Odpowiedni rynek zbytu- klucz do sukcesu w sprzedaży nieruchomości

Odpowiedni rynek zbytu- klucz do sukcesu w sprzedaży nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości nie jest nową czy rewolucyjną drogą do sukcesu finansowego. Jest to mocno wydeptana ścieżka i jest tak dobrze znana, ponieważ jest skutecznym sposobem na zarobienie dużej ilości pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie. Ale musisz być myślącym przyszłościowo, aby zarobić jakiekolwiek poważne pieniądze na kupnie i sprzedaży nieruchomości.

Celem jest kupowanie tanio i sprzedawanie drogo, a to oznacza, że ​​musisz zgadywać (przypuszczać, analizować, przewidywać- a nie zgadywać na chybił trafił!), co ZDARZY SIĘ jutro, w przyszłym tygodniu, w przyszłym roku lub za dziesięć lat i nie opierać swoich decyzji na tym, co zdarzyło się wczoraj lub w zeszłym tygodniu, w zeszłym roku lub dziesięć lat temu.

Pomyśl o okolicy, w której dorastałeś. Twoja mama i tata kupili dom, gdy dzielnica była nowa. To już nie jest nowe. Nie jest w drodze W GÓRĘ. Jest w drodze w DÓŁ.

Mieszkańcy i budynki zaczynają pokazywać swój wiek. Taka jest natura nieruchomości. To, co idzie w górę, w końcu spada. Zawsze chcesz kupować, gdy obszar rośnie, a nie gdy spada. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale jest ich niewiele.

W skrócie; kupując nieruchomość inwestycyjną, musisz znaleźć gorące rynki, a mówiąc wprost, gorący rynek to miejsce, do którego zmierzają ludzie. Sztuczka polega na określeniu, dokąd zmierzają ludzie.

Kupowanie w obszarze, który jest już popularny, może być gorącym rynkiem, pod warunkiem, że możesz zrobić dobre interesy na nieruchomości, ale dowiedzenie się o nadchodzących zmianach w infrastrukturze może doprowadzić Cię do miejsca, w które ludzie będą się udawac dopiero w przyszłości- i to jest niezły ruch.

Zmiany w infrastrukturze to takie rzeczy, jak budowa głównych autostrad, mariny lub obiekty rozrywkowe. Zasadniczo opierasz swoje inwestycje na rynku nieruchomości na zimnych, twardych faktach, a nie na tym, co masz nadzieję się wydarzyć lub na tym, co powie ci twój fryzjer.

W tej chwili nie jest to najlepszy czas na inwestowanie w nieruchomości w USA, ale są gorące nieruchomości za granicą, z których możesz w pełni skorzystać, czekając, aż amerykański rynek nieruchomości się ożywi. Dobrym przykładem jest Kostaryka.

Kostaryka jest tylko 3 godziny od lądu. Jest to niezwykle popularne miejsce na wakacje, a nieruchomość przy plaży od kilku lat rośnie w górę, ale wydaje się, że trend ten będzie się utrzymywał.

Inwestowanie w nieruchomości nie jest nauką ścisłą. Zawsze musisz porównać ryzyko z potencjalną nagrodą, a jeśli zdecydujesz się zainwestować w nieruchomości za granicą, mądrze jest zatrudnić lokalnego prawnika do nadzorowania procesu.

Wtedy zawsze jest „fajny” czynnik, którego nie należy przeoczyć, szukając gorących nieruchomości inwestycyjnych. Na przykład: w Kalifornii jest obszar zwany „strefą Venice Beach”. Kilka lat temu nakręcono tam film pełen deskorolkarzy i surferów. Nagle Venice Beach stała się bardzo „fajnym” miejscem do życia, a ceny nieruchomości poszybowały w górę! Więc nie zapomnij o „fajnym”.

Miej oko na plany ekspansji dużych korporacji. Kiedy korporacje budują, rozszerzają się, a nawet przenoszą, rynek nieruchomości będzie się rozwijał po prostu ze względu na popyt na mieszkania i małe firmy. Jeśli w mieście ma powstać Wal-Mart, czy McDonald’s może być daleko w tyle? A wszyscy ci ludzie, którzy przyjdą, aby prowadzić Wal-Mart, i wszystkie małe firmy, które on tworzy, będą potrzebować mieszkań.

TAk! Biznes może powodować wzrost cen nieruchomości i może tworzyć gorące nieruchomości na cele inwestycyjne!

Przypomnij sobie starą piosenkę, którą nagrał Willie Nelson: „Musisz wiedzieć, kiedy je trzymać, wiedzieć, kiedy je spasować, wiedzieć, kiedy odejść i wiedzieć, kiedy uciekać”. Chociaż piosenka dotyczyła hazardu, porady dotyczące inwestowania w nieruchomości są solidne.

Wybór nieruchomości, w które warto zainwestować, powinien opierać się wyłącznie na solidnych faktach. Pozwolenie na budowę mariny jest niezbitym dowodem na to, że marina zostanie wybudowana i że wartość sąsiednich nieruchomości wzrośnie.

Twój kuzyn mówiący ci, że SŁYSZAŁ, że ma powstać przystań, NIE jest faktem. To pogłoska i nie powinieneś dużo stawiać na pogłoski! Inwestowanie w nieruchomości to doskonały sposób na uzyskanie bardzo wysokiego zwrotu, ale naprawdę musisz wiedzieć, co robisz, aby nie stracić koszuli.