Joomla 3.2 Template by Justhost Complaints

Fotoreportaże

  • Ostatnia w roku 2018 sesja Rady Miejskiej w Czchowie zakończyła się wizytą radnych i sołtysów na wzgórzu zamkowym i Grodzisku w Czchowie, gdzie właśnie zakończono największą w roku inwestycję turystyczną. Oficjalne otwarcie - wiosną 2019 r. - fot. red. Joanna Dębiec
  • Seniorzy z Naszej Chaty odwiedzili z kolędą chorych w czchowskim ZOL-u oraz Urząd Miejski, kończąc dzień opłatkiem i wigilijnym barszczem... - fot.red. Joanna Dębiec
  • Wigilia dla seniorów i osób samotnych w Domosławicach na styku gmin:  Czchów i Zakliczyn - wzruszające wydarzenie - fot.red. Joanna Dębiec
  • Podsumowanie 7 lat realizacji projektu Ośrodki Wsparcia w gminie Czchów  -
  • Wzgórze zamkowe w Czchowie - aranżacja zakończona. Odbiór inwestycji - fot.red. Joanna Dębiec
  • Archiwum

W CZCHOWIE II TURA WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH. Wyniki - Rada Miejska w Czchowie, powiat brzeski i sejmik małopolski

Poprawiono: środa, 24, październik 2018 red. Joanna Dębiec
W CZCHOWIE II TURA WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH. Wyniki - Rada Miejska w Czchowie, powiat brzeski i sejmik małopolskiZa nami wybory samorządowe 2018. Frekwencja w gminie Czchów, jak podaje PKW - sporo przekroczyła 50%, w Czchowie wyniosła blisko 60%, a w Domosławicach nawet ponad 62%.
W I turze wyborów kandydaci na Burmistrza Czchowa zdobyli następującą ilość głosów: CHUDOBA Marek (KWW Samorządność 2018) - 2 013 głosów (48.66 proc.), SZOT Krzysztof (KW PiS) - 1 826 głosów (44.14 proc.) i OLCHAWA Krzysztof (KWW Olchawa Lanie wody wyszło z mody) - 298 głosów (7.20 proc.)
Żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganych 50% głosów, dlatego
w II turze 4 listopada br. powalczą dalej Marek Chudoba, urzędujący burmistrz oraz Krzysztof Szot.
 
Są też informacje o kandydatach do Rady Miejskiej w Czchowie.
W Czchowie wybrano na radnych: Pawła Kozdroja, Dominika Kotasa, Małgorzatę Czech i Kazimierza Kurzydło (wszyscy z KWW Samorządność 2018), z Okręgu Wytrzyszczka, Będzieszyna - Andrzeja Rozciechę (KWW Samorządność 2018), z Okręgu Domosławice, Biskupice Melsztyńskie - Bernadetę Salamon (KWW Samorządność 2018), z Jurkowa Alicję Mordarską (KWW Samorządność 2018) i Marka Gurgula (KW PiS), z Piasków-Drużkowa Władysława Osadę (KWW Samorządność 2018), w Tworkowej największą ilość głosów zebrali ze swoich okręgów Lesław Wrona (KWW Samorządność 2018) i Beata Marchut (KW PiS), z Tymowej do Rady Miejskiej wejdą Stefan Sowa i Zbigniew Jakóbczyk (KW PiS), natomiast ze Złotej - Stanisław Sapała (KWW Samorządność 2018) i Jerzy Kornaś (KW PiS). Te wyniki raczej nie powinny się zmienić, w Radzie Miejskiej w Czchowie zasiądzie 10. radnych z KWW Samorządność i 5. z KW PiS.

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Brzeskiego przedstawiają się następująco: koalicja KWW Powiat Brzeski i KWW Samorządy Razem zdobyła w sumie 11 mandatów w Radzie, natomiast KW PiS i KWW Wspólnota Samorządowa - 10 mandatów:

KWW POWIAT BRZESKI - 8 mandatów:
Maciej Podobiński, Kazimierz Brzyk, Jan Musiał, Andrzej Potępa, Jacek Frankowski, Magdalena Powroźnik, Piotr Mikuś, Grzegorz Mrozowski
KW Prawo i Sprawiedliwość - 8 mandatów:
Stanisław Pacura, Justyna Wojtowicz-Woda, Henryk Anioł, Łukasz Przybyło, Krzysztof Przepiórka, Edyta Cieśla, Grzegorz Gołąb, Paweł Pabian
KWW SAMORZĄDY RAZEM - 3 mandaty:
Ryszard Ożóg, Marek Antosz, Ewa Cierniak-Lambert
KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA - 2 mandaty:
Elżbieta Kania, Tadeusz Kanownik
Gminę Czchów w powiecie będzie reprezentował Tadeusz Kanownik.
Podajemy też jeszcze nieoficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego z naszego Okręgu.
Okręg nr 5 (powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, miasto Tarnów) będą reprezentować w sejmiku małopolskim:
Anna Pieczarka, Stanisław Bukowiec, Wojciech Skruch, Marta Malec-Lech, Józef Gawron (PiS); Krzysztof Nowak (KO) i Stanisław Sorys (PSL).
Gminę Czchów czeka, jak wspomnieliśmy, druga tura wyborów samorządowych na Burmistrza Czchowa, zapraszamy do urn wyborczych 4 listopada 2018 r.
 
 Najbliższy nr "Czasu Czchowa" - październik-listopad 2018 ze względu na II turę wyborów ukaże się na początku listopada.
Przypominamy, iż w numerze również ukaże się artykuł oraz fotoreportaż pamiątkowy z uroczystości Jubileuszowych Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów w Gminie Czchów, natomiast po płytę z wydarzenia można się w każdej chwili zgłosić do redakcji "Czasu Czchowa" (parter Urzędu Miejskiego).
 
 
Odsłony: 583