Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad

Fotoreportaże

 • Piknik czytelniczy uczniów klas IV.z Czchowa z okazji wrześniowego Dnia Książki - fot.red. Joanna Dębiec
 • Młodzież ZSP w Czchowie w ramach projektu Ze sztuką za pan brat, realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, pomalują ściany u chorych w ZOL-u - fot.red.Joanna Dębiec
 • Aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie - od 5. do 15. września 2018 - fot.red. Joanna Dębiec
 • Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie - Narodowe Czytanie
 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2018 w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Nasz Klub HDK laureatem Okręgowego Turnieju PCK

red. Joanna Dębiec.

Nasz Klub HDK laureatem Okręgowego Turnieju PCKMiło nam poinformować z nowym rokiem, że Klub Honorowych Dawców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie kolejny raz został laureatem Okręgowego Turnieju Polskiego Czerwonego Krzyża pod nazwą „Młoda krew ratuje życie” w kategorii promocji honorowego krwiodawstwa. W XIII edycji turnieju wzięły udział, wzorem lat poprzednich, szkoły ponadgimnazjalne, pomaturalne i policealne oraz uczelnie wyższe województwa małopolskiego.

Aktywna promocja honorowego krwiodawstwa prowadzona przez szkolny Klub HDK odbywa się poprzez działalność edukacyjną młodzieży na temat krwiodawstwa i transplantologii (prelekcje lekarzy), szerokie propagowanie idei w środowisku szkolnym i lokalnym. W szkole odbywają się cykliczne akcje krwiodawstwa, do których przystępuje za każdym razem kilkadziesiąt osób. Akcje połączone są z rejestracją potencjalnych dawców szpiku. Młodzież jest doceniana za swoje zasługi przyjmując odznaczenia i dyplomy na podsumowanie każdego roku szkolnego.

Klub HDK przy ZSP w Czchowie w czasie swojej sześcioletniej działalności zarejestrował ponad 150 litrów krwi. Gratulujemy!

Noworocznie...

red. Joanna Dębiec.

Noworocznie...Na Nowy Rok 2017 życzę wszystkim szczęścia,

pomyślności, sukcesów

i spełnienia marzeń... 

Zapraszam do obejrzenia naszych fotoreportaży - ostatni z podsumowania projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej - Spotkania Opłatkowego z gościnnym występem Jasełkowym rodziców czchowskich dzieci (grupa teatralna przy PP w Czchowie) oraz finału Konkursu na Rodzinne Szopki Bożonarodzeniowe: https://photos.google.com/share/AF1QipN_LBH76lfyUzaGCOM_qii5c8ozg9x8d_CcBuY6cU48w421RkUSdUK2MwOA5fkQoA?key=N2Y2QTNpVmVPNDFpY0l2NHY0aHBkUzFUN0phMkpn

 

Artykuł sponsorowany - PRACUJ LEGALNIE JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH NA TERENIE NIEMIEC!

red. Joanna Dębiec.

Artykuł sponsorowany - PRACUJ LEGALNIE JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH NA TERENIE NIEMIEC!Każdy z nas marzy o dobrze płatnej posadzie. Ponadto dobrze by było, aby zajęcie to odpowiadało naszym predyspozycjom i zainteresowaniom. Jeżeli jesteś osobą empatyczną, uczciwą i wyrozumiałą, praca jako opiekun osób starszych jest właśnie dla Ciebie. Seniorzy wymagają bliskości, wsparcia i zaangażowania. Często potrzebują pomocy przy najprostszych czynnościach dnia codziennego, takich jak przemieszczanie się czy higiena osobista. Warto więc zastanowić się, czy jesteśmy w stanie spełnić wszystkie oczekiwania, jakie stawia przed nami ten rodzaj zatrudnienia? Jeśli odpowiadasz twierdząco, skorzystaj z pomocy sprawdzonych firm, które pomogą Ci znaleźć właściwą dla Ciebie oArtykuł sponsorowany - PRACUJ LEGALNIE JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH NA TERENIE NIEMIEC!fertę. Opieka w Niemczech od zaraz możliwa jest z całą pewnością dzięki ProSenior24. Firma ta pozwoli Ci znaleźć zajęcie odpowiednie dla siebie, zapewni Ci legalne zatrudnienie oraz odpowiedni stopień bezpieczeństwa. 

Jak opiekować się osobami starszymi?

O Wigilii, Spotkaniu Opłatkowym i nowym - jubileuszowym numerze "Czasu Czchowa"

red. Joanna Dębiec.

O Wigilii, Spotkaniu Opłatkowym i nowym - jubileuszowym numerze O Wigilii, Spotkaniu Opłatkowym i nowym - jubileuszowym numerze Za nami Wigilia i dwa dni Świąt Bożego Narodzenia, ale radosny okres bożonarodzeniowy trwa aż do MB Gromnicznej, więc będziemy opisywać jeszcze sporo wydarzeń o tym charakterze. Warto wspomnieć, że rozpoczęliśmy od Mikołaja, tuż przed świętami w Domosławicach miała miejsce piękna Wigilia dla osób starszych i samotnych z gmin Czchów i Zakliczyn. Dlaczego tak? Otóż Domosławice to miejscowość na styku tych dwóch gmin i na styku dwóch powiatów. Parafia w Domosławicach obejmuje zarówno wsie na terenie gminy Czchów, jak i Zakliczyn, do Zespołu Szkół i Przedszkola im. ks. Tischnera w Domosławicach - podobnie - chodzą dzieci z obu gmin, nie wspominając już o Szkole Muzycznej I stopnia...

Na Nowy Rok... życzenia z uśmiechem od dzieci niepełnosprawnych

red. Joanna Dębiec.

Na Nowy Rok... życzenia z uśmiechem od dzieci niepełnosprawnychŚwięta, święta i po świętach... pewnie nie dla wszystkich, ale jednak dla wielu z nas tak. Myślimy już o zakończeniu roku, przygotowujemy się do wejścia w kolejny, Nowy, 2017 Rok.

Życzę więc Czytelnikom "Czasu Czchowa", Internautom, Przyjaciołom, Mieszkańcom Gminy Czchów - prawdziwego szczęścia...
abyśmy umieli przekuwać każde doświadczenie życiowe we wzrastanie,
umieli cieszyć się małymi rzeczami, a osiągali wielkie!
Aby Nowy Rok był dobry, dla każdego,
abyśmy nie bali się spełniania marzeń i podejmowania kolejnych wyzwań!

red. Joanna Dębiec

Udostępniam przy tej okazji album fotografii o dzieciach niepełnosprawnych, które były prezentowane na Wystawie fotografii reportażowej mojego autorstwa pt. "Z odwagą, z miłością, bez lęku..." w Brzesku we wrześniu i listopadzie 2016 roku. Pisaliśmy o niej na łamach gazety i na naszej stronie, ale dotąd prezentowanych prac poza wystawą nie publikowaliśmy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY - Konto darmowe czy płatne? Dowiedz się więcej...

red. Joanna Dębiec.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY - Konto darmowe czy płatne? Dowiedz się więcej...
Konto darmowe czy płatne - które będzie lepsze?

W dzisiejszych czasach życie bez konta osobistego jest bardzo trudne. Dzięki tym przydatnym produktom finansowym możemy znacznie swobodniej zarządzać własnymi pieniędzmi, a w tym wykonywać przelewy, płacić za zakupy lub po prostu gromadzić środki w bezpiecznym miejscu. Czy jednak funkcjonalność to jedyna rzecz, na którą warto zwracać uwagę podczas wybierania konta osobistego? Czy to, jakie konto wybierzemy jest zupełnie bez znaczenia? Zdecydowanie nie! Mimo, że obecnie większość kont osobistych oferuje nam niemal takie same możliwości, to jednak różnią się one pod wieloma innymi względami. Jednym z kluczowych czynników, które istotne są w przypadku tego typu produktów finansowych, są oczywiście związane z ich użytkowaniem opłaty.

Na rynku znajdziemy zarówno te konta, które będą dla nas darmowe, jak i te, za które trzeba co nieco zapłacić.
Które są lepsze? Każdy z nas musi sam o tym zadecydować, a żeby móc to zrobić, warto sprawdzić jakie zalety posiada każde z nich.

W tej i innych kwestiach pomoże najlepsza porównywarka kont PADO24. ARTYKUŁ SPONSOROWANY - Konto darmowe czy płatne? Dowiedz się więcej...

Z nami dowiesz się, jakie konto będzie dla Ciebie odpowiednie!

Wigilia u dzieci niepełnosprawnych w Złotej

red. Joanna Dębiec.

Przedświąteczny czas jest okazją do przypomnienia dzieciom i młodzieży o tradycjach i zwyczajach świątecznych, prezentacji Jasełek, organizacji kiermaszów świątecznych i Wigilii. Tak też było w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej. Dyrekcja wraz z nauczycielami, opiekunami oraz wychowankami Ośrodka zorganizowali uroczystą Wigilię, rozpoczynając ją Jasełkami w wykonaniu samych uczniów. Było pięknie i wzruszająco, od dzieci niepełnosprawnych powinniśmy się uczyć szczerości i wrażliwości, okazywania uczuć, one prawdziwie przeżywają świąteczny czas, prawdziwie składają życzenia, przytulają się, całymi sobą śpiewają kolędy, a jasełka przeżywają jak historię z życia wziętą. Takiego rozumienia świąt rodzinnych życzę już dziś Czytelnikom „Czasu Czchowa”.

Polecam fotoreportaż z wydarzenia - jutro ze względu na chwilowe zmiany techniczne - na naszej stronie.

21. grudnia br. w Domosławicach...

Na Gminny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową wpłynęło 225 prac!

red. Joanna Dębiec.

13 grudnia 2016 roku rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny pn. “Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa ‘2016”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli i podzielony został na trzy kategorie: Przedszkole, kl. I-III oraz kl. IV-VI. Prace oceniała komisja w składzie: Patrycja Janicka-Raciborska, red. Joanna Dębiec, Paulina Kumorek. Spośród wielu kartek Jury wyłoniła wielu zwycięzców:

Kategoria IV-VI

miejsce I: Manuel Bodurka Tymowa, Patrycja Święch Złota...

Gimnazjada z Jeżycjadą i "Opium w rosole" w ZSiP w Złotej

red. Joanna Dębiec.

Gimnazjada z Jeżycjadą i Pięć lat temu po raz pierwszy Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej zaprosił uczniów gimnazjów gminy Czchów, aby sprawdzili swoją wiedzę na temat książek Małgorzaty Musierowicz. Tak też było w tym roku. Ale warto o pomyśle powiedzieć więcej. Pisarka stworzyła niezwykły cykl powieści o nazwie „Jeżycjada”– jak na razie 21, fani powieści z niecierpliwością czekają na 22 tom, który będzie nosił tytuł: „Ciotka Zgryzotka”. Bohaterowie tych utworów są mądrzy i dobrzy. Mają takie „zwykłe” cechy, ale książki są absolutnie wyjątkowe. Sporo spośród uczniów biorących udział w konkursie sięga po kolejne części i dowiaduje się, jak mądrze może żyć nastolatek, jak dzielnie sobie radzić, jak spędzać czas, jak dobrze tworzyć „małe”, a ważne rzeczy... Tegoroczne spotkanie poświęcone było powieści pt. „Opium w rosole”.

Mikołajkowo...

red. Joanna Dębiec.

Mikołajkowo...Klimacik świąteczny zaczyna się z pierwszym śniegiem, z pierwszymi reklamami zapowiadającymi święta w TV, czy na witrynach sklepów, albo oświetleniem świątecznym Rynku w Czchowie, czy samego Magistratu - wyjątkowo okazale w tym roku. Na pewno już świątecznie się zrobiło, gdy do naszych szkół, przedszkoli, in.instytucji, wreszcie domów przybył św. Mikołaj z prezentami... Mikołaj w tym roku wyjątkowo odwiedził Urząd Miejski w Czchowie. Najpierw byli to strażacy jurkowscy z koszem cukierów w czapeczkach Mikołaja z dzwoneczkiem... a potem grupka przedstawicieli/lek Urzędu w czapeczkach Mikołajek ze słodkim prezentem dla każdego...

O Kocie w butach czyli wydarzeniach, w których uczestniczyli nasi Seniorzy

red. Joanna Dębiec.

O Kocie w butach czyli wydarzeniach, w których uczestniczyli nasi SeniorzyO Kocie w butach czyli wydarzeniach, w których uczestniczyli nasi SeniorzyOstatnie dni listopada były niezwykle intensywne dla Seniorów w gminie Czchów, szczególnie tych, którzy biorą udział w projekcie "Iskierka dla Seniorów". Warto wspomnieć, że to już nie pierwszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - adresowany do seniorów w gminie Czchów (ASOS - Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020). W tej "odsłonie" projektu mamy dla Czytelników dwa wydarzenia - przedstawienie teatralne z Seniorami w roli aktorów adresowane dla najmłodszych i wycieczkę do Niepołomic oraz do Teatru Słowackiego w Krakowie na sztukę "Arszenik i stare koronki" z Anną Polony i Urszulą Popiel w rolach głównych. Można będzie już dziś obejrzeć na naszej stronie fotoreportaże z każdego z nich.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w czchowskiej bibliotece

red. Joanna Dębiec.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w czchowskiej biblioteceŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia w czchowskiej biblioteceDuże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały bibliotekę w Czchowie. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. 25.11.2016r. przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Były to misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przywitania z przedszkolakami i przyniesionymi pluszakami.

Zapraszamy na spotkanie rodzinne z muzyką klasyczną i bajkową

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na spotkanie rodzinne z muzyką klasyczną i bajkową26. listopada zapraszamy do kina "Baszta" w Czchowie na spotkanie z muzyką, instrumentami

oraz prawdziwymi muzykami, którzy grają na poważnych koncertach.

Tym razem będą do dyspozycji tylko naszych dzieci.

Zapraszamy szczególnie dzieciaki od 6 do 12 lat z rodzicami.

Uwaga! Stroje eleganckie.

Centrum Muzyki Mościce przygotowało specjalny program, wystąpią profesjonalni muzycy, pedagodzy z krakowskiej i katowickiej Akademii Muzycznej, zagra m.in. kwartet smyczkowy!

Będzie to spotkanie z serii spotkań rodzinnych z muzyką klasyczną i bajkową.

Organizatorzy zapowiadają już od 14.00 świetną muzyczną zabawę, słuchanie i nawet wspólne granie...

Zapraszamy do Czchowa!

W 100. rocznicę śmierci H.Sienkiewicza w Złotej...

red. Joanna Dębiec.

W 100. rocznicę śmierci H.Sienkiewicza w Złotej...15 listopada br. w Złotej w godzinach wieczornych (dla odpowiedniego efektu) odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie, szkoła uczciła 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza (warto dodać, że Sejm RP ogłosił właśnie z tej okazji Rokiem Henryka Sienkiewicza). W Złotej odbyło się piękne i wymowne - tak patriotycznie, jak i historycznie i literacko - widowisko. Pani Marta Gurgul, inicjatorka wydarzenia ze wsparciem Dyrektor Bogumiły Jurkiewicz i przede wszystkim z zaangażowaniem swoich uczniów, zorganizowała dla całej szkoły, rodziców, gości, prawdziwą lekcję o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza przeplataną elementami patriotycznymi i religijnymi poprzez scenki teatralne z wybranych powieści, towarzyszący im teatr cieni i piękną oprawę wokalną.