała, gdyż co roku organizatorzy przygotowują tu dla gości wspaniałą ucztę kulturalną. Warto sprawdzić prognozy, ma być ponoć słonecznie, ale chłodno!

Najbliższy weekend znów pełen wydarzeń A jutro...

DZIEŃ MATKI!

Wszystkim Mamom życzymy już dziś słonecznego uśmiechu i naręcza kwiatów od swoich pociech!

Piknik miejsko-parafialny w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Piknik miejsko-parafialny w CzchowieAleż było pięknie... Pogoda dopisała, ks. proboszcz w promocji wydarzenia okazał się niezastąpiony, a MOKSiR zadbał o atrakcje i organizację wydarzenia. Nad Dunajcem, w otoczeniu z jednej strony lasu, szpitala oraz hali sportowej, z drugiej - wody, plaży, obiektów sportowych stadionu czchowskiego i placu zabaw - odbył się prawdziwy czchowski piknik rodzinny. (Warto przejrzeć bogaty fotoreportaż)

Czas na Majówki

red. Joanna Dębiec.

Czas na MajówkiMaj jest pięknym miesiącem wiosennym i niezależnie od pogody - wyjątkowo barwnym. Toteż jest on wykorzystywany na organizowanie imprez rodzinnych, pikników, wspólnego grillowania, tzw. Majówek. W Złotej cyklicznie co rok, właśnie w maju, organizowana jest duża impreza przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Wielka Majówka co edycję przyjmuje inny charakter. W tym roku - "na ludową nutę"! To impreza najważniejsza dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej szkoły w roku. (Fotoreportaż redakcyjny już dziś wieczorem na stronie - przyp.red.)

ZAPROSZENIE

red. Joanna Dębiec.

ZAPROSZENIEZAPROSZENIEZAPROSZENIEZAPROSZENIEPrzypadający w maju Tydzień Bibliotek to doroczne święto bibliotekarzy obchodzone od 2004 r.- w tym roku w dniach 8-15 maja. To wielka akcja popularyzacji książki i czytelnictwa. Hasłem wiodącym w Tygodniu Bibliotek 2011 r. jest "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". W ramach tych dni Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie organizuje wiele spotkań z Czytelnikami, a wyjątkowo na podsumowanie udało się zorganizować bogatą wystawę prac pokonkursowych, poświęconą błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zapraszamy.

BURMISTRZ CZCHOWA, Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW GMINY
na UROCZYSTOŚĆ ZORGANIZOWANĄ „W HOŁDZIE BŁOGOSŁAWIONEMU JANOWI PAWŁOWI II”,
która odbędzie się 14  maja 2011 r. o godz. 17.30 w sali kina „Baszta” w Czchowie

Zobacz program uroczystości:

3,4,5 maja - o uroczystościach, świętych i nauce

red. Joanna Dębiec.

3,4,5 maja - o uroczystościach, świętych i nauce 3,4,5 maja - o uroczystościach, świętych i nauce Mieliśmy chwilowe problemy techniczne ale już wracamy z informacjami... Tak więc 3 maja Czchów świętował uchwalenie Konstytucji, co przedstawiliśmy w bogatym fotoreportażu (patrz Archiwum Reportaży lub po kliknięciu w zdjęcie). 4 maja strażacy obchodzili swoje święto i składali kwiaty pod pomnikiem Patrona św. Floriana (fotoreportaż na www.ospczchow.pl). 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne, które w tym roku w czchowskim Zespole Szkół zdaje 85 uczniów (krótki fotoreportaż w galerii OKIEM REPORTERA). O każdym z tych wydarzeń słów kilka.

Jan Paweł II błogosławiony

red. Joanna Dębiec.

Jan Paweł II błogosławionyJan Paweł II jest już błogosławionym. Podczas mszy świętej na Placu świętego Piotra w Watykanie papież Benedykt XVI dziś dokonał Jego beatyfikacji. W mszy udział wzięli hierarchowie, przywódcy państw oraz tysiące wiernych z całego świata – łącznie ponad półtora miliona osób.
Mszę poprzedziła modlitwa do Miłosierdzia Bożego, następnie już na początku mszy beatyfikacyjnej odczytano życiorys Jana Pawła II, po czym Wikariusz diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini poprosił Benedykta XVI o beatyfikację papieża Polaka.
O godzinie 10.37 Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę, na którą miliony wiernych na całym świecie czekały ponad 6 lat:
"Spełniając pragnienie naszego brata Agostino kardynała Valliniego, naszego wikariusza generalnego dla diecezji Rzymu, wielu innych braci w episkopacie oraz licznych wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego."

XIV Bieg Floriański w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

XIV Bieg Floriański w Czchowie    Pogoda na Bieg Floriański 30 kwietnia udała się idealnie, jedynie brakowalo uczestników i widzów. Chciałoby się sięgnąć pamięcią 14 lat wstecz, gdy śp. Tadeusz Rajczak, całym sercem strażak, zasłużony czchowski Komendant OSP, tworzył ideę wspaniałej rywalizacji sportowej, angażującej wszystkie jednostki strażackie. Pozwalającej spotkać się strażakom ochotnikom z różnych stron gminy, czy regionu i nie tylko sprawdzić się, ale i wspólnie świętować Dzień Strażaka w bliskości figury św. Floriana, górującego nad czchowskim rynkiem.

Długi weekend majowy

red. Joanna Dębiec.

Długi weekend majowyDługi weekend majowyWłaśnie minęły Święta Wielkanocne, a już zbliża się tzw. długi weekend majowy. W Czchowie do niego warto wliczyć i 30 kwietnia, gdyż tego dnia na czchowskim rynku odbędzie się XIV Bieg Floriański. 1 maja będziemy śledzili i pewnie przeżywali beatyfikację Jana Pawła II, 2 maja jest obchodzony (od 2004 r. co rok) Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja mamy podwójne święto: i kościelne - NMP Królowej Polski, i państwowe – rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tak więc zapowiada się kolejne świętowanie, oby pogoda była łaskawsza, niż w czasie wielkanocnym.

200. wydanie "Czasu Czchowa"

red. Joanna Dębiec.

200. wydanie Od świąt jest w kioskach 200. jubileuszowy numer "Czasu Czchowa". Specjalnie dla Czytelników przygotowaliśmy z tej okazji dodatek w postaci składanki widokówek (na str.głównej pokaz): pierwsza z nich jest uniwersalna, można ją po wycięciu wysłać z Czchowa w każdym dowolnym czasie i przy każdej okazji; druga jest pomyślana jako zaproszenie, można ją zostawić sobie na pamiątkę naszych wydarzeń kulturalnych, ale również wykorzystać zapraszając np.znajomych, rodzinę na tegoroczny XII Baszta Jazz Festival. Kolejna widokówka jest zaproszeniem tym razem na Grodzki Piknik Ludowy, to w tym roku odpowiednik corocznych Dni Czchowa. Organizatorzy planują na nim dużo kabaretowego humoru i akcję pełną nagród "Kup książkę dla Biblioteki". Ostatnia z widokówek przedstawia Czchów w starej fotografii. Składanka to tylko dodatek do 200. wydania gazety pełnej ciekawych treści. W numerze m.in.

Wiesław Drabik "opowiada" dzieciom swoje bajki

red. Joanna Dębiec.

Kliknij na obrazek aby obejrzeć cały reportaż18 kwietnia br. Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie zorganizowała dla najmłodszych czytelników spotkanie autorskie z pisarzem dla dzieci Wiesławem Drabikiem. Kilka słów o pisarzu i jego twórczości... Lubi koty, a tak na poważnie to Wiesław Drabik jest autorem ponad stu książeczek dla dzieci, ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie mogą się nudzić... Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania".

Czchowscy maturzyści oddali krew dzieciom w Prokocimiu!

red. Joanna Dębiec.

 

Kończy się kwiecień, a warto wspomnieć, iż właśnie w kwietniu 2011 roku odbyła się wycieczka maturzystów, nauczycieli, oraz absolwentów Zespołu Szkół w Czchowie do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, której głównym celem było zorganizowanie tam, na miejscu, akcji oddawania krwi na potrzeby dzieci, leczonych w szpitalu. Akcja zorganizowana była przez  Zarząd Klubu HDK, działający przy Zespole Szkół.

Palmy wielkanocne

red. Joanna Dębiec.

Palmy wielkanocneNa pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa, z którą wiąże się zwyczaj święcenia palm, znany w Polsce od średniowiecza. Częścią tej tradycji są uroczyste procesje palmowe. Jedną z najbardziej znanych jest procesja w Lipnicy Murowanej. Dziś wielu z nas kupuje gotową palemkę i zanosi ją do poświęcenia, są jednak tacy, którzy nadal, zgodnie z rodzinną tradycją, wykonują ją sami, czy z dziećmi - z wielobarwnych bibuł, wstążek, z wykorzystaniem gałązek, traw, ziół i wiosennych kwiatów. W wielu regionach ten piękny zwyczaj jest szczególnie "żywy"...

Gimnazjaliści piszą końcowe testy

red. Joanna Dębiec.

Gimnazjaliści piszą końcowe testyBlisko 430 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło we wtorek 12 kwietnia do końcowego testu gimnazjalnego. W gminie Czchów - ponad 120 gimnazjalistów. Wszyscy uczniowie w Polsce piszą taki sam test. Prace są zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca.
Test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, który pisali dziś, jest jedną z trzech części egzaminu gimnazjalnego.

I rocznica katastrofy smoleńskiej

Administrator.

I rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41:06 czasu środkowoeuropejskiego doszło do katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, blisko Katynia. Zginęło w niej 96 osób: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące - wszyscy stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

6 lat temu świat się zatrzymał, dziś żyje wspomnieniem

red. Joanna Dębiec.

6 lat temu świat się zatrzymał, dziś żyje wspomnieniemW Polsce trwają obchody 6. rocznicy śmierci Jana Pawła II. W wielu miastach odbywają się spotkania, modlitwy i koncerty poświęcone postaci Papieża-Polaka. Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkursy wiedzy oraz twórczości związane z Jego postacią, w kościołach gromadzimy się na modlitwie, w Czchowie uczestniczyliśmy w pięknej drodze krzyżowej wokół rynku z zapalonymi lampionami, jurkowska młodzież zorganizowała dla swojego Patrona wspaniałą część artystyczną... Szczególne modlitwy tradycyjnie już odbywają się o 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II. Cała Polska włącza się w akcję „Zatrzymaj się”. Chodzi o to, by zapalić świecę i stanąć w oknie właśnie o 21.37...