Joomla 3.2 Template by Justhost Complaints

Fotoreportaże

  • Ostatnia w roku 2018 sesja Rady Miejskiej w Czchowie zakończyła się wizytą radnych i sołtysów na wzgórzu zamkowym i Grodzisku w Czchowie, gdzie właśnie zakończono największą w roku inwestycję turystyczną. Oficjalne otwarcie - wiosną 2019 r. - fot. red. Joanna Dębiec
  • Seniorzy z Naszej Chaty odwiedzili z kolędą chorych w czchowskim ZOL-u oraz Urząd Miejski, kończąc dzień opłatkiem i wigilijnym barszczem... - fot.red. Joanna Dębiec
  • Wigilia dla seniorów i osób samotnych w Domosławicach na styku gmin:  Czchów i Zakliczyn - wzruszające wydarzenie - fot.red. Joanna Dębiec
  • Podsumowanie 7 lat realizacji projektu Ośrodki Wsparcia w gminie Czchów  -
  • Wzgórze zamkowe w Czchowie - aranżacja zakończona. Odbiór inwestycji - fot.red. Joanna Dębiec
  • Archiwum

KOSMITÓW NIE MA WE WSZECHŚWIECIE - Czas Czchowa nr czerwiec 2010

Poprawiono: niedziela, 01, kwiecień 2012 Administrator

Przed każdym programem telewizyjnym są nadawane reklamy, widzimy przepiękne plaże ze złotym piaskiem i piękne, opalone, młodziutkie dziewczyny – sam raj. Potem TVP I i II pokazują wielką biedę. W Polsce są miliony niedożywionych, żyjących na granicy ubóstwa, obywateli. Zaraz potem totalna krytyka służby zdrowia, złej polityki rządu za uległość do Rosji, do Unii i do Niemiec. Ogólnie brak „godnej dla Polski postawy”. Trochę pożarów oczywiście z winy rządu, trochę wypadków drogowych i w kółko Smoleńsk. Oczywiście są też tematy stałego repertuaru, jak dziury na drogach, brak autostrad, drożejąca benzyna i olej do traktorów przed żniwami. Totalna klapa. Wiadomo, radio polskie zostało podzielone pomiędzy PiS i SLD. Program I ma PIS, a program II – SLD. Do TVP dołącza się wierne radio z Torunia. Głosząc jedno stronne hasła, nie zachowując obiektywizmu, stara się być bardzo opiniotwórcze. Niekiedy mija się to z misją radia katolickiego, tworząc wokół siebie niepotrzebne zamieszanie. Ja pytam wszystkich,  duchownych i świeckich, wierzących i niewierzących, polityków z prawicy i lewicy, w imię czego? dla kogo? dla jakich idei podczas modłów i śpiewania psalmów jest sianie nienawiści i tym samym popełnianie czynów niezgodnych z nauką kościoła o miłości bliźniego? Dlaczego zamiast więcej o duszy i wierze, mówi się ciągle o polityce i gospodarce?

Jestem już niemłodym człowiekiem i nie cieszą mnie już laski z plaż, ale cieszy mnie wszystko inne, a więc cieszy mnie, że nie ma biedy. Pamiętam jak miałem 6 lat i po żniwach po ostrym ściernisku 5 i 6-letnie dzieci ze wsi chodziły boso zbierać „kłusia”, pamiętam ich pokrwawione do kolan nogi.

Pamiętam jak za okupacji nasza  mama mnie i Andrzejowi dawała po pół jajka, pamiętam smak mleka słodzonego wytłokami z buraków. Nie jestem od reportaży jak pan Kapuściński, ale zapewniam wszystkich krytyków naszej biedy, niech zobaczą Kubę, Indie, Chiny, ja to widziałem i tam nawet wytłoki z buraków to luksus. Czy ktoś pamięta, że w 1943 r. 3 miliony Ukraińców zmarło z głodu? Idę dalej i znów pytam, dlaczego tak narzekamy na służbę zdrowia? Gdyby była taka zła, to średnia życia nie byłaby teraz równa 75,5 lat. Każdy, jak jest istotna potrzeba, zostanie przyjęty do szpitala i poprawnie leczony. Każdy ma lekarza rodzinnego, który udzieli porady i będzie leczył zgodnie ze sztuką lekarską. Każdy ma dostęp do specjalisty, a że są długie terminy to dowód, jak dużo ludzi korzysta z ich porad. Dla porównania powiem, że w USA na specjalistę oczekuje się do 6 miesięcy /w zależności od stanu/, a leczenie często pochłania oszczędności całego życia. Cieszy mnie też to, że wychodzimy ze światowego kryzysu bez drastycznych jego konsekwencji, cieszy mnie, że wreszcie z wielką dynamiką rozpoczęliśmy budowę autostrad, że ukończymy w terminie wszystkie zobowiązania przyjęte do euro 2012 r. Cieszy mnie, że większość problemów ważnych dla Polski rozwiązuje się z rozsądkiem i wizją przyszłości, cieszy mnie, że staliśmy się poważnym krajem, liczącym się w Unii Europejskiej i na świecie. Mamy bardzo dobre stosunki z Niemcami i coraz lepsze stosunki z Rosją. OBY SIĘ TO NIE ZMIENIŁO.

Polacy są z natury pesymistami z tendencją do wyolbrzymiania wszystkiego złego, a nie cieszenia się dniem dzisiejszym, życiem i tym, że idziemy dobrą drogą do lepszego. Popatrzmy na nasz rodzinny Czchów, rządzony przez władze PSL, widać troskę o miasto i okolice, dobre plany na przyszłość, na rozbudowę, na turystykę, na podniesienie rangi tych okolic. Mój apel i radę kieruję do starszych, średnich i młodzieży: przestańmy żyć martyrologią i narzekaniem, wybierzmy przyszłość, drogę do Unii i do przyjaźni z narodami na zachodzie i na wschodzie. Troszczmy się o dziedzictwo kultury i historii, podtrzymując tylko te dobre oblicza Ojczyzny. Uwierzmy w siebie!

Mogę śmiało powiedzieć że kosmitów nie ma wokół nas bo gdyby byli to uwierzyliby w piękne plaże z pięknymi dziewicami i inne bajki z telewizji.


Udanego i przemyślanego głosowania życzy autor.

Marian Skarżyński

Odsłony: 3332