Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image

Fotoreportaże

 • Aranżacja wzgórza zamkowego na ukończeniu, powstaje szlak militarno-historyczny - połowa listopada 2018 r. - fot.red. Joanna Dębiec
 • 100 główek kapusty do szatkowania i 100 gołąbków - na 100-lecie niepodległości Polski - oryginalny pomysł Jurkowskich gospodyń ze wsparciem seniorów z Naszej Chaty - fot.red. Joanna Dębiec
 • 11 listopada 2018 w 100.rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Czchowie - fot. red. Joanna Dębiec
 • Uroczysta akademia z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Bracia Polacy znad Wisły czyli przedpremiera trzeciej już sztuki autorstwa J.J.Należytego, przygotowywanej w Czchowie przez Teatr Komedia z Krakowa (Projekt: 100 lat Radości z Niepodległości) - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

22 stycznia - akcja pomocy 13-letniemu Przemkowi walczącemu z białaczką

red. Joanna Dębiec.

22 stycznia - akcja pomocy 13-letniemu Przemkowi walczącemu z białaczkąPrzemek Wolny, 13-letni uczeń Gimnazjum nr 2 w Brzesku jest fanem gier komputerowych, piłki nożnej i motoryzacji. Teraz rozgrywa walkę z bardzo nierównym przeciwnikiem - ostrą białaczką szpikową, w której stawką jest jego życie. Dnia 22 stycznia 2011r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzesku odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Przemka i Innych. Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy zechcą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Rejestracja odbędzie się: 22 stycznia 2011 r. w godz. 10.00 – 16.00. Miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku, ul. Czarnowiejska 44.

Z początkiem roku...

red. Joanna Dębiec.

Jak zapewne odwiedzający naszą stronę zauważyli, już drugi miesiąc opracowujemy i umieszczamy na bieżąco, korzystając z twórczej współpracy dziennikarskiej z p.Katarzyną Pasiut, newsletter Czasu Czchowa. Opracowujemy aktualne informacje dla każdego, które obejmują nie tylko Czchów, gminę - tu przygotowujemy aktualności i fotoreportaże, ale powiat brzeski, region małopolski i co ciekawsze newsy z kraju. Mam nadzieję, że udaje nam się powoli stworzyć dopełnienie wersji papierowej Czasu Czchowa - aktualny portal informacyjno-promocyjny gminy Czchów! Od kilkudziesięciu wejść na stronę po dzisiejsze kilkaset to niemały sukces i - co ważniejsze - sygnał, że właśnie tego oczekuje Czytelnik (co "podpowiedziały" wyniki ankiety Czytelnictwa Czasu Czchowa z 2009r.) - aktualności o swojej miejscowości, gminie, regionie. Rozpoczynając nowy rok nie poprzestajemy na dotychczasowych pomysłach. Gazeta jest już na rynku od 20 lat, samodzielna strona internetowa Czasu Czchowa - wciąż ewoluując - od 6. Od 2010 roku, dzięki świetnej współpracy z nowym administratorem strony Michałem Papugą, mamy możliwość wykorzystywać bardzo efektywnie stronę - samodzielnie wstawiać aktualności, fotoreportaże eksponować za pomocą atrakcyjnych galerii umieszczanych jeszcze tego samego dnia na stronie. Z początkiem roku...Duży ukłon w stronę Pana Administratora! Zaś dzięki współpracy z p. Michałem Plichtą wzbogaciliśmy stronę o wspaniałe ruchome panoramy, co dało ciekawą promocję Czchowa i wydarzeń kulturalnych, jak choćby obchodów 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wlk. w Czchowie. Wydarzenia roku 2010 były niepowtarzalne, opisywaliśmy je i "pokazywaliśmy". Mam nadzieję, że wciąż udaje nam się potwierdzać hasło promocyjne, które powstało -naście lat temu przy tworzeniu gazety - CZAS PRACUJE DLA WAS! Oby ten trudny - jak zapowiadają ekonomiści - rok 2011, był dla Czasu Czchowa łaskawy.

Częściowe zaćmienie Słońca widoczne w Polsce

red. Joanna Dębiec.

Częściowe zaćmienie Słońca widoczne w PolsceW Polsce dzisiaj rano można było zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca. O godzinie 9:35 Księżyc przysłonił ponad 80% słonecznej tarczy, pierwszy raz od 8 lat.

Dzisiaj między godziną 8:15 a 11:05 można było w całej Polsce obserwować częściowe zaćmienie Słońca. (Fot. bez przysłony Czchów, 10.46). O godzinie 9:35 Księżyc zasłonił aż 80 procent górnej tarczy Słońca. Tak znacznego zaćmienia nie było w Polsce od 8 lat. Na kolejne o tak dużej fazie trzeba będzie poczekać aż 15 lat.

Kalendarze z chochlikiem

red. Joanna Dębiec.

Tak się niefortunnie złożyło, że w niektóre z kalendarzy na rok 2011, na 20-lecie "Czasu Czchowa", które miały być piękną pamiątką tego wyjątkowego roku - wkradł się chochlik i na kalendariach z tłem czarnym podopisywał "1" przy niektórych z dni do 9. każdego miesiąca, ale prosimy się tym nie zrażać i nie zwracać na nie uwagi, sprawdziliśmy - daty (z pominięciem niepotrzebnych "1" przy pierwszych 9 dniach miesiąca), imieniny, święta, oznaczenie faz księżyca i dni tygodnia są prawidłowe. Kalendarze "chochlikowe" niestety już zostały rozwiezione i pojechały w świat, dlatego przepraszamy Czytelników za tą drukarską wpadkę - widać zapowiada się wyjątkowy rok, oby szczęśliwy!

Uwaga odbiorcy energii elektrycznej!

Administrator.

Tych, których wkurza darmowe kredytowanie firmy energetycznej TAURON i którzy zainteresowani są powrotem do „starej” metody, co dwu miesięcznego odczytywania wskazań licznika poboru energii elektrycznej przez inkasenta, informuję, iż istnieje taka możliwość. Należy w tym celu wypełnić stosowny druk (do pobrania niżej) i złożyć go osobiście w siedzibie TAURON-u w Tarnowie. Ważnym jest wpisanie aktualnego stanu licznika poboru energii, gdyż do tego momentu nastąpi rozliczenie zużytego prądu. Najprawdopodobniej każą Państwu dokonać dopłaty, ale unikniecie w ten sposób znacznie wyższego końcowego rachunku, no i zawyżonych prognoz zużycia energii na rok przyszły.
Wniosek składamy w okienkach 3, 4 i 5 – uwaga, w Tauronie, na stanowiskach obsługi klienta obowiązują jeszcze przerwy śniadaniowe, a styl obsługi przypomina stare „dobre czasy”!

Kliknij aby pobrać "Wniosek o zmianę okresu rozliczeniowego"

"Klient TAURON-u"

 

Przedświąteczne dekorowanie miasta

red. Joanna Dębiec.

Czas świąteczny zbliża się już dużymi krokami. Witryny sklepów zaczynają połyskiwać światełkowymi, gwiazdkowymi, choinkowymi dekoracjami świątecznymi. Na ryneczkach, placach miast i miasteczek służby komunalne i strażacy wieszają oświetlenia i dekoracje. Później przez wiele dni i tygodni mieszkańcy będą podziwiać świąteczny nastrój, często porównując efekty z tymi, widzianymi w innych odwiedzanych w czasie świąt miejscach. Zobaczmy jak wyglądają te przygotowania w Czchowie.

Przedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miasta

Przedświąteczne dekorowanie miasta

Burmistrz zaprzysiężony

red. Joanna Dębiec.

Burmistrz zaprzysiężonyBurmistrz zaprzysiężonyPoczątek grudnia był pracowity dla nowo wybranych władz samorządowych. Już odbyły się 2 sesje Rady Miejskiej. Na ostatniej, która odbyła się bezpośrednio po II turze wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, miało miejsce zaprzysiężenie Burmistrza Czchowa Marka Chudoby: "Obejmując urząd Burmistrza Czchowa, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi do pomóż Bóg."

I sesja nowej Rady Miejskiej w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

RADA MIEJSKA W CZCHOWIE.

I sesja nowej Rady Miejskiej w CzchowieNa zdjęciu od lewej radni: Antoni Orszulak, Lesław Wrona, Stanisław Sapała, Marek Gurgul, Bernadeta Salamon, Wiceburmistrz - Józef Żurek, radny Antoni Zięć, Burmistrz Czchowa - Marek Chudoba, Przewodniczący Rady Miejskiej - Włodzimierz Rabiasz, radna Małgorzata Czech, radny Jerzy Wojakiewicz. W drugim rzędzie od prawej radni: Paweł Pachota, Władysław Malaga, Andrzej Rozciecha, Józef Kozdrój, Krzysztof Gawełda, Eugeniusz Szot.

2 grudnia br. odbyła się I sesja nowej Rady Miejskiej w Czchowie. Radni złożyli na niej uroczyste ślubowanie godnego i uczciwego wypełniania obowiązków radnego, został odczytany Statut Gminy Czchów, Rada się ukonstytuowała - były życzenia i kwiaty oraz mnóstwo zadań, oczekiwań i spraw, z jakimi od tej chwili wybrani przez nas radni, będą się borykać. (W okienku OKIEM REPORTERA - fotoreportaż z wydarzenia)

Przewodniczącym Rady Miejskiej został wybrany

CZAS CZCHOWA będzie w kioskach dopiero jutro

red. Joanna Dębiec.

Zbyt późne oddanie do druku gazety (czekaliśmy na wyniki wyborów), na co nałożyła się trudna zimowa aura, spowodowały, że "Czas Czchowa" będzie dopiero jutro w kioskach. Podajemy w nim wyniki wyborów w naszym regionie; jeśli ktoś nie ma internetu i nie miał możliwości śledzić ich na bieżąco, będzie miał okazję. W numerze znajdą Czytelnicy relacje z najważniejszych wydarzeń gminnych, fotoreportaże, interwencje, ciekawostki i felietony. Jest też dalsza historia czchowskiej apteki "Pod Opatrznością", bogata we wspomnienia mieszkańców i materiały dokumentalne i "dociekliwy" kalejdoskop. Polecam numer listopadowy, zadbaliśmy aby był jak najbardziej aktualny. Ważną informacją jest, że oprócz tego ukaże się jeszcze jeden numer, świąteczny, wraz z kalendarzem!

ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...

red. Joanna Dębiec.

ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Czchowie pierwszy dzień prawdziwej zimy wyglądał tak, w całej Polsce było podobnie - śnieżyce i zamiecie śnieżne. Z takiej pogody cieszą się chyba tylko najmłodsi. Intensywne opady paraliżują ruch na drogach. Spóźniają się autobusy...

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

red. Joanna Dębiec.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji co roku biblioteki w całej Polsce organizują rozmaite zajęcia dla dzieci, związane właśnie z tą bajkową postacią.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie dzieci kl. I i II Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie przybyły, zabierając swoje maskotki - na spotkanie „z pluszowym misiem”. Warto obejrzeć jak dzieci świętowały - patrz fotoreportaż już dziś w OKIEM REPORTERA. Może kilka słów o tym nietypowym święcie…

Tarnów Racing Team Mistrzem Polski!

red. Joanna Dębiec.

 

Tarnów Racing Team Mistrzem Polski!O Adasiu Garbaczu z Czchowa, pasjonacie rajdów samochodowych górskich, który od lat już zmaga się w samochodowych rywalizacjach rajdowych jako kierowca - pisaliśmy już w Czasie Czchowa. Fanów Adama i kibiców tego sportu oraz zespołu Tarnów Racing Team z Tarnowa zainteresuje na pewno ostatni news! Koło Sanoka odbyły się dwie ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tarnów Racing Team zwyciężył w klasyfikacji zespołowej i tym samym przypieczętował tytuł Mistrza Polski!

Marek Chudoba po raz trzeci Burmistrzem Czchowa

red. Joanna Dębiec.

W niedzielę 21 listopada 2010 r. wybraliśmy Burmistrza Czchowa, radnych Rady Miejskiej, radnych do powiatu i do sejmiku województwa.

Marek Chudoba po raz trzeci Burmistrzem Czchowa

Frekwencja w gminie Czchów wyniosła 52,98 %.

Wiemy na pewno: większością głosów (2579 głosów za Markiem Chudobą - 1167 oddanych na kontrkandydata Romana Olchawę), wybrano w gminie Czchów na Burmistrza - Marka Chudobę, pełniącego tę funkcję przez dwie ostatnie kadencje. Mieszkańcy potwierdzili swoim wyborem, że się sprawdził i chcą by przez kolejne 4 lata zarządzał gminą.

Powinniśmy wiedzieć idąc do głosowania...

red. Joanna Dębiec.

Powinniśmy wiedzieć idąc do głosowania...Podajemy najważniejsze informacje dotyczące głosowania w wyborach samorządowych 2010, nie tylko w gminie Czchów. Warto je doprecyzować w kwestii głosowania na radnych do Rady Miejskiej. Otóż w okręgu wyborczym Czchów stawiamy krzyżyki przy 4. nazwiskach wybranych radnych, gdyż 4. radnych reprezentuje Czchów w 15-osobowej Radzie Miejskiej. W pozostałych okręgach wyborczych wybieramy 2. radnych (stawiając 2 krzyżyki na karcie z nazwiskami radnych do Rady Miejskiej) oprócz okręgu wyborczego obejmującego Biskupice Melsztyńskie i Domosławice, gdzie tylko 1 radny wchodzi do Rady Miejskiej (1 krzyżyk na każdej z otrzymanych kart do głosowania). Idź i głosuj świadomie!

Kampania wyborcza tylko do 19.listopada

red. Joanna Dębiec.

Jak wygląda kampania wyborcza w Czchowie? - pytają przyjezdni, Ci, którzy obserwują kampanię wyborczą w sąsiednich gminach, powiatach... U nas... jest normalnie, bym powiedziała, jedni zainwestowali w tę kampanię sporo środków, co widać po ogromnych billboardach wieszanych intensywnie na terenie całej gminy, ale są i plakaty na niemal wszystkich widocznych drzewach we wsi, na sklepach, gdzie tylko się da.