Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Andrzejki z folklorem czyli Grupa śpiewacza KG Czchów i Klub Seniora Nasza Chata - w czchowskiej Leśniczówce - fot.red. Joanna Dębiec
 • Parada Bajkowa na Andrzejkowy czas - ciekawa i kolorowa inicjatywa szkoły specjalnej w Złotej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Roczek przedszkolnego Caritas w Jurkowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Twórcze i inspirujące obchody 100-lecia uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych Polka Niepodległa 2018 - Brzeskie Centrum Biblioteczno-Kulturalne 24 listopada br. - fot.red. Joanna Dębiec
 • Święto Pluszowego Misia - spotkanie najmłodszych i przyszłych Czytelników w czchowskiej Bibliotece - fot.red. J.Dębiec
 • Archiwum

"Kulturalny" 12 czerwca - czyli literackie i muzyczne talenty w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Warto wspomnieć o kilku ostatnich wydarzeniach, o których jednak szerzej napiszemy na łamach "Czasu Czchowa", który ukaże się pod koniec czerwca.

12 czerwca był bogaty w wydarzenia kulturalne. Otóż w popołudniowych godzinach w Alpaca Beach w "Jaśkowym Sadzie" w Czchowie, czyli u byłej dziennikarki telewizyjnej Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej, spotkali się organizatorzy, pomysłodawcy oraz uczestnicy drugiej już edycji Gminnego Konkursu na Felieton "O Złote Pióro". Zostały wręczone nagrody i wydania książkowe zbiorów felietonów - zdradzę tylko, że Złote Pióro w tym roku zdobyła Józefa Marecik, gratulujemy wszystkim, zarówno nagrodzonym, wyróżnionym, jak i tym, którzy wzięli udział w Konkursie.

Do gratulacji przyłączyli się: Burmistrz Czchowa, Z-ca Burmistrza, Dyrektor MOKSiR, członkowie Jury: pomysłodawca Konkursu Jerzy Wojakiewicz, dziennikarka telewizyjna Ewa Godlewska-Jeneralska i dziennikarka prasowa Joanna Dębiec - redaktor "Czasu Czchowa"; były też słowa podsumowania oraz zachęty do dalszego pisania i rozwijania warsztatu literackiego ze strony dziennikarzy i podziękowania dla nauczycieli, motywujących i pracujących z młodzieżą. W tak wyjątkowym miejscu kawa, muffinki z borówkami, a na koniec leczo, specjalnie gotowane przez Gospodynię wydarzenia - smakowały wyśmienicie, a tematy podejmowane już w atmosferze wzajemnych luźnych dyskusji, szczególnie dotyczących Czchowa i okolic jako miejsc pełnych uroku, z ogromnym potencjałem - na pewno zainspirują młodych ludzi do obserwacji i szukania tematów na kolejne ciekawe felietony. Nagrodzone felietony będą publikowane na łamach "Czasu Czchowa". Fotoreportaż redakcyjny z wydarzenia: https://photos.google.com/share/AF1QipMIZR7kK0w_TOZzNMkgxULZwz_sFWCdMrUjmrfY2uGwAwtTbVJOf1q4pxO4DyxPkg?key=bFlORkVuSDJmdXU1dVR5YjhyOF96ajlpWHhEMHF3

***

Tego samego dnia, a właściwie wieczora - w Europejskim Centrum Muzyki im. Pendereckiego w Lusławicach odbył się wspaniały Koncert Końcoworoczny w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Koncert był również okazją do podsumowania działalności szkoły, wręczenia nagród za specjalne osiągnięcia artystyczne i zaangażowanie w działalność i ciągły rozwój szkoły - dla dyrektora i nauczycieli Szkoły Muzycznej, wybitnych artystów muzyków oraz złożenie gratulacji uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w wielu konkursach muzycznych o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. W I części można było usłyszeć indywidualne wykonania naszych uczniów, które zakończyła prezentacja projektu muzycznych miniatur, opatrzonych komentarzami o każdej z prezentacji. W II części można było usłyszeć Wielką Orkiestrę Symfoniczną szkoły i w jej wykonaniu m.in. słynną już Mszę Domosławicką, Traviatę czy w finale fragmenty będącej chlubą i niesamowitym osiągnięciem Szkoły - Opery "Śpiewająca Pippi", widowiska, z którym szkoła wystąpiła na zaproszenie Pani Prezydentowej w Warszawie w Pałacu Prezydenckim. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla władz samorządowych gmin, szczególnie Burmistrza Czchowa, który poparł inicjatywę Dyrektora Kazimierza Wojnickiego stworzenia Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach i wspiera jej działania na co dzień, następnie burmistrzów i wójtów gmin, które przez kolejne 5 lat dołączali tworząc u siebie kolejne filie tej Szkoły Muzycznej, Dyrektorów instytucji kultury, które stale współpracują ze szkołą oraz wszystkich, dzięki którym szkoła może się rozwijać i osiągać kolejne "spektakularne" sukcesy. Gratulujemy kolejnego roku pełnego twórczych niespodzianek, nowych sukcesów i kolejnych talentów wśród naszych uczniów, gratulujemy osiągnięć i nowych kontaktów, cieszy fakt, że Koncert zostanie zaprezentowany jeszcze w najbliższym czasie w regionie, a następnie we Lwowie i w Niemczech (koncerty przewidziane na wiosnę przyszłego roku). Życzymy powodzenia! Fotoreportaż z wydarzenia pod linkiem: https://photos.google.com/share/AF1QipOOjczG6CL5PeK5sCM4liZKuUXvVeL-4T5KVkWtnJCrY3VdUfbgBRS160ne-_j7vA?key=RDIzUVNkV3drbHNjNG9iX0x4dDVidUNlSW50eXlR