Joomla 3.2 Template by Justhost Complaints

Fotoreportaże

  • Ostatnia w roku 2018 sesja Rady Miejskiej w Czchowie zakończyła się wizytą radnych i sołtysów na wzgórzu zamkowym i Grodzisku w Czchowie, gdzie właśnie zakończono największą w roku inwestycję turystyczną. Oficjalne otwarcie - wiosną 2019 r. - fot. red. Joanna Dębiec
  • Seniorzy z Naszej Chaty odwiedzili z kolędą chorych w czchowskim ZOL-u oraz Urząd Miejski, kończąc dzień opłatkiem i wigilijnym barszczem... - fot.red. Joanna Dębiec
  • Wigilia dla seniorów i osób samotnych w Domosławicach na styku gmin:  Czchów i Zakliczyn - wzruszające wydarzenie - fot.red. Joanna Dębiec
  • Podsumowanie 7 lat realizacji projektu Ośrodki Wsparcia w gminie Czchów  -
  • Wzgórze zamkowe w Czchowie - aranżacja zakończona. Odbiór inwestycji - fot.red. Joanna Dębiec
  • Archiwum

Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na "żółto i na niebiesko" i nie tylko... Piękny projekt zrealizowany

Poprawiono: niedziela, 28, październik 2018 red. Joanna Dębiec

Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie dobiegł końca projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei pod nazwą „Ze sztuką za pan brat”. Projekt trwał od czerwca 2018 roku i był dofinansowany przez Burmistrza Czchowa w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Towarzyszyliśmy wolontariuszom na bieżąco, dziś szerszy fotoreportaż podsumowujący całość - przyp.red. Działanie służyło wzbudzaniu zainteresowań młodzieży sztuką, promowaniu zajęć rozwijających umiejętności i zdolności a także efektywnemu spędzaniu czasu wolnego. A wszystko to poprzez bardzo chwalebną formę aktywności – wolontariat.

Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na W realizacji działania wzięło udział czternastu wolontariuszy – uczniów ZSP w Czchowie, którzy pod opieką nauczyciela pani Izabeli Ancukiewicz wykonali malowidła ścienne w salach chorych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Czchowie. Zadanie było poprzedzone warsztatami plastycznymi z panią artystką malarzem, która przygotowała młodzież teoretycznie i praktycznie do wykonania zadania. Natomiast uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie montera robót wykończeniowych w budownictwie wyremontowali sale chorych. Łącznie w ramach realizacji projektu udało się odrestaurować cztery sale chorych.

Założeniem projektu było również aktywizowanie osób chorych i niepełnosprawnych poprzez terapię zajęciową prowadzoną przez wolontariuszy. Działanie to dało okazję do ukształtowania w młodych ludziach cech empatii, bezinteresowności i poszanowania drugiego człowieka. Okazałe wsparcie ludziom chorym i cierpiącym przyniosło wolontariuszom z kolei satysfakcję i zadowolenie.

Słowa podziękowania za wykonane dzieło kierujemy w szczególności do wolontariuszy Stowarzyszenia Dobroczynnego Iskierka Nadziei w Czchowie, do których należeli: Dorota Grzegorzek, Kinga Motak, Marta Staszak, Wiktoria Strzesak, Gabriela Kusiak, Róża Łopatka, Emilia Karaś, Klaudia Pajor, Karolina Gnyla, Amelia Malaga, Daniel Piechnik, Grzegorz Mida, Jacek Kantek oraz Jarosław Krupa.

Za wsparcie finansowe dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Chudobie oraz Panu Sekretarzowi gminy Jarosławowi Gurgulowi.

Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Dzięki współpracy Stowarzyszenia z zakładami pracy kształcącymi uczniów ZSP w Czchowie udało się wyremontować sale chorych. Dziękujemy partnerom projektu: firmie Solid Max Pani Monice Pajor oraz firmie Jawor Panu Wacławowi Jaworowi.

Dziękujemy również Pani redaktor Czasu Czchowa Joannie Dębiec za cenne wskazówki z zakresu wykonania prac plastycznych i oprawę fotograficzną oraz kierownikowi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Czchowie Panu Pawłowi Nieciowi za przychylność w realizacji projektu. Duży szacunek należy się również personelowi szpitala, który bardzo miło przyjął wolontariuszy i docenił ich zaangażowanie.

Koordynator projektu Izabela Ancukiewicz

OD REDAKCJI...

Piękny projekt, gratulujemy pomysłu, dobrze, że takie inicjatywy są w naszej gminie realizowane i wspierane przede wszystkim przez samorząd. Dzięki temu w naszym ZOL-u z przedstawieniami czy Mikołajem pojawiają się seniorzy Klubu "Nasza Chata", MOKSiR organizuje swoje działania i teraz np. młodzież z inicjatywy Stowarzyszenia "Iskierka Nadziei" maluje chorym bajeczne ściany, wnosząc w to miejsce radość, kolory, energię i dzieląc się swoim czasem, życzliwością, zainteresowaniem i dobrym sercem...których tym ludziom tak bardzo potrzeba. Brawo!

Odsłony: 387