Czy opłaca się inwestować w ubezpieczenie domu?

Czy opłaca się inwestować w ubezpieczenie domu?

Posiadanie własnego domu to bez wątpienia jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. W pewnym sensie, oprócz wartości ekonomicznej, jest symbolem wysiłku. Wykupienie ubezpieczenia domu to dobra inwestycja, ponieważ ochrona tego, co nas tak wiele kosztowało, ma duży sens. Ubezpieczenie domu często kojarzy nam się tylko z włamaniem. Polisy ubezpieczeniowe na dom są jednak znacznie szersze i obejmują inne rodzaje roszczeń, usterek czy wypadków.

1. Odpowiedzialność cywilna objęta ubezpieczeniem

Jest to jedna z głównych korzyści wynikających z posiadania ubezpieczenia domu. Oznacza to, że jako właściciel domu jesteś chroniony w przypadku szkód, które Twój dom może wyrządzić osobom trzecim. Powiedzmy, że masz wyciek wody, który dotknął Twoich sąsiadów. W tym przypadku ubezpieczyciel będzie odpowiedzialny za rozwiązanie problemu i zadośćuczynienie osobie, która została dotknięta tą wpadką.

2. Szkody materialne

Polisa ubezpieczeniowa na dom obejmuje także stłuczone szyby, uszkodzone rury i zepsute urządzenia. Wszystkie te nieprzewidziane zdarzenia są objęte polisą. Choć bardzo mało prawdopodobne jest, że na garaż spadnie drzewo, to takie sytuacje losowe również wchodzą w grę.

3. Kradzież

Włamania do domów to główny powód, dla którego wiele osób decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej od włamań. Niestety, duży odsetek polis jest kupowanych po tym, jak rodzina ucierpiała w wyniku włamania.

4. Poważne wypadki

Mogą one wynikać z przyczyn meteorologicznych, takich jak silne burze czy huragany. W takim przypadku ubezpieczenie obejmuje całkowitą lub częściową odbudowę domu.

5. Drobne naprawy

Ta funkcja ubezpieczeniowa jest jedną z najmniej znanych, ale jedną z najbardziej przydatnych. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje usługę konserwacji, która obejmuje wymianę żarówek, hydraulikę, a nawet wieszanie półek.

6. Ubezpieczenie czynszu

W przypadku, gdy posiadasz w swojej nieruchomości lokatorów, możesz zdecydować się na ubezpieczenie, w którym oprócz ochrony Twojego mienia, firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci należne pieniądze, z powodu lokatorów, który nie zapłacili za czynsz. Więcej informacji związanych z wynajmem mieszkań znajdziesz w https://podwykonawca.pl

7. Tymczasowe zakwaterowanie

Załóżmy, że Twój dom wymaga odbudowy lub. W tym przypadku firma ubezpieczeniowa zapewni Ci tymczasowe zakwaterowanie do czasu, gdy Twój dom będzie znów nadawał się do zamieszkania.