Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • Autokompleks
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont

Fotoreportaże

 • Otwarcie Ośrodka Aktywności Społecznej w Leśniczówce w Czchowie na Trawnikach - fot. red. Joanna Dębiec
 • Wyjątkowo klimatyczny Festiwal Piosenki Turystycznej w Jaśkowym Sadzie w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Zajawki przedpremierowe kolejnej sztuki w realizacji Teatru Komedia z Krakowa w ramach projektu
 • Dni Czchowa - niedzielne atrakcje, akcja Biblioteki i koncerty - fot.red. Joanna Dębiec
 • Dni Czchowa '2018 - sobota - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Festiwal Kulinarny w Jurkowie!

red. Joanna Dębiec.

Festiwal Kulinarny w Jurkowie!Już w najbliższą niedzielę, przy Zajeździe „Zagłoba” w Jurkowie odbędzie się I Festiwal Kulinarny Potraw z Dziczyzny. Święto dla myśliwych, smakoszy jak również dla pasjonatów dobrej zabawy. Cała impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 konkursem na najlepszą potrawę z dziczyzny, następnie będzie można obejrzeć pokaz gotowania prawdziwych Mistrzów Kuchni. O godzinie 17.00 - oficjalne rozpoczęcie Festiwalu. Każdy kto chce się wykazać swoją wiedzą na
temat naszego województwa, będzie mógł wziąć udział w Konkursie wiedzy o Małopolsce. Po zmaganiach intelektualnych, przyjdzie czas na relaks podczas Koncertu Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego. Będzie to niemała atrakcja Festiwalu. Na zakończenie zaplanowano dyskotekę plenerową, która ma potrwać do późnych godzin wieczornych. Zapowiada się dobra zabawa. Oby tylko pogoda dopisała! Serdecznie zapraszamy szczególnie na polecany przez Organizatorów bigos z dziczyzną i śliwkami!
Czas Czchowa obejmuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Posiedzenie Rady Dzielnicy Czchów rozpoczęło obchody 700. urodzin Kazimierza Wielkiego w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Posiedzenie Rady Dzielnicy Czchów rozpoczęło obchody 700. urodzin Kazimierza Wielkiego w CzchowieUroczyste obchody 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wielkiego zaplanowano na sobotę, ale już w piątkowy wieczór miało miejsce w Czchowie niecodzienne wydarzenie. Otóż Radni Rady Dzielnicy Czchów jako pierwsi usłyszeli od Burmistrza o szczegółach właśnie zakończonej głównej części inwestycji - odnowy centrum Czchowa, która będzie piękną oprawą dla uroczystości 700. urodzin Kazimierza Wielkiego - króla, który nadał naszej osadzie prawa miejskie. Udało się nam, niejako na Jego cześć, odnowić Rynek.

OGŁOSZENIE

red. Joanna Dębiec.

Zaginął telefon LG!!!

W dniu wczorajszym 26. sierpnia 2010 r. w Urzędzie Miasta Czchów zginął telefon LG GB220.
Jest on własnością Redakcji „Czasu Czchowa” i zawiera dużo ważnych i czytelnych tylko dla redakcji kontaktów.
Uczciwego znalazcę prosimy o oddanie telefonu lub przesłanie go pocztą na adres:
Redakcja Czasu Czchowa, Rynek 10, 32-860 Czchów
Wszelkie informacje pod numerem tel. 14 6621732, lub na
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„Miłuj bliźniego swego jak siebie samego"

red. Joanna Dębiec

Już w sobotę Czchów świętuje

red. Joanna Dębiec.

Już w sobotę Czchów świętujeOd kilku miesięcy przyglądamy się modernizacji centrum Czchowa, obserwujemy zmiany i chcielibyśmy widzieć finał prac jak najszybciej. Mam dobrą wiadomość dla niecierpliwych. W tą sobotę 28. sierpnia Burmistrz Czchowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na uroczyste obchody 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego i Dnia Samorządowca, czyli uroczystą sesję Rady Miejskiej, konferencję, część artystyczną, ale i... na oficjalny odbiór czchowskiego rynku po modernizacji oraz poświęcenie pamiątkowej tablicy Kazimierza Wielkiego. Obok szczegółowy program uroczystości. Dla zainteresowanych zabawą taneczną spieszę donieść, że grał będzie zespół VIP. Również na plakacie tego nie znajdziecie - na tę okazję zostało przygotowane specjalne wydanie książkowe:

"Czchowskie jubileusze

800 lat Czchowa

700 rocznica urodzin króla Kazimierza Wielkiego"

Wydawca: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, pod redakcją Kazimierza Dudzika.

Na pewno będzie to piękna pamiątka tych historycznych dla Czchowa wydarzeń, których byliśmy w roku 2008 i będziemy 28. sierpnia 2010 roku - świadkami.

Dożynki Gminne w Tworkowej

red. Joanna Dębiec.

Dożynki Gminne w Tworkowej Niedzielę 22 sierpnia br. wybrano na dzień, w którym rolnicy oraz mieszkańcy gminy Czchów mogli podziękować Bogu za tegoroczne plony. Tym razem to Tworkowa była Gospodarzem Dożynek Gminnych. Niestety w tym roku oprawa uroczystości była bardzo skromna w porównaniu do ubiegłych lat, ale i czas ostatnich miesięcy nie był dla rolników i mieszkańców gminy Czchów sprzyjający. Powodzie i wciąż czynne osuwiska poczyniły znaczne szkody na naszym terenie. Mimo dużo skromniejszych zbiorów jest za co dziękować Bogu - za nasz chleb powszedni... Norwid pisał pięknie o Polsce: "Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba..." - słowa te zdają się brzmieć jakoś daleko, tęskno, gdzie ta Polska? Gdzie kraj, w którym szanowało się dary nieba, symbole, okazywało wdzięczność i pokorę? /Po rozwinięciu - fotoreportaż/

Mieszkańcy Czchowa obserwują i komentują zmiany

red. Joanna Dębiec.

Mieszkańcy Czchowa obserwują i komentują zmianyPodczas weekendu na czchowskim rynku można było podziwiać pierwsze efekty nowo uruchomionej fontanny. To element, który został zaprojektowany i wykonany ze szczególną starannością w ramach odnowy centrum Czchowa. Stanął na miejscu fontanny, która nie budziła zachwytu zwiedzających. "Róża wiatrów" jest prawdziwą ozdobą rynku, rozłożyste strumienie wody i iluminacje świetlne dają wspaniały efekt, szczególnie widoczny nocą. Zebrani mieszkańcy towarzyszyli wykonawcom przy uruchomieniu, a Burmistrz wrzucił do fontanny pierwszą monetę na szczęście. /Po rozwinięciu fotoreportaż i fontanna nocą/

OGŁOSZENIA DROBNE:

Administrator.

OGŁOSZENIA DROBNE:

Aktualizacja: 02.09.2014.
 
WYNAJMĘ DOM w Złotej, gm. Czchów wraz z zabudowaniami gospodarczymi. W centrum miejscowości. Działka 18 a.
KONTAKT 507 041 095.
***
TANIO SPRZEDAM ciągnik własnej roboty w Tworkowej, cena 2000 zł do negocjacji. Telefon: 508 066 763
***
 
SPRZEDAM DZIAŁKĘ - rolna, 1,25 ha, w Jurkowie. Kontakt: 697 103 792
***
ELEWACJE I WYLEWKI MASZYNOWE. Tel. 600 764779.
*** 
STUDENTKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO chętnie udzieli korepetycji z języka (klasy I-VI) na terenie Czchowa lub okolic. Kontakt tel. 889 047 061
***
KUPIĘ NIEDUŻY DOMEK na terenie Czchowa, może być drewniany. Kontakt: 14/ 6843288.
***
KUPIĘ DREWNO ROZBIÓRKOWE, STODOŁY, DOMY DO ROZBIÓRKI, 
WYMIENIĘ STARE DESKI NA NOWE.TEL.604919399
***
Sprzedam działkę 0,39 ha - Czchów, Zapotocze Górne tel. 534868206

- dostęp do wszystkich mediów,
- droga asfaltowa.

***

SPRZEDAM DZIAŁKI BUDOWLANE, Tymowa Zeliny, ok. 30 arów, z możliwością podziału na mniejsze.

Tel. 694 142 921.

***

KUPIĘ STODOŁY DO ROZBIÓRKI. Kontakt: 604 919 399.

***

PRACE OGÓLNO-REMONTOWE i wykończeniowe: kafelkowanie, szpachlowanie, malowanie, zabudowy kartonowo-regipsowe, poddasza. Tel. 788 097 509

*** 

PRZEPROWADZKI. Tel. 503 750 041

*** 

SPRZEDAM SUKNIĘ ŚLUBNĄ Z TRENEM. Rozm. 36/38, jednoczęściowa, stan bardzo dobry, po czyszczeniu. Do sukni bolerko. Tel. 698 728616.

*** 

WYKONYWANIE BALUSTRAD, BRAM, ogrodzeń kutych. Tel 513 820 239. Czchów.

***

SPRZEDAM 1 HA DZIAŁKI ROLNEJ w Jurkowie, cena ok. 700 zł za ar. Kontakt: 694 606 553. Właściciel zam. w Nowej Hucie

*** 

SPRZEDAM GOSPODARSTWO ROLNE wraz z domem, bezpośrednio, 1,70 ha powierzchni, Tworkowa. Kontakt: 508 066 763

*** 

SPRZEDAM STARY DREWNIANY DOM, Czchów przy rynku, do remontu, wraz z budynkiem gospodarczym (murowanym) na działce 227 m2. Tel. 608 474 516.

***

SKUPUJĘ BUTELKI po piwie 0,5 l Okocim, Żywiec, Lech, Tyskie, Warka, Harnaś, Tatra. Odbiorę swoim transportem z okolic Brzeska, Bochni, Czchowa, Tarnowa. Tel. kontakt. 603812365.

 

Zmienia się czchowski rynek

red. Joanna Dębiec.

Zmienia się czchowski rynekStanęły nowe stylowe latarnie, zaczyna być widać ozdobne barierki na podcieniach i kształtów nabiera fontanna wykonana na wzór "róży wiatrów". Z rynku zniknie też drewniana scena (ma zostać przeniesiona pod Grodzisko). Około 20. sierpnia będzie można zobaczyć centrum Czchowa w całej okazałości. Zmiany śledzimy na bieżąco.

28.sierpnia jest zaplanowana uroczystość związana z historią Czchowa jako miasta królewskiego połączona z oddaniem zmodernizowanego Centrum Czchowa. Jeśli pogoda dopisze, zapowiada się piękne, ważne dla miasteczka i jego dalszego rozwoju - wydarzenie.

Zmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynek

II dzień Festiwalu Jazzowego na ruchomej panoramie

red. Joanna Dębiec.

II dzień Festiwalu Jazzowego na ruchomej panoramieStudio, które dla naszego portalu wykonało ruchome panoramy prezentujące Czchów - ryneczek, jezioro oraz widok z baszty, wykonało dla redakcji również bardzo ciekawą prezentację złożoną z 5. ruchomych panoram oraz galerii zdjęć z II dnia Baszta Jazz Festivalu '2010. Mam nadzieję, że spodoba się Państwu. Szkoda, że nie było możliwe przygotowanie podobnego materiału z I dnia Festiwalu albo z Dni Czchowa. Ale jeśli tą próbkę - uważam, że bardzo udaną - uznacie Państwo za atrakcyjną i wartą wykorzystania dla promocji Czchowa i najważniejszych wydarzeń kulturalnych - postaramy się w ten właśnie sposób dokumentować najpiękniejsze miejsca, emocje i Was. Zapraszam do obejrzenia jeszcze raz II dnia Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - inaczej - w galerii XI BASZTA JAZZ FESTIVAL - osobny link przed fotoreportażami. Można również obejrzeć prezentację bezpośrednio stąd - klikając w zdjęcie miniaturki.

Do końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończona

red. Joanna Dębiec.

Trwają dalsze prace modernizacyjne czchowskiego rynku. Powstały nowe parkingi, alejki, scena z kostki brukowej, robotnicy powoli montują stylowe barierki i obsadzają rynek ozdobnymi krzewami. Od jutrzejszego popołudnia będą ustawiać fontannę - projekt "róża wiatrów" prezentuje się okazale i na pewno będzie ozdobą centrum Czchowa. Zmiany modernizacyjne wywołują wśród mieszkańców Czchowa żywe dyskusje, mają swoich zwolenników, ale również nie brakuje sceptyków, którzy uważają, że parkingi i scena zniszczyły nieodwracalnie zielony park w rynku (odwołują się do historii Czchowa). Cóż, w kartach historii i na starych fotografiach rynek tętnił życiem jarmarcznym, a w starych kronikach i podaniach autorzy odwołują się do narzekań mieszkańców i przyjezdnych wręcz na rozkopy i brak porządku na rynku czchowskim... Dziś jest zupełnie inaczej. Poczekajmy na końcowy efekt zmian, na pewno będzie warto.Do końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończona

Czas Czchowa od piątku w kioskach

red. Joanna Dębiec.

Czas Czchowa od piątku w kioskachOddaliśmy do rąk Czytelników Czas Czchowa, zawierający informacje i fotoreportaże z całego lipca. W pierwszym zamyśle miał wyjść numer łączony, ale ze względu na informację o przerwie w drukarni, zdecydowaliśmy się na wydanie numeru lipcowego na sam koniec miesiąca z dwoma najważniejszymi dla Czchowa wydarzeniami kulturalnymi. Na kolorowych stronach drukowanej gazety można zobaczyć fotoreportaże zarówno z XI Baszta Jazz Festivalu, jak i Dni Czchowa.
W numerze - szeroki reportaż dotyczący interwencji w sprawie drogi przez wieś w Jurkowie (zbyt uciążliwego dla mieszkańców korzystania z niej ciężarówek, wożących żwir wydobywany przez miejscowe firmy RABEK i EUROGIEŁDA). Jak sprawa wygląda z każdej ze stron zainteresowanych w temacie? Jak ją widzą ludzie? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedzi, albo dopiero zacząć zadawać pytania - w przygotowanym materiale. Polecam również relacje z wernisaży, konkursów, art. o 10-leciu czchowskiego hejnału, czy choćby z Pikniku Rodzinnego w Złotej. Dla zainteresowanych newsami - zdarzenia podawane przez Policję, kalejdoskop i fotoreportaże z wypadków - tym razem nie tylko drogowych. Dobry felieton, miejscowe ogłoszenia i oferty pracy.
Życząc przyjemnej lektury życzę również dobrej pogody na sierpniowy wakacyjny czas.

PODZIĘKOWANIE

red. Joanna Dębiec.

STRAŻAKOM, PRZEWOŹNIKOM, KS.ANDRZEJOWI PIÓRKOWI - ZA POMOC I WSPARCIE NA RZECZ POSZKODOWANYCH PODCZAS POWODZI Z MIEJSCOWOŚCI WYTRZYSZCZKA

DZIĘKUJE SOŁTYS WYTRZYSZCZKI ANDRZEJ ROZCIECHA

Mokre Dni Czchowa

red. Joanna Dębiec.

Mokre Dni Czchowa"W sobotę jeszcze wytrzymało, ale niedziela i drugi dzień Dni Czchowa niemal się rozpłynęły..." - można było usłyszeć zaraz po weekendowym święcie w Czchowie. W sobotę swój dzień miały służby policyjne. Były konkursy, pokazy, strzelanie do tarczy, ścieżki rowerowe, a po tym wszystkim rozdanie nagród i część oficjalna. Wręczono odznaczenia resortowe, puchary, padły słowa uznania i podziękowania ze strony władz za zaangażowanie i ofiarną pomoc Policji w utrzymywaniu porządku i bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Wieczór wybrzmiał góralską nutą, tu, w Czchowie, kochamy Górali, a Góralki... tym bardziej! Co widać na fotoreportażu z Dni Czchowa sobota, jednym z przygotowanych przez redakcję pod linkiem OKIEM REPORTERA. Zapraszam do obejrzenia. Wieczór zakończyła gwiazda, albo raczej gwiazdka Disco Polo "Fanatic" i... pozostała niedziela a z nią kolejne zaplanowane przez Organizatora (MOKSiR) - atrakcje. Szkoda że rzęsisty deszcz plany krzyżował skutecznie przez całe niedzielne popołudnie i wieczór.

Dni Czchowa już w następny weekend

red. Joanna Dębiec.

Dni Czchowa już w następny weekendPytacie - kiedy Dni Czchowa? Pytacie - jakie atrakcje? Pytacie - gdzie będą? Czy w tym roku planujemy akcję "Kup książkę dla biblioteki"? Już dziś postaram się odpowiedzieć na te pytania. Właśnie otrzymałam od Organizatora - Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji - plakat z dokładną rozpiską co i jak, gdzie i kiedy w kwestii Dni Czchowa, a dokładnie Święta Kultury "Z tradycją w nowoczesność", bo tak w tym roku brzmi pełna nazwa imprezy. A czy będzie Akcja? Ci, którzy już dołożyli się do zakupu atrakcyjnych nagród na loterię, sponsorują nagrody główne lub towarzyszą "nam" co rok - doskonale wiedzą, że tak! I że znów będzie można wygrać coś wartościowego. Na siódmą edycję Akcji Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie ma w zanadrzu cenne "siódemki". Mam dla Państwa specjalne zaproszenie:

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie
ZAPRASZA
na akcję”KUP KSIĄŻKĘ DLA BIBLIOTEKI”
która będzie prowadzona podczas DNI CZCHOWA tj. w niedzielę 25.07.2010 w godz. od 14.00 do 19.00

XI Baszta Jazz Festival Czchów '2010 wybrzmiał już... a następny za rok, czyli… tuż tuż

redakcję - relacjonuje JACEK MAZUR - Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

XI Baszta Jazz Festival Czchów '2010 wybrzmiał już... a następny za rok, czyli… tuż tuż  I znów przyszedł czas na podsumowanie kolejnej – już XI edycji festiwalu. (...)

Poniżej środkowy fragment artykułu Jacka Mazura opisujący wrażenia sobotniej nocy festiwalowej, jazzowej, z 11 lipca 2010 r. W rozwinięciu - pomiń wstęp i czytaj cały artykuł! Bardziej obszerny materiał i fotoreportaże (zobacz też galerie powyżej) będą dostępne również w wersji papierowej najnowszego numeru Czasu Czchowa (ok.25 lipca w kioskach). Red.

"Sobota - to był pierwszy oficjalny dzień festiwalu. Tym razem miejscem wydarzenia nie był Rynek czchowski ze względu na prace remontowe, a teren otaczający halę sportową, na którym już organizowano Dni Czchowa. Gdyby nie ustawienie przez akustyków pulpitów nagłośnienia na środku placu, które to zasłaniały widok fanom, byłoby genialnie. Tak czy siak, miejsce wspaniałe i wiele pochlebnych opinii docierało na jego temat. Zaczęliśmy  imprezę tuż przed 18.30. Zaszczyceni obecnością gości specjalnych z województwa, powiatu i władz Czchowa, otworzyliśmy XI Baszta Jazz Festival.
Jako pierwsza zaprezentowała się znana i lubiana tarnowska „Leliva Jazz Band”, która przyjechała do nas tym razem prosto z koncertów na Mazurach.

Jak zwykle uczta dla ucha."