Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • Instal-mont

Fotoreportaże

 • Otwarcie Ośrodka Aktywności Społecznej w Leśniczówce w Czchowie na Trawnikach - fot. red. Joanna Dębiec
 • Wyjątkowo klimatyczny Festiwal Piosenki Turystycznej w Jaśkowym Sadzie w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Zajawki przedpremierowe kolejnej sztuki w realizacji Teatru Komedia z Krakowa w ramach projektu
 • Dni Czchowa - niedzielne atrakcje, akcja Biblioteki i koncerty - fot.red. Joanna Dębiec
 • Dni Czchowa '2018 - sobota - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Najbliższe wydarzenia w gminie Czchów i powiecie

red. Joanna Dębiec.

Najbliższe wydarzenia w gminie Czchów i powiecieNajbliższe wydarzenia w gminie Czchów i powiecieW najbliższą sobotę 2. września zapraszamy na czchowski rynek! O godz. 11.00 rozpocznie się głośne czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji narodowego czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego - warto przyjść, posłuchać tego patriotycznego i wymownego utworu, dowiedzieć się więcej o autorze...

Akcję organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie. Zapraszamy!

***

Najbliższe wydarzenia w gminie Czchów i powiecie3. września od godz. 15.00 na stadionie sportowym w Czchowie - na przeciw szpitala, odbywać się będą Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizować ze sobą będzie 6 jednostek OSP z gminy Czchów. Zawody obejmą bieg sztafetowy oraz "bojówkę". Dla uczestników oraz gości - kiełbaski z grilla i wyśmienita grochówka.

Przyjdźmy pokibicować naszym dzielnym strażakom ochotnikom, doceniając ich nieocenioną rolę w życiu społecznym całego regionu.

Zapraszamy!

***

Najbliższe wydarzenia w gminie Czchów i powiecie7-9. września 2017 roku odbędzie się 6 Rajd Polski Historyczny, którego trasa 9. września będzie przebiegać przez czchowski rynek. Tu przed 10.00 będzie można podczas blisko 2-godzinnej przerwy obejrzeć zgłoszone do Rajdu zabytkowe, często stylowe samochody, sfotografować, porozmawiać z właścicielami, pasjonatami, ciekawymi ludźmi o ich zainteresowaniach. Zapraszamy do Czchowa! Obok szczegółowy program wydarzenia, w które włącza się gm. Czchów.

***

Najbliższe wydarzenia w gminie Czchów i powiecieW dniach 8-10. września również na Kąpielisku "Chorwacja" w Jurkowie fani motoryzacji będą mieli pełno atrakcji. Tu odbędzie się I Ogólnopolski zlot fanów marki Skoda "SKODOMANIA", wydarzenie obejmujemy patronatem medialnym, więc na pewno będziemy towarzyszyć i temu wydarzeniu. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

Po rozwinięciu - szczegółowy program zlotu.

***

Najbliższe wydarzenia w gminie Czchów i powiecieRównież weekend 8-10. września jest bogaty w wydarzenia kulturalne w ramach obchodów 150-lecia Powiatu Brzeskiego. Warto wspomnieć, że już w piątek jest planowana uroczysta Sesja okolicznościowa, która odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, połączona z Konferencją naukową na temat historii Powiatu Brzeskiego - początek godz. 11.00. Drugi dzień to Sportowy Powiat Brzeski i turnieje oraz zawody sportowe na terenie całego powiatu (również w Czchowie na hali sportowej - szczegóły www.sportowiec.net). Trzeci dzień obchodów jest zaplanowany artystycznie - na scenie głównej na Palcu Kazimierza Wielkiego w Brzesku - od godz. 15.00 pokazy taneczne, koncerty, podsumowania konkursów. Gwiazda wieczoru Ania Wyszkoni wystąpi o godz. 20.00.

Warto skorzystać z atrakcji proponowanych przez Organizatorów, a przede wszystkim wziąć udział w historycznym wydarzeniu, dotyczącym naszego regionu.

Echa Dożynek w Gminie Czchów - Tworkowa '2017

red. Joanna Dębiec.

Echa Dożynek w Gminie Czchów - Tworkowa '2017Za nami piękna uroczystość dożynkowa w gminie Czchów. Tegoroczne Gminne Dożynki odbyły się 27 sierpnia w Tworkowej. W przygotowania do uroczystości włączyli się niemal wszyscy mieszkańcy Tworkowej z sołtysem Henrykiem Włodarczykiem na czele. Prace organizacyjne rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej, a w tygodniu przed Świętem Rolników osiągnęły zenit. Na spotkania, próby, przygotowywanie sceny, dekoracji, miejsc do biesiady i poczęstunku, mieszkańcy poświęcili sporo czasu, aby w dzień dożynek wszyscy goście, rolnicy i mieszkańcy gminy Czchów zostali przyjęci z jak największą godnością przyjęci.

            Od kilku lat podczas dożynek pogoda płatała figle, tak też w tym roku nie oszczędziła nam nerwów. Co jakiś czas padał deszcz i zbierało się na burzę, ale podczas święta – dzięki Bogu – świeciło słońce, a chmury, które pojawiały się na horyzoncie, rozganiał wiatr. Żniwa są ukoronowaniem całorocznej pracy rolnika, toteż po tym najgorętszym okresie robót polowych następuje czas radości i zabaw. Plony zawdzięczamy nie tylko własnej pracy, ale i błogosławieństwu Bożemu, które tej pracy towarzyszyło. Dlatego też Gminne Dożynki rozpoczęły się udziałem w dziękczynnej mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Tworkowej, którą celebrował i kazanie wygłosił Dziekan Dekanatu Czchowskiego ks. Ryszard Biernat. Następnie korowód dożynkowy prowadzony przez Strażacką Orkiestrę Dętą ze Złotej pod kierunkiem kapelmistrza Eugeniusza Grzanki wraz z grupami dożynkowymi, władzami samorządowymi i zaproszonymi gośćmi, udał się na plac rekreacyjno-sportowy przy Zespole Szkół w Tworkowej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie nieczynna do 22. sierpnia

red. Joanna Dębiec.

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie nieczynna do 22. sierpniaMiejska Biblioteka Publiczna w Czchowie nieczynna do 22. sierpniaW sierpniu pomieszczenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie przechodzą gruntowny remont. Zostały wymienione posadzki i odświeżone ściany; a biorąc pod uwagę ogromny, przez wiele lat gromadzony księgozbiór - najwięcej ciężkiej pracy wykonały panie bibliotekarki, żeby po ponad dwóch tygodniach remontów, książki wróciły bezpiecznie na swoje miejsca, opisane regały i działy. A przy tym, by Czytelnicy mogli jak najszybciej z nich korzystać. Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie nieczynna do 22. sierpniaMiejska Biblioteka Publiczna w Czchowie nieczynna do 22. sierpniaWarto wspomnieć, że to pierwszy kapitalny remont od 40. lat w tym miejscu. Dlatego prosimy o zrozumienie i cierpliwość do 22. sierpnia. Po tym czasie zapraszamy do pięknie odświeżonej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie ponownie. W tym samym czasie nie jest czynna również redakcja, włączając się w prace organizacyjne.

Dni Czchowa i tegoroczna Akcja Biblioteki

red. Joanna Dębiec.

Za nami Dni Czchowa, za nami mnóstwo atrakcji i wrażeń. Na podsumowania całości będzie jeszcze czas, tym bardziej, że chcielibyśmy artykułem na łamach Czasu Czchowa (wersji papierowej) podziękować wszystkim i opisać również konteksty zabaw i konkursów towarzyszących Dniom Czchowa. Póki co, zapraszamy do obejrzenia naszych fotoreportaży z każdego dnia osobno.

Natomiast warto już dziś podsumować Akcję "Kup Książkę dla Biblioteki", organizowaną podczas Dni Czchowa już po raz 14. Od lat to wydarzenie skupia przy stoisku Biblioteki i na czchowskim rynku mnóstwo Czytelników, mieszkańców gminy Czchów i gości z zewnątrz, którzy doceniają tę ciekawą inicjatywę pozyskiwania nowych książek do księgozbioru naszych bibliotek połączoną z loterią, a w tym roku, jak się okazuje - nawet aukcją na rzecz niepełnosprawnej Ani. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie otrzymała 236 nowych książek, zakupionych i przekazanych przez uczestników Akcji "Kup Książkę dla Biblioteki", czyli całą przygotowaną na Akcję pulę. Dziękujemy za udział w Akcji.

Dni Czchowa i Akcja "Kup książkę dla Biblioteki" - zapraszamy!

red. Joanna Dębiec.

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie jest organizatorem Akcji „Kup książkę dla biblioteki” podczas tegorocznych Dni Czchowa. Odbędzie się w niedzielę, 30 lipca w godz. od 16.00 do 19.00, jako jedna z wielu atrakcji tej uroczystości. Panie bibliotekarki na specjalnie oznakowanym stoisku na Rynku w Czchowie będą prowadziły akcję już po raz 14. Celem akcji jest zakup książki przydatnej w danej bibliotece oraz wzbogacenie oferty wydawniczej. Akcja przekazywania zakupionych książek bibliotece daje możliwość uczestniczenia samych Czytelników w powiększaniu zasobów biblioteki, która służy pokoleniom. Regulamin akcji polega na tym, że osoba kupująca książkę przekazuje ją do biblioteki, a w zamian za to otrzymuje los do loterii fantowej. W związku ze zmieniającymi  się przepisami co do prowadzenia loterii fantowych, w tym roku co drugi los w loterii fantowej wygrywa, ale za to wszyscy, którzy zakupią i przekażą do biblioteki książkę, wezmą udział w losowaniu nagród głównych.

Już za chwilę Dni Czchowa - mamy sporo atrakcji

red. Joanna Dębiec.

Z okazji zbliżających się Dni Czchowa zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w grze miejskiej – plenerowej „Poszukiwanie skarbu w Czchowie” (w programie Dni Czchowa - sobota, godz. 16.00, start pod fontanną na rynku w Czchowie). W ubiegłym roku do zabawy zgłosiły się cztery rodziny, w tym dwie połączyły swoje siły startując jako jedna drużyna. Było świetnie! Dlatego tegoroczne Dni Czchowa rozpoczynamy od zaproszenia Państwa do udziału w II edycji tej pełnej atrakcji gry miejskiej. Na starcie udzielimy wskazówek i rozdamy karty podróżnika. Na uczestników gry czekają cenne nagrody oraz wielki skarb do odkrycia! Uwaga! Osoby niepełnoletnie biorące udział w Grze Miejskiej muszą być pod opieką osoby pełnoletniej.

Zgłoszenie można przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub podać telefonicznie: 14/ 68 43 188.

Wyjątkowy Piknik rodzinny i koncert Marka Piekarczyka w Piaskach-Drużkowie

red. Joanna Dębiec.

Wyjątkowy Piknik rodzinny i koncert Marka Piekarczyka w Piaskach-DrużkowieByło pięknie! W niedzielę odbył się piknik rodzinny w Piaskach-Drużkowie (jedyna miejscowość po drugiej stronie Dunajca, a jeszcze w gminie Czchów) przy Harcówce - świetnie wykorzystane środki z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Genialny i niebanalny Marek Piekarczyk, piękne polskie utwory, mądre słowa, dużo ciepła, spontaniczności… Było prawdziwie i sentymentalnie... Dodatkowo ciekawe pokazy indyjskich strojów, trochę wiedzy kulturowej i pokaz mody, a na placu obozowym na terenie Harcówki - strzelanie z łuku pod okiem prawdziwych traperów, zabawy indiańskie prowadzone przez p. Matlak, na co dzień właścicielkę niesamowitej Osady indiańskiej "Szalony Koń" na wzgórzach Piasków-Drużkowa. W innej części odbywały się tańce, konkursy, pokaz udzielania pierwszej pomocy, ścianki wspinaczkowe, trampoliny z linami, dmuchane zjeżdżalnie, grille, a w samej Harcówce domowe pierogi i inne specjały naszej kuchni. Na koniec dancing... Nawet ulewa nie mogła przeszkodzić takim atrakcjom... brawo Piaski-Drużków i ludzie z inicjatywą! Dziś na stronie - fotoreportaż redakcyjny z wydarzenia.

Warto podkreślić, że w ramach projektu „Tak wiele do odkrycia. Małopolska”, z którego został sfinansowany Piknik rodzinny - Piaski-Drużków, zostanie zorganizowanych jeszcze szereg działań promocyjno-kulturalnych...

Echa XVIII Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - cz.3

red. Joanna Dębiec.

Echa XVIII Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - cz.3Czas na zakończenie Baszta Jazz Festivalu w Czchowie, a równocześnie... zaproszenie na kolejną edycję za rok.
Niedziela, czyli trzeci dzień czchowskiego Festiwalu to „Jazz nad jeziorem”. W tym dniu na scenie na plaży i na łodziach na Jeziorze Czchowskim rozbrzmiewał jazz. Tym razem na scenie na plaży jako pierwszy wystąpił „DIXIE TIGERS BAND”, a ich dixielandowy styl idealnie wkomponował się w panujący klimat. Słońce, woda i niesamowita muzyka zgromadziła liczną publiczność, która z zachwytem oklaskiwała również następny zespół „REVIVAL SWING BAND PRAGUE” z Czech. Na festiwalu wystąpił także „R.B.DIXIE BAND” z Tarnowa, w składzie instrumentalnym wykonał typową muzykę Nowoorleańską. Kolejny zespół dixielandowy „BLUES FELLOWS FRIENDS” wykonał bardzo ciekawy program estradowy. W ich repertuarze znalazły się projekty inspirowane bluesem, polskie standardy oraz jazzowe opracowania muzyki z filmów i bajek dla dzieci.

W międzyczasie po Jeziorze Czchowskim odbywały się rejsy z muzyką na „żywo”.

II dzień XVIII Baszta Jazz Festivalu - Czchów Rynek

red. Joanna Dębiec.

II dzień XVIII Baszta Jazz Festivalu - Czchów RynekJeszcze dziś pobrzmiewają echa trzydniowego Baszta Jazz Festivalu, który trwał od 7-9 lipca w Czchowie. Na naszej stronie kolejny duży fotoreportaż redakcyjny - tym razem z drugiego dnia festiwalowego. Warto dodać, że ten dzień rozpoczynał objazd specjalnej platformy, promującej Baszta Jazz Festival w gminie Czchów i wśród przebywających tu gości - oryginalny pomysł, który po raz pierwszy pojawił się w ubiegłym roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem fanów jazzu. Pogoda opóźniła jej przyjazd blisko o godzinę, ale gdy po prawdziwej ulewie pojawiła się na rynku w Czchowie, nie brakło chętnych, muzycy z Dixie Tigers Band z Wrocławia grali więc niezmordowanie, a Wojciech Goryca "tubalnie" ogłaszał i zapraszał na 2 dzień Festiwalu jazzowego na czchowski rynek.

Echa XVIII Baszta Jazz Festivalu w Czchowie! - cz.1

red. Joanna Dębiec.

Echa XVIII Baszta Jazz Festivalu w Czchowie! - cz.1Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych gminy Czchów, a równocześnie ważne i dostrzegane na rynku muzycznym w kraju i za granicą wydarzenie jazzowe - Baszta Jazz Festival Czchów '2017. Przypomnijmy, czchowski jazz-festiwal osiągnął pełnoletność, czyli został zorganizowany w Czchowie po raz 18. Głównym inicjatorem Festiwalu był Jacek Mazur, czchowianin, muzyk Jazz Band Ball Orchestra, krakowskiego zespołu jazzowego, obchodzącego "dziś" już swoje 55-lecie. To dzięki Niemu i wielu pasjonatom jazzu, dzięki Ośrodkowi Kultury, który na swoje barki co rok bierze główny ciężar organizacyjny Festiwalu, przychylności władz samorządowych oraz ogromnemu wsparciu sponsorów, w tym roku po raz pierwszy również Narodowego Centrum Kultury (co świadczy o rosnącym prestiżu czchowskiego Festiwalu) - Baszta Jazz Festival wpisuje się na trwałe nie tylko do kalendarza wydarzeń kulturalnych Czchowa, ale do ogólnopolskiego kalendarza festiwali jazzowych, na których króluje jazz tradycyjny. Dziś wszyscy z wdzięcznością do życzeń jubileuszowych dla JBBO dołączamy życzenia zdrowia dla Dyrektora Artystycznego Festiwalu Jacka Mazura.

Pierwszy dzień Festiwalu już od lat organizowany jest w kameralnym wnętrzu Oranżerii Hotelu "Łaziska" -

Było... a zapowiada się...

red. Joanna Dębiec.

Było... a zapowiada się...Lato na całego, bogaty w wydarzenia szkolne, pikniki rodzinne i festyny - czerwiec, wprowadził nas w kalendarzowe lato - zaczynając od otwartej dla każdego imprezy - powitania lata czyli oryginalnego powrotu do starosłowiańskiej tradycji w formie "Odkurzania Wianków" w Jaśkowym Sadzie w Czchowie blisko Dunajca i Wianków organizowanych na stadionie czchowskim przez ...

Od czwartku w kioskach i in. miejscach kolportażu można dostać nowy, turystyczny numer "Czasu Czchowa" - polecamy! Znajdziemy w nim aktualną ofertę turystyczną gminy Czchów - bazę noclegową, agroturystykę, atrakcje na sezon turystyczny 2017! Było... a zapowiada się...Ten numer warto mieć w domu, gdy zjeżdża się bliższa i dalsza rodzina, goście z zewnątrz i chcemy im pokazać gminę z jej atrakcjami, pochwalić się tym, co mamy u siebie...

Początek lipca dla Bibliotekarzy rozpoczyna się ciekawie, otóż włączają się oni w ogólnopolską akcję "Odjazdowy Bibliotekarz". Tak też już tradycyjnie zrobiła filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jurkowie...