Nasi partnerzy

 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Piknik czytelniczy uczniów klas IV.z Czchowa z okazji wrześniowego Dnia Książki - fot.red. Joanna Dębiec
 • Młodzież ZSP w Czchowie w ramach projektu Ze sztuką za pan brat, realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, pomalują ściany u chorych w ZOL-u - fot.red.Joanna Dębiec
 • Aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie - od 5. do 15. września 2018 - fot.red. Joanna Dębiec
 • Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie - Narodowe Czytanie
 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018 w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Akcja "Kup książkę dla Biblioteki" na Ludowym Pikniku Grodzkim w niedzielę

red. Joanna Dębiec.

Akcja Dni Czchowa –  „Ludowy Piknik Grodzki'” w tym roku odbędą się 23-24 lipca przy hali sportowej w Czchowie. Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie (już po raz ósmy) jest organizatorem w ich ramach akcji „Kup książkę dla biblioteki ”. Celem akcji jest wzbogacenie naszej biblioteki o nowe pozycje książkowe. Forma przeprowadzonej akcji nie ulega zmianie, darczyńca ufundowanej i przekazanej do biblioteki książki otrzymuje los w loterii fantowej gdzie czekają go atrakcyjne upominki. Każdy los wygrywa. Na podsumowanie akcji wszyscy którzy kupili książkę i oddali ją czchowskiej książnicy, wezmą udział w losowaniu  cennych nagród głównych; a w tym roku są to; telewizor, rower, aparat cyfrowy, telefon komórkowy odkurzacz i wiele innych. Dodatkową atrakcją będzie losowanie szczęśliwca i obdarowanie go laptopem w związku z 20-leciem miesięcznika "Czas Czchowa”, którego biblioteka jest Wydawcą. Sponsorami nagród, zarówno na loterię fantową jak również nagród głównych, są firmy działające na terenie gminy Czchów oraz Ministerstwo Obrony Narodowej i Agencja Mienia Wojskowego.
Zapraszamy do Czchowa!
Przyjdź, nie bój się być może deszczowej pogody, zapewniamy dobrą zabawę i wiele atrakcji !!!!!

Echa Festiwalu jazzowego w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Minął już tydzień od XII Baszta Jazz Festivalu w Czchowie... Fotoreportaże z każdego dnia można zobaczyć pod okienkiem NOWY FOTOREPORTAŻ na naszej stronie głównej, relacje oraz materiały filmowe - na stronie www.czchow.pl - zachęcamy do obejrzenia, poczytania, jest co wspominać!

Żeby nie powielać za Organizatorami - a nie pozostawić pięknego Festiwalu bez komentarza redakcji "Czasu Czchowa" (oczywiście pomijam fotoreportaże - to też swoisty komentarz wydarzenia - bo ich rola jest oczywista i sądząc po ilości wejść na stronę - niezastąpiona), informujemy, co następuje.

Baszta Jazz Festiwal zgromadził w Czchowie tysiące zwolenników starego, klasycznego jazzu, którzy tu szukali prawdziwej uczty dla zmysłów. I znaleźli. Nie nam więc oceniać i podsumowywać to - nie da się ukryć - duże, promocyjne i prestiżowe dla Czchowa, wydarzenie - to rola gości: uczestników Festiwalu, fanów, mieszkańców gminy, Czchowa, przyjezdnych. "- Ależ tu macie pięknie..." - można było usłyszeć od mijanych uczestników Festiwalu.

Trwa XII Baszta Jazz Festival w Czchowie - dziś Rynek!

red. Joanna Dębiec.

Trwa XII Baszta Jazz Festival w Czchowie - dziś Rynek!Pierwszy dzień Święta Jazzu w Czchowie za nami. Hotel Łaziska i tu Cafe Oranżeria PP. Rabiaszów ugościła pierwszych fanów jazzu w Czchowie na Zaporze. Godzinne opóźnienie w koncertach zrekompensował występ zespołu DixXband z Litwy i urzekł oczekiwany przez wszystkich klimat wieczoru jazzowego. Fotoreportaże z każdego dnia będziemy umieszczać na bieżąco. Już teraz można obejrzeć piątkowe koncerty. Dziś zapraszamy na koncerty, które potrwają aż do północy na czchowskim Rynku! Jutro Zapora (piękny program na jazzowo dla dzieci od godz. 11.00) i wieczorem od godz. 19.00 koncerty "U Onufrego Zagłoby" w Jurkowie. Tak duża dawka muzyki jazzowej zaprezentowana w klimacie malowniczego zabytkowego Czchowa, to prawdziwy rarytas.

Już w najbliższy weekend ŚWIĘTO JAZZU w Czchowie!

red. Joanna Dębiec.

Już w najbliższy weekend ŚWIĘTO JAZZU w Czchowie!Zbliża się długi jazzowy weekend. Dokładny program trzydniowego wydarzenia znajduje się na okładce czerwcowego "Czasu Czchowa", na plakatach i ulotkach rozdawanych w sklepach, można też wejść na stronę http://jazz.czchow.pl i sprawdzić, nie wychodząc z domu. My za to mamy dla odwiedzających naszą stronę kilka niespodzianek-zapowiedzi XII Baszta Jazz Festivalu. Niżej przeczytacie, jak będzie wyglądał tegoroczny Festiwal, do galerii przygotowaliśmy fotoreportaż archiwalny z 3. ostatnich edycji Baszta Jazz Festivalu w Czchowie, mamy nadzieję, że z sentymentem będą Państwo wracać do poprzednich Festiwali, ileż to gwiazd pojawiło się na czchowskiej scenie i ile dobrej muzyki jazzowej tu przebrzmiało...

Tegoroczny Festiwal już w najbliższy weekend! Zapraszamy do Czchowa.

UWAGA

red. Joanna Dębiec.

UWAGAUWAGAUWAGAUWAGA

 

 

 

W wyniku intensywnych opadów deszczu wzrasta stan wody w potokach na terenie gminy. Jeśli opady nie zanikną, przybór wody może gwałtownie się zwiększyć i zagrozić podtopieniami. Miejmy nadzieję, że zapowiedzi prognostyków o blisko 30-stopniowym upale już w ten weekend tym razem się sprawdzą i nie powtórzy się sytuacja powodziowa z ubiegłego roku. Fot. udostępnił P.Orłowicz OSP Czchów.

Nowy numer "Czasu Czchowa" juz w kioskach

red. Joanna Dębiec.

Nowy numer Od dziś w kioskach, sklepach, bibliotece jest dostępny nowy numer "Czasu Czchowa". Jacek MazurNowy numer zapowiada w nim XII Baszta Jazz Festival, mówi o zespołach, artystach, którzy już za tydzień wystąpią podczas prawdziwego święta jazzu w Czchowie! Podajemy programy najważniejszych letnich wydarzeń kulturalnych 2011. Są nowinki turystyczne, dotyczące nowoczesnych inwestycji

Plener fotograficzny na terenie 7 gmin

red. Joanna Dębiec.

Plener fotograficzny na terenie 7 gminPiątkowy dzień, dzięki prężnym działaniom Stowarzyszenia "Na Śliwkowym Szlaku", do którego należy również Gmina Czchów, dla około 40 osób był bardzo twórczy. Otóż z wykorzystaniem środków unijnych udało się zorganizować plener fotograficzny dla amatorów sztuki fotografowania z terenu gmin, należących do Stowarzyszenia, czyli Czchowa, Iwkowej, Lipnicy, Gnojnika, Łososiny, Laskowej i Gródka nad Dunajcem. Uczestnicy pleneru pod fachowym okiem Adama Gutowicza, znanego artysty fotografii przyrody naszego regionu, fotografowali przez cały dzień wybrane obiekty w każdej z gmin, należących do Stowarzyszenia.

Wracamy po zmianach

red. Joanna Dębiec.

Witam odwiedzających stronę Czasu Czchowa po kilkudniowej przerwie. Mieliśmy, jak poinformował już Administrator, problemy techniczne związane z umieszczaniem i ekspozycją wciąż rosnącej ilości galerii fotografii z bieżących wydarzeń kulturalnych i promocyjnych. Postawiliśmy na promocję gminy Czchów, działań kulturalnych oraz aktualnych wydarzeń poprzez pokazywanie ich na naszej stronie w formie bogatych i barwnych fotoreportaży. Taka promocja uczestnicząca okazała się na tyle ciekawym pomysłem, że odwiedzacie coraz częściej stronę gazety, a poprzez przeglądanie fotoreportaży, o które pytacie, na których sie rozpoznajecie i na które czekacie, oraz wracanie do nich, przekraczamy limity transferów. A przed nami jeszcze najwazniejsze i najpopularniejsze wydarzenia kulturalne w roku - trzydniowy Festiwal jazzowy, Grodzki Piknik Ludowy i wiele innych: wystaw, pokazów, koncertów. Stąd zdecydowaliśmy o zmianach, które pozwolą nam na umieszczanie nieograniczonej ilości galerii, co prawda nie w tak atrakcyjnej formie, jak dotychczas, ale funkcjonalnej, pozwalającej na pobieranie zdjęć i ich komentowanie. Coś za coś. Będziemy na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy techniczne, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom.

Dwa dni Festiwalu Kulinarnego Potraw z Dziczyzny w Jurkowie!

red. Joanna Dębiec.

Dwa dni Festiwalu Kulinarnego Potraw z Dziczyzny w Jurkowie!

Polecam dwudniową impezę pełną wyrafinowanych smaków, konkursów i atrakcji, muzyki myśliwskiej i degustacji prawdziwej Kuchni Mistrzów! W Jurkowie już po raz drugi odbędzie się Festiwal, tym razem jednak biesiadować będzie można przez całe dwa dni - najbliższą sobotę i niedzielę.

Widowisko o Papieżu w niedzielę w sali kina

Administrator.

Widowisko o Papieżu w niedzielę w sali kina19 czerwca, w najbliższą niedzielę w sali czchowskiego kina będzie można zobaczyć piękne widowisko przygotowane przez gimnazjalistów z sąsiedniej Iwkowej. Zobaczmy jak goście składają hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Jeśli jest chwila czasu np. po Mszy św. wieczorowej, warto skorzystać, niech młodzież z Iwkowej nie czuje się źle występując przy nie zapełnionej sali.

Widowisko "Szukałem Nauczyciela i Mistrza" będzie pokazane za darmo.

Popołudnie ze szkołą i piknik w gimnazjum

red. Joanna Dębiec.

Popołudnie ze szkołą i piknik w gimnazjumW Czchowie pikniki stają się coraz popularniejsze. Popołudnie ze szkołą i piknik w gimnazjumW sobotę 11 czerwca na piknik integracyjny "Popołudnie z moją szkołą" zaprosiła Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie (zdj. wyżej). 13 czerwca Publiczne Gimnazjum w Czchowie zorganizowało piknik, podsumowujący realizację ostatnich projektów dydaktycznych (zdj. po prawej). Już dziś pokażemy fotoreportaże z obu wydarzeń. Zapraszamy do obejrzenia, natomiast relacje zaczniemy od sobotniego "Popołudnia z moją szkołą"...

Z okazji Dnia Uczenia się przez całe życie...

red. Joanna Dębiec.

 

Z okazji Dnia Uczenia się przez całe życie...Z okazji Dnia Uczenia się przez całe życie...8 czerwca obchodziliśmy MAŁOPOLSKI DZIEŃ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. W jego ramach Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zorganizował u siebie warsztaty „NICIĄ MALOWANE”. Wzięły w nich udział osoby starsze oraz dzieci, które uczyły się haftu krzyżykowego na kanwie oraz splotów tkackich. Największą radością było spotkanie kilku pokoleń

Burmistrz odwiedził Złotych Jubilatów w domu

red. Joanna Dębiec.

Burmistrz odwiedził Złotych Jubilatów w domuPP. Janina i Henryk Wątrobowie z Tymowej ze względów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w pięknej uroczystości, zorganizowanej dla wszystkich Zacnych Jubilatów przez Urząd w maju, w Hotelu "Łaziska" w Czchowie. 6 czerwca Burmistrz Czchowa wręczył Im więc medale, przyznane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie - w domu. Gratulował Jubileuszu, życząc zdrowia i jeszcze wielu lat razem.Burmistrz odwiedził Złotych Jubilatów w domuDo życzeń dołączyli się Kierownik USC oraz sołtys Tymowej. Jubilatom towarzyszyła rodzina - razem z rodzicami dzielili się radością z tak nieoczekiwanej wizyty.

Na Parafialny Festyn Serca w niedzielę zaprasza Tymowa!

red. Joanna Dębiec.

Na Parafialny Festyn Serca w niedzielę zaprasza Tymowa!Już po raz piąty w Tymowej będzie organizowany Parafialny Festyn Serca. Jest to wspaniała impreza dla całych rodzin, zwykle dochód z niej organizatorzy przeznaczają na cel charytatywny - to na rzecz dzieci niepełnosprawnych, to poszkodowanych w powodzi... Fajna rzecz. Zawsze warto ich wspomóc. Impreza jest pełna atrakcji dla każdego, genialny miejscowy kabaret młodzieżowy robi z roku na rok coraz większą furorę, teksty opisują społeczność Tymowej, wyjątkowo trafione, więc są przekazywane z ust do ust jeszcze długo po festynie. "Promyczki" nowosądeckie - znane już w Tymowej - bawią, tańczą i wspaniale śpiewają... będzie się wiele działo: sportowych rywalizacji, konkursów, loteria pełna nagród, koncerty, jazda na koniu huculskim, mecze - a to wszystko z patronatem medialnym "Czasu Czchowa". Po Festynie obiecujemy obszerny fotoreportaż na naszej stronie. Życzymy dobrej zabawy!!!

Piknik w Jurkowie - "W zdrowym ciele zdrowy duch!"

red. Joanna Dębiec.

Piknik w Jurkowie - Pogoda dopisała! To była, biorąc pod uwagę jurkowskie doświadczenia poprzednich lat - najważniejsza wiadomość tego dnia. Wyjątkowo ulewna sobota nie wróżyła niczego dobrego, ale widać siła modlitwy strażaków ochotników (w sobotę to msza św. rozpoczynała Gminne obchody strażackiego święta) - jest niezastąpiona. W każdym razie wszystko się pięknie udało i widzowie dopisali. Na scenie zaprezentowały się mieszkańcom Jurkowa oraz zebranym na pikniku gościom - dzieci i młodzież Zespołu Szkół. Każda z klas miała przygotowaną inną scenkę, wszystkie z pouczającym morałem. Dzieci dzielnie odgrywały swoje role, a rodzice z ławek podziwiali występy i im dopingowali.(Zobacz bogaty fotoreportaż - już dziś w galerii WYDARZENIA KULTURALNE)