Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • Instal-mont
 • Jaśkowy Sad
 • image

Fotoreportaże

 • Piknik czytelniczy uczniów klas IV.z Czchowa z okazji wrześniowego Dnia Książki - fot.red. Joanna Dębiec
 • Młodzież ZSP w Czchowie w ramach projektu Ze sztuką za pan brat, realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, pomalują ściany u chorych w ZOL-u - fot.red.Joanna Dębiec
 • Aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie - od 5. do 15. września 2018 - fot.red. Joanna Dębiec
 • Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie - Narodowe Czytanie
 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018 w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Kalejdoskopowo o wydarzeniach kulturalnych - o tym się mówi

red. Joanna Dębiec.

Styczeń obfitował w wydarzenia kulturalne, szczególnie koncerty noworoczne, różnego rodzaju spotkania i uroczystości. Pierwszym, który warto przywołać i pokazać w naszej galerii fotoreportaży jest rewelacyjny Koncert Noworoczny w Lusławicach! Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach po raz kolejny pokazała, że 5 lat jej istnienia nie poszło na marne. Świetne występy indywidualne uczniów oraz chóru i orkiestr pod znakomitą dyrekcją, dodatkowo gościnnie - chóru ze szkoły muzycznej z Ukrainy - znalazły się w programie Noworocznego Koncertu '2017 w Lusławicach. Ogromne gratulacje dla uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej, zapewniliście publiczności wieczór pełen pięknej muzyki w iście mistrzowskim wykonaniu.

Polecam bogaty fotoreportaż zarówno z prób przedkoncertowych, jak i samego Koncertu Noworocznego z 24. stycznia 2017 r. - https://goo.gl/photos/gVDb2Db9pGe82r9m6

*** 

Kolejne wydarzenie to wspomniany Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów w Gminie Czchów i uroczystość w Oranżerii Hotelu "Łaziska" w Czchowie. Zachęcam do zakupu nowego "Czasu Czchowa" ze zdjęciami Jubilatów, których historie życiowe będziemy opisywać na łamach gazety w kolejnych numerach. Również warto wrócić do uroczystości, organizowanych w szkołach i przedszkolach z okazji Dni Babci i Dziadka. I tak np. my uczestniczyliśmy w pięknym takim wydarzeniu w Złotej. Polecam fotoreportaż z wydarzenia: https://photos.google.com/share/AF1QipMKahHhrX7-3axmdI-rnlKHIZKKcJX-Tok8TBrGC4XW4IZF9HIDB5NbsY2HAfwo5Q?key=WXloN1ZidU5xd3dyVFpZN3NtX3I0UnFYdkNzcmpn

*** 

Pod koniec stycznia br. panie z Koła Gospodyń w Czchowie zorganizowały spotkanie kulinarne (pierogowe). Otóż zorganizowały degustację pierogów domowej roboty – ruskich, z orzechami, z kapustą, a na koniec prawdziwych delicji w zimie – z borówkami i bitą śmietaną. Było pysznie, a spotkanie miało podkreślić, jak cenna jest wymiana doświadczeń, pomysłów, nie tylko kulinarnych - naszych gospodyń. Na spotkaniu pojawił się Burmistrz Czchowa z małżonką, Sekretarz gminy, Dyrektor MOKSiR wraz z pracownikami oraz redakcja. Cieszy fakt, że nasze gospodynie, od niedawna z nową szefową Anielą Janicką, chcą działać, spotykać się i promować regionalne potrawy oraz rękodzieło. Będziemy im kibicować.

*** 

Styczeń również jest czasem ważnym dla maturzystów, gdyż odbywają się w tym okresie bale studniówkowe. Redakcja przygotowuje bogaty fotoreportaż ze Studniówki klas IVa i IVd Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, która odbyła się w Bilsku 30.stycznia br. Dodam tylko, że było elegancko, w pełnej gali i zgodnie z tradycją. Teraz młodzi ludzie mają czas ferii, ale już za niecałe dwa tygodnie nauka do matury znów ruszy pełną parą. Ale tak już jest, że jest czas na zabawę i przychodzi czas na pracę. 

*** 

Zapraszamy na Ferie zimowe do Czchowa. Warto śledzić na publikowanych plakatach atrakcje, proponowane przez MOKSiR i Bibliotekę i w nich brać udział.

*** 

31.stycznia w Szkole Podstawowej w Czchowie odbyło się niesamowite spotkanie Grupy Seniorów "Nasza Chata". To grupa od 5. lat działająca na terenie gminy, angażująca się w ciekawe, inspirujące projekty. To ludzie pełni energii i różnych pasji, którymi umieją i chcą się dzielić, zarażając swoimi pomysłami i ujmując zaangażowaniem. Warto dodać, że "Nasza Chata" to również panie z kół gospodyń, to również członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, co na spotkaniu podkreśliła z dumą i wdzięcznością Pani Prezes Stowarzyszenia Barbara Wojakiewicz. Każda inicjatywa począwszy od "zamieszania" w ramach projektu w roku 2012 po ostatnie - "zamieszanie" w przedstawieniu "Kot w butach" czy Gminnym Konkursie na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową - jest prawdziwym gminnym wydarzeniem. Dziękujemy. Warto dodać, że na spotkaniu jubileuszowym Pani Teresa Kasińska każdemu wręczyła gwiazdkę ze specjalnymi, wierszem pisanymi i trafnie do każdego dopasowanymi życzeniami i podziękowaniami. Były kulinarne specjały samych Pań, zdrowotne naleweczki z natury, mnóstwo ciepłych słów, uścisków, radości i... a jakże! - nowych pomysłów. Dziękujemy za ciepłe i niebanalne słowa podziękowań za współpracę pod adresem redakcji. Obiecujemy w najbliższym czasie na naszej stronie fotoreportaż ze spotkania.

Polecamy nasz profil na facebooku - tu na bieżąco polecamy ciekawe wydarzenia i tematy, które mogą Czytelników zainteresować.