Piekarnik do zabudowy Samsung (model czarny NV75N7646RB) – akcesoria
Należy wiedzieć, że przed pierwszym użyciem trzeba dokładnie wyczyścić akcesoria za pomocą ciepłej wody, detergentu i czystej, miękkiej szmatki. Akcesoria należy umieszczać we właściwych miejscach wewnątrz piekarnika. Należy zachować odstęp co najmniej 1 cm między akcesorium a dnem piekarnika lub innym akcesorium. Przy wyjmowaniu przyborów kuchennych i/lub akcesoriów z piekarnika należy zachować ostrożność. Bardzo ciepłe posiłki lub akcesoria mogą spowodować poparzenia. W trakcie nagrzewania akcesoria mogą ulec deformacji. Kiedy wystygną, odzyskają pierwotny wygląd oraz funkcjonalność.
Aby nasze gotowanie było praktyczne i przyjemne, warto poznać sposób korzystania z takich oto akcesoriów:
1). Druciana podstawka – jest przeznaczona do grillowania i pieczenia. Włóżmy drucianą podstawkę na miejsce wystającymi elementami (ograniczniki po obu stronach) do przodu.
2). Wkładana taca druciana – jest używana w połączeniu z blachą w celu uniknięcia zabrudzenia dna piekarnika.
3). Blacha do pieczenia – jej głębokość 20 mm, służy do pieczenia ciast, ciasteczek oraz innych wypieków. Należy ją wkładać tak, aby jej pochyła część była zwrócona do przodu urządzenia.
4). Blacha uniwersalna – jej głębokość 30 mm, służy do gotowania i pieczenia. Wkładana taca druciana pozwala uniknąć zabrudzenia spodu piekarnika. Należy ją wkładać tak, aby jej pochyła część była zwrócona do przodu urządzenia.
5). Głęboka blacha – jej głębokość 50 mm, służy do pieczenia z wkładaną tacą drucianą lub bez niej. Należy ją władać tak, aby jej pochyła częśc była zwrócona do przodu urządzenia.
6). Rożen – służy do grillowania pożywienia, na przykład kurczaków. Należy używać rożna tylko w trybie pojedynczej komory na poziomie 4, gdzie znajduje się uchwyt. Aby zdemontować uchwyt rożna, należy go odkręcić.
7). Rożen i przyrząd do szaszłyków – w celu zebrania soków umieśćmy blachę na poziomie 1 lub na dnie piekarnika, jeśli kawałek mięsa jest duży. Zalecane jest używanie rożna do pieczenia mięsa o wadze do 1, 5 kg.
a). włóżmy rożen w kawałek mięsa. Aby ułatwić wkładanie rożna, możemy przekręcić uchwyt do tępego końca.
b). ułóżmy obgotowane ziemniaki i warzywa wokół kawałka mięsa.
c). umieśćmy podpórkę w środku półki i ustawmy tak, aby element w kształcie litery „V” znajdował się z przodu. Ustawmy rożen na podpórce zaostrzonym końcem do tyłu i delikatnie pchajmy, aż końcówka rożna wejdzie do mechanizmu obracania z tyłu piekarnika. Tępy koniec rożna musi opierać się na elemencie w kształcie litery „V”. (Rożen posiada dwa ucha, które powinny znajdować się jak najbliżej drzwiczek piekarnika, tak aby zatrzymać ruch do przodu rożna; ucha służą także jako rączka dla uchwytu).
d). przed gotowaniem należy odkręcić uchwyt.
e). po zakończeniu gotowania należy z powrotem przykręcić uchwyt w celu ułatwienia zdjęcia rożna z podpórki.
8). Prowadnice teleskopowe – służą do wkładania blachy w taki oto sposób:
a). wysuńmy prowadnice z piekarnika
b). umieśćmy blachę na prowadnicach i wysuńmy je do piekarnika
c). zamknijmy drzwiczki piekarnika
9). Separator – służy do dzielenia piekarnika na dwie komory. Z separatora należy używać w połączeniu z trybem pieczenia podwójnego.
10). Termosonda – mierzy temperaturę wewnątrz przygotowywanego mięsa. Należy używać wyłącznie termosondy dostarczonej z piekarnikiem.