Nasi partnerzy

 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Pasowanie na Eko-Przedszkolaka w Jurkowie - fot.red.Joanna Dębiec
 • Pożegnanie Dyrektor szkoły w Tworkowej Pani Marii Włodarczyk oraz uroczysty Dzień Nauczyciela - fot. red. Joanna Dębiec
 • W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II w 18.Dniu Papieskim - Domosławicka młodzież - fot. red.Joanna Dębiec
 • Spartakiada Od Przedszkolaka do Strażaka '2018 - fot.red.Joanna Dębiec
 • Ślubowanie klas I. w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Ogłoszenie - zaproszenie do udziału w akcji HDK

red. Joanna Dębiec.

Ogłoszenie - zaproszenie do udziału w akcji HDKKlub Honorowych Dawców Krwi Krewniak

zaprasza na akcję krwiodawstwa,

która odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie

10 kwietnia 2018 roku w godzinach od 9.00 do 12.00

Kalejdoskopowo, kwietniowo - co? gdzie? kiedy?

red. Joanna Dębiec.

Wracamy po okresie świątecznym do wydarzeń kulturalnych. Na profilu facebookowym gazety umieściliśmy linki do fotoreportaży z uroczystości bierzmowania, jakie miały miejsce w gminie Czchów w II dzień Świąt - w Czchowie i Złotej, warto zajrzeć, to dla całej rodziny na pewno będzie miła pamiątka.

http://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/4610592.Bierzmowanie-w-Czchowie/211#gt

http://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/4613190.Bierzmowanie-w-Zlotej/203#gt 

***

Kalejdoskopowo, kwietniowo - co? gdzie? kiedy?Chcesz zobaczyć jak wygląda lekcja wybranego instrumentu, teorii, zespołu, orkiestry? Chcesz porozmawiać z nauczycielami?
Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o swoim ulubionym instrumencie? Koniecznie odwiedź naszą szkołę! - można przeczytać w ogłoszeniu Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach, która zaprasza w dniach 23-27 kwietnia na Dni Otwarte Szkoły.

Podczas Dni Otwartych możesz wziąć udział w zajęciach: Audycji muzycznych, Kształcenia słuchu, Rytmice, Orkiestry smyczkowej/ zespołu, Big band-u, Wiolonczeli, Oboju, Altówki, Fletu, Organów, Fortepianu, Saksofonu, Trąbki, Puzonu, Gitary, Perkusji, Skrzypiec i Akordeonu. Sam wybierz co Cię interesuje!

ZAPRASZAMY i odsyłamy na profil facebookowy Dni Otwartych - https://www.facebook.com/events/2094782800804212/

***

Kalejdoskopowo, kwietniowo - co? gdzie? kiedy?Weekend zapowiada się bardzo ciepło i wiosennie - wreszcie! Tym bardziej w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia, nie tylko na spacer warto się wybrać, ale i na godz. 15.00 do kina "Baszta" w Czchowie na sztukę teatralną "ŚW.FRANCISZEK" w wykonaniu Czchowskiego teatru amatorskiego w reżyserii Aleksandry Ryby. Scenariusz oparty jest o sztukę Wojciecha Bąka. Zapraszamy!

***

Kalejdoskopowo, kwietniowo - co? gdzie? kiedy?Kalejdoskopowo, kwietniowo - co? gdzie? kiedy?W ostatnim tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie zorganizowała dla dzieci Gminny Konkurs Recytatorski poezji Juliana Tuwima pod hasłem Czarodziejskie słowa. Do Konkursu zgłosiło się 14 dzieci ze szkół podstawowych gminy - klas I-III. I miejsce zdobył Krzysztof Morański z II klasy PSP w Czchowie, II miejsce dzielny I-klasista Mateusz Fielek z Jurkowa i III miejsce Marlena Klecka z II klasy z Tworkowej. Na wyróżnienie zasłużył sobie natomiast Kajetan Kanownik z klasy III z Czchowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody książkowe i dyplomy. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc następnie wystąpili na szerszym forum, gdyż reprezentowali gminę Czchów w powiecie brzeskim. Miło nam poinformować, że Marlenka Klecka z Tworkowej i Krzyś Morański z Czchowa przywieźli z powiatu II miejsca! Gratulujemy!

Na stronie - fotoreportaż z wydarzeń.

***

Warto wspomnieć, że Europejskie Centrum Muzyki im. K.Pendereckiego w Lusławicach przygotowało na kwiecień ciekawe propozycje muzyczne. W programie na przyszły weekend - przedpremierowy spektakl interaktywnej opery - "Vikarë" (13.04) oraz znakomity koncert kameralny w wykonaniu muzyków amerykańskiej Chicago Philharmonic (14.04)! Natomiast 19 kwietnia propozycja dla najmłodszych - edukacyjna bajka muzyczna "Co czujesz, czyli symfonia emocji", przygotowana przez pedagogów i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Dębicy. Szczegółowe informacje na www.penderecki-center.pl

***

24 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza w godz. 8.00 do 14.00 na Dzień Otwarty Szkoły. Jeśli kończysz gimnazjum i przed Tobą wybór dalszej drogi kształcenia, warto poznać oferty szkół, które masz do wyboru. Zapraszamy do Czchowa!

 

Mogliśmy usłyszeć i przeżyć Oratorium Pasyjne w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży - wyjątkowe wydarzenie

red. Joanna Dębiec.

Mogliśmy usłyszeć i przeżyć Oratorium Pasyjne w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży - wyjątkowe wydarzenieW sobotę w godzinach wieczornych w Jurkowie, natomiast w niedzielę Palmową w Czchowie można było posłuchać i przeżyć wspaniałe Oratorium pasyjne "Ślady losu" w wykonaniu naszych umuzykalnionych dzieci i młodzieży - scholi, orkiestry oraz solistów pod kierunkiem Dawida Nawalańca. Piękne przedsięwzięcie muzyczne, artystyczne, duchowe; głębokie przeżycia, pozwalające się zatrzymać w naszym szybkim i bardzo mało uważnym życiu, przynoszące refleksję... - warto o nich wspomnieć, szczególnie w Wielkim Tygodniu.

O samym Oratorium słów kilka...

Pomysł realizacji pasyjnego Oratorium wyszedł od Dawida Nawalańca, organisty czchowskiej parafii. Ostateczna decyzja zapadła w styczniu, gdy młodzi muzycy (z różnych miejscowości – od Łęk, Iwkowej, Wytrzyszczki, Czchowa, Tworkowej, Gwoźdźca, Zakliczyna, Biesiadek, Porąbki Uszewskiej po Dębno), bez mrugnięcia okiem, zgodzili się bezinteresownie wziąć udział w przedsięwzięciu. Większość grających to absolwenci szkół muzycznych, głównie Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach, ale wśród nich byli też amatorzy z pasją.

Echa Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Boksie - Czchów '2018

red. Joanna Dębiec.

Echa Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Boksie - Czchów '201817. marca br. w hali Publicznego Gimnazjum w Czchowie odbywało się duże sportowe wydarzenie – Międzynarodowy Grand Prix Małopolski w Boksie, o czym wspominaliśmy. Mamy więcej szczegółów. Do walk przystąpiło blisko 80 zawodników w różnych kategoriach wagowych. Grand Prix, organizatorzy, sponsorzy i Czchów, jako miejsce wydarzenia - były promowane na żywo na stronie www.bokser.org oraz na stronach patronów medialnych. Warto dodać, że kilka lat temu inicjatorem i do dziś głównym organizatorem tej międzynarodowej imprezy sportowej właśnie w Czchowie, jest oprócz oczywiście Małopolskiego Związku Bokserskiego, zaangażowany całym sercem w promowanie boksu wśród młodzieży, wieloletni trener Klubu bokserskiego Magic Boxing w Brzesku, szef Małopolskiego Związku Bokserskiego Edmund Kubisiak. I tym razem Międzynarodowe Grand Prix wpisało się pozytywnie w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych roku w Małopolsce, a pięściarze...

Gościliśmy aktorów z krakowskiego Teatru "Komedia" w Czchowie, będzie c.d.

red. Joanna Dębiec.

Gościliśmy aktorów z krakowskiego Teatru Na przełomie stycznia i lutego gościliśmy w Czchowie aktorów ze słynnego krakowskiego Teatru „Komedia”. Teatr dzięki staraniom Małgorzaty Żukrowskiej-Należyty - scenografa, managera, artystki i szefowej projektu, a prywatnie małżonki reżysera i aktora, założyciela i wiceprezesa krakowskiego Teatru „Komedia” Jana Jakuba Należytego, (od kilku lat artyści mieszkają w Złotej, na terenie gminy Czchów) - właśnie u nas rozpoczął realizację dużego, kilkuczęściowego projektu kulturalnego pt. „Sto lat radości z niepodległości”. Aktorzy, pochodzący z różnych miejsc Polski wraz z reżyserem byli zakwaterowani w Hotelu „Łaziska” w Czchowie, natomiast próby odbywały się dzięki współpracy z gminą Czchów w kinie „Baszta”. Wspomniany projekt obejmuje 5 sztuk, z których właśnie do pierwszej pt. Miłość w dużych miastach, czyli korpo i tradycja” autorstwa Jana Jakuba Należytego, w styczniu i lutym trwały próby, co mogliśmy podpatrzeć. Dziś na stronie fotoreportaż z prób nad sztuką,

I Dzień Wiosny ze Świętem "Kolorowych Skarpet"...

red. Joanna Dębiec.

I Dzień Wiosny ze Świętem I Dzień Wiosny inaczej... czyli kolorowy nie tylko wiosną, ale ze względu na Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - kolorowy, "skarpetkowy" czyli wyjątkowy - z uśmiechem i skarpetkami "nie do pary"...

Dzień Kolorowej Skarpetki to święto dzieci, w ogóle ludzi - z Zespołem Downa. Czemu kolorowe skarpetki? najlepiej dwie różne? Ci ludzie tak mają, inaczej postrzegają świat... ("moja córka tak właśnie ma... ale nie myślcie, że nie wie, które są jednakowe, nieeee, po prostu ciekawsze są jedna inna, druga inna, najlepiej przebierane kilka razy w ciągu dnia. Dla nich świat jest o wiele piękniejszy i bardziej kolorowy, przepełniony słowami "kocham Cię", całusami i "przytulasami"...").

I to jest piękne, piękny jest świat osób z Zespołem Downa widziany Ich oczami, wypełniany miłością, szczerością, uśmiechem, barwami, muzyką i tańcem... bez wstydu, zawiści, zazdrości, hipokryzji... Doceńmy to, że tak cieplutkie osóbki są wśród nas, mogą nauczyć nas tak wiele. Dziś - różne, kolorowe skarpety! Na znak solidarności i zrozumienia dla Innego świata Innych ludzi wokół nas!

Oratorium Drogi Krzyżowej "Ślady losu" - sobota w Jurkowie i niedziela w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Oratorium Drogi Krzyżowej W sobotę 24 marca (sobota) godz. 19:00  w kościele parafialnym w Jurkowie,
oraz w  niedzielę 25 marca o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Czchowie,
 
orkiestra młodzieżowa oraz Schola-Angelus.pl pod dyrekcją Dawida Nawalańca, 
 
mają przyjemność zaprosić do
 
uczestnictwa w wyjątkowym misterium drogi krzyżowej pt. „Ślad losu”.
 
„Ślad losu” czyli Oratorium słowno-muzyczne, stanowiące niezwykłe połączenie tekstu i muzyki.
 
 
Poruszająca muzyka nieustannie podkreśla poetycki tekst, opowiadający o męce i śmierci Chrystusa,
o miejscu człowieka na krwawej drodze na Kalwarię,
ale także o nadziei,
związanej z pokonaniem śmierci przez Boską Miłość.
 

Ekstremalna Droga Krzyżowa - jeśli się na nią decydujesz, warto wiedzieć...

red. Joanna Dębiec.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - jeśli się na nią decydujesz, warto wiedzieć...Ekstremalna Droga Krzyżowa - jeśli się na nią decydujesz, warto wiedzieć...Czas Wielkiego Postu to okres przygotowania się na najważniejsze święta w chrześcijaństwie. Kościół daje wiernym możliwość różnych praktyk duchowych: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Post, Modlitwa, Jałmużna. Jedną z propozycji jest Ekstremalna Droga Krzyżowa – czyli nocna wędrówka w różnych warunkach atmosferycznych, w czasie której rozważa się poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. W naszym regionie pierwszą Ekstremalną Drogą Krzyżową była trasa z Tarnowa do Czchowa na Kozieniec. W szybkim dosyć czasie pojawiły się nowe propozycje szlaków.

Zapraszamy do udziału w EDK w piątek przed Niedzielą Palmową (23.03.2018r.)

Dla zainteresowanych, nawet jeśli się już zgłosili - Trasy EDK w regionie Czchowa:

Relacja z Grand Prix na żywo

Administrator.

Przed nami wyjątkowe wydarzenie sportowe, 17. 03. 2017.  w Czchowie (hala sportowa Publicznego Gimnazjum przy ul.Sądeckiej 187) rusza Międzynarodowe Grand Prix Małopolski 2017 w Boksie! Małopolska droga zawodników boksu do Igrzysk Olimpijskich 2020 Tokio została rozpoczęta. Zamierzeniem organizatorów jest zagwarantowanie zawodnikom możliwości konfrontacji na cyklicznej imprezie, która obejmuje 50 pojedynków, odbędą się one w kilku miejscach Małopolski - pierwszy Czchów, skąd będą transmitowane na żywo na stronach lokalnych mediów i portalu www.bokser.org

https://www.youtube.com/watch?v=CnM_21zdIXQ

Kalejdoskopowo - m.in. sport i kobiety

red. Joanna Dębiec.

Kalejdoskopowo - m.in. sport i kobietyKończy się okres zebrań mieszkańców poszczególnych miejscowości gminy Czchów, będziemy do nich wracać na łamach "Czasu Czchowa" informując o ważnych dla Czytelników sprawach. Już też w najbliższym numerze - podsumowanie walnych zebrań sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie.

***

2. marca br. w Czchowie odbył się finał kolejnej edycji Czchowskiej Ligi Futsalu, art. w najbliższym "Czasie Czchowa", natomiast już dziś polecamy fotoreportaż Pauliny Ruszaj z wydarzenia https://www.facebook.com/pg/Czchowska-Liga-Futsalu-132888146759086/photos/?tab=album&album_id=1583203238394229, a na profilu Czchowskiej Ligi Futsalu również szczegółowe wyniki rozgrywek https://www.facebook.com/Czchowska-Liga-Futsalu-132888146759086/

Gratulacje dla Zwycięzców!

***

Marzec przywitał nas prawdziwą zimową aurą, mrozem i śniegiem, ale jak widać wiosna, do której mamy jeszcze równe dwa tygodnie - coraz bardziej ociepla klimat. Meteorolodzy zapowiadają co prawda jeszcze nawrót mroźnych dni, a że "w marcu, jak w garncu", jak mówi stare polskie przysłowie, zobaczymy. Na pewno 8 marca dzięki nastrojom, kwiatom, uśmiechom i emocjom - będzie "wiosenny" mimo jeszcze śniegu wokół i tego wszystkim, szczególnie Kobietom - życzymy - wiosny na zewnątrz i w środku! Wszak...

Kalejdoskopowo - m.in. sport i kobiety"Kobieta jeśli nie więcej,
to przynajmniej połowę tego świata stanowi,
a że to jest połowa piękniejsza, szlachetniejsza i lepsza,
to nie ulega wątpliwości.
Toteż i połowa naszych dobrych i szlachetnych uczynków
jest owocem Ich natchnień i wpływów."


- Zygmunt Kaczkowski -

***

17 marca br. zapraszamy do Czchowa na Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w Boksie! Wydarzenie obejmujemy już tradycyjnie patronatem medialnym. Plakat wyżej.

Za nami Ferie '2018

red. Joanna Dębiec.

Witamy po chwilowej przerwie. Trzeba dodać, że mamy na zewnątrz siarczyste mrozy i nadal to okres sprzyjający zachorowaniom, słyszy się - niebezpiecznym, grypowym. Za to w tym roku dzieci i młodzież szkolna oraz wielu amatorów zimowego szaleństwa - miało idealne zimowe ferie. O to, aby ten dwutygodniowy czas wolny nie był stracony, żeby dzieciaki nie mogły narzekać na nudę, zadbały nasze instytucje kultury organizując mnóstwo ciekawych zajęć, zabaw, wycieczek oraz rywalizacji sportowych. Działo się wiele.

MOKSiR proponował każdego dnia inne atrakcje - to wyjazd do kina, to na pływalnię, czy na kręgle, a innego razu organizował Turniej piłkarski Skrzatów, Zimowy Turniej Szachowy, Turniej Tenisa Stołowego, nawet było spotkanie z Policją "Bezpieczne dzieci w sieci" a dla starszych Walentynkowy Turniej Siatkówki. O wszystkim napiszemy w najbliższym Czasie Czchowa ze szczegółami i oczywiście wynikami.

Miejska Biblioteka Publiczna natomiast przygotowała atrakcje związane ze światem książek - zabawy z literaturą, spektakl teatralny w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru "Maska" pt. "Na tropie afery, gdzie podziały się litery" oraz głośne czytanie książki z wykorzystaniem jej edukacyjnej roli - biblioterapii - zajęcia kreatywne "Oswajanie lęku".