Leżak ogrodowy, czyli naprawdę duży wybór

Leżak ogrodowy, czyli naprawdę duży wybór

Leżak ogrodowy kojarzy się nam najczęściej z lekką, prostą i jednoosobową konstrukcją wykonaną z aluminium i tkaniny. Ma ona oczywiście wiele zalet i w bardzo wielu sytuacjach i miejscach się doskonale sprawdzi, czyli jest jak najbardziej godna polecenia, ale leżaki ogrodowe to nie tylko takie konstrukcje.

Niekoniecznie taki zwyczajny

Nawet leżak ogrodowy, który na pierwszy rzut oka, szczególnie z pewnej odległości, będzie wyglądał całkiem zwyczajnie, może okazać się złożoną konstrukcją. Oferować nie tylko proste regulowanie pochylenia oparcia, ale także jego profilowanie. To samo dotyczy części, na której leżymy. Regulowana może być także osłona przeciwsłoneczna oraz oparcia na ręce i nogi. Tego typu konstrukcja może pozwolić także na bezproblemowe i szybkie zmienienie leżaka ogrodowego w fotel ogrodowy, fotel balkonowy, fotel wędkarski itd.

Leżak, czyli… prawdziwe łoże

Leżak ogrodowy może też występować w postaci, która umożliwi wypoczynek nawet całej rodzinie. Okrągła wyspa z oparciem i osłoną przeciwsłoneczną, leżak z baldachimem i dachem chroniący nas nie tylko przed spojrzeniami sąsiadów i niespodziewanymi gośćmi np. w postaci owadów, leżak składający się z części, który szybko zmienimy w ogrodowy zestaw wypoczynkowy? Na pewno wybierzemy coś dla siebie. Te konstrukcje to wręcz prawdziwe łoża, jednak w przeciwieństwie do łoża domowego zdecydowanie bardziej odporne na warunki pogodowe.

Również prostsze i bardziej skomplikowane

Wśród takich leżaków także znajdziemy konstrukcje prostsze i bardziej skomplikowane, chociażby pod względem możliwości regulacji. Od nas zależy też to, czy wybierzemy konstrukcję opartą na lekkim stelażu i takich samych pozostałych materiałach, czy leżak ogrodowy ważący kilkadziesiąt kilogramów. Wagą niekoniecznie należy się przejmować, ponieważ duży leżak będzie zapewne skonstruowany tak, że bez problemu da się go podzielić na mniejsze części, a materiały, z których będzie wykonany, nie będą zmuszały do tego, by przenosić go do pomieszczenia zamkniętego np. w nocy, podczas deszczu itp. Pomóc mogą w tym nie tylko wykorzystane materiały, ale także dodatkowe akcesoria, czyli pokrowce.

Prosty leżak, leżak z możliwością regulacji, a może prawdziwe ogrodowe łoże? Wybór należy do nas. Najważniejsze jest to, że każdy wybór będzie wyborem dobrym. Przyjemnego wypoczynku!

1 thoughts on “Leżak ogrodowy, czyli naprawdę duży wybór

Comments are closed.