Nasi partnerzy

 • Jaśkowy Sad
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Andrzejki z folklorem czyli Grupa śpiewacza KG Czchów i Klub Seniora Nasza Chata - w czchowskiej Leśniczówce - fot.red. Joanna Dębiec
 • Parada Bajkowa na Andrzejkowy czas - ciekawa i kolorowa inicjatywa szkoły specjalnej w Złotej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Roczek przedszkolnego Caritas w Jurkowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Twórcze i inspirujące obchody 100-lecia uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych Polka Niepodległa 2018 - Brzeskie Centrum Biblioteczno-Kulturalne 24 listopada br. - fot.red. Joanna Dębiec
 • Święto Pluszowego Misia - spotkanie najmłodszych i przyszłych Czytelników w czchowskiej Bibliotece - fot.red. J.Dębiec
 • Archiwum

Z okazji Dnia Uczenia się przez całe życie...

red. Joanna Dębiec.

 

Z okazji Dnia Uczenia się przez całe życie...Z okazji Dnia Uczenia się przez całe życie...8 czerwca obchodziliśmy MAŁOPOLSKI DZIEŃ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. W jego ramach Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zorganizował u siebie warsztaty „NICIĄ MALOWANE”. Wzięły w nich udział osoby starsze oraz dzieci, które uczyły się haftu krzyżykowego na kanwie oraz splotów tkackich. Największą radością było spotkanie kilku pokoleń

Burmistrz odwiedził Złotych Jubilatów w domu

red. Joanna Dębiec.

Burmistrz odwiedził Złotych Jubilatów w domuPP. Janina i Henryk Wątrobowie z Tymowej ze względów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w pięknej uroczystości, zorganizowanej dla wszystkich Zacnych Jubilatów przez Urząd w maju, w Hotelu "Łaziska" w Czchowie. 6 czerwca Burmistrz Czchowa wręczył Im więc medale, przyznane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie - w domu. Gratulował Jubileuszu, życząc zdrowia i jeszcze wielu lat razem.Burmistrz odwiedził Złotych Jubilatów w domuDo życzeń dołączyli się Kierownik USC oraz sołtys Tymowej. Jubilatom towarzyszyła rodzina - razem z rodzicami dzielili się radością z tak nieoczekiwanej wizyty.

Na Parafialny Festyn Serca w niedzielę zaprasza Tymowa!

red. Joanna Dębiec.

Na Parafialny Festyn Serca w niedzielę zaprasza Tymowa!Już po raz piąty w Tymowej będzie organizowany Parafialny Festyn Serca. Jest to wspaniała impreza dla całych rodzin, zwykle dochód z niej organizatorzy przeznaczają na cel charytatywny - to na rzecz dzieci niepełnosprawnych, to poszkodowanych w powodzi... Fajna rzecz. Zawsze warto ich wspomóc. Impreza jest pełna atrakcji dla każdego, genialny miejscowy kabaret młodzieżowy robi z roku na rok coraz większą furorę, teksty opisują społeczność Tymowej, wyjątkowo trafione, więc są przekazywane z ust do ust jeszcze długo po festynie. "Promyczki" nowosądeckie - znane już w Tymowej - bawią, tańczą i wspaniale śpiewają... będzie się wiele działo: sportowych rywalizacji, konkursów, loteria pełna nagród, koncerty, jazda na koniu huculskim, mecze - a to wszystko z patronatem medialnym "Czasu Czchowa". Po Festynie obiecujemy obszerny fotoreportaż na naszej stronie. Życzymy dobrej zabawy!!!

Piknik w Jurkowie - "W zdrowym ciele zdrowy duch!"

red. Joanna Dębiec.

Piknik w Jurkowie - Pogoda dopisała! To była, biorąc pod uwagę jurkowskie doświadczenia poprzednich lat - najważniejsza wiadomość tego dnia. Wyjątkowo ulewna sobota nie wróżyła niczego dobrego, ale widać siła modlitwy strażaków ochotników (w sobotę to msza św. rozpoczynała Gminne obchody strażackiego święta) - jest niezastąpiona. W każdym razie wszystko się pięknie udało i widzowie dopisali. Na scenie zaprezentowały się mieszkańcom Jurkowa oraz zebranym na pikniku gościom - dzieci i młodzież Zespołu Szkół. Każda z klas miała przygotowaną inną scenkę, wszystkie z pouczającym morałem. Dzieci dzielnie odgrywały swoje role, a rodzice z ławek podziwiali występy i im dopingowali.(Zobacz bogaty fotoreportaż - już dziś w galerii WYDARZENIA KULTURALNE)

Najbliższy weekend znów pełen wydarzeń

red. Joanna Dębiec.

W sobotę w Jurkowie odbędzie się Gminny Dzień Strażaka, który rozpocznie Msza św. o godz. 18.00 w  iNajbliższy weekend znów pełen wydarzeń ntencji strażaków, a zakończy spotkanie druhów z wszystkich jednostek OSP gminy Czchów przy Zajeździe "Zagłoba". Zaś po godz. 20.00 Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP z Biskupic Melsztyńskich zapraszają do tamtejszej remizy na zabawę taneczną. Niedzielę zarezerwowała szkoła oraz sołectwo Jurków na organizację Pikniku Rodzinnego. Życzymy, aby pogoda się udała, gdyż co roku organizatorzy przygotowują tu dla gości wspaniałą ucztę kulturalną. Warto sprawdzić prognozy, ma być ponoć słonecznie, ale chłodno!

Najbliższy weekend znów pełen wydarzeń A jutro...

DZIEŃ MATKI!

Wszystkim Mamom życzymy już dziś słonecznego uśmiechu i naręcza kwiatów od swoich pociech!

Piknik miejsko-parafialny w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Piknik miejsko-parafialny w CzchowieAleż było pięknie... Pogoda dopisała, ks. proboszcz w promocji wydarzenia okazał się niezastąpiony, a MOKSiR zadbał o atrakcje i organizację wydarzenia. Nad Dunajcem, w otoczeniu z jednej strony lasu, szpitala oraz hali sportowej, z drugiej - wody, plaży, obiektów sportowych stadionu czchowskiego i placu zabaw - odbył się prawdziwy czchowski piknik rodzinny. (Warto przejrzeć bogaty fotoreportaż)

Czas na Majówki

red. Joanna Dębiec.

Czas na MajówkiMaj jest pięknym miesiącem wiosennym i niezależnie od pogody - wyjątkowo barwnym. Toteż jest on wykorzystywany na organizowanie imprez rodzinnych, pikników, wspólnego grillowania, tzw. Majówek. W Złotej cyklicznie co rok, właśnie w maju, organizowana jest duża impreza przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Wielka Majówka co edycję przyjmuje inny charakter. W tym roku - "na ludową nutę"! To impreza najważniejsza dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej szkoły w roku. (Fotoreportaż redakcyjny już dziś wieczorem na stronie - przyp.red.)

ZAPROSZENIE

red. Joanna Dębiec.

ZAPROSZENIEZAPROSZENIEZAPROSZENIEZAPROSZENIEPrzypadający w maju Tydzień Bibliotek to doroczne święto bibliotekarzy obchodzone od 2004 r.- w tym roku w dniach 8-15 maja. To wielka akcja popularyzacji książki i czytelnictwa. Hasłem wiodącym w Tygodniu Bibliotek 2011 r. jest "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". W ramach tych dni Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie organizuje wiele spotkań z Czytelnikami, a wyjątkowo na podsumowanie udało się zorganizować bogatą wystawę prac pokonkursowych, poświęconą błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zapraszamy.

BURMISTRZ CZCHOWA, Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW GMINY
na UROCZYSTOŚĆ ZORGANIZOWANĄ „W HOŁDZIE BŁOGOSŁAWIONEMU JANOWI PAWŁOWI II”,
która odbędzie się 14  maja 2011 r. o godz. 17.30 w sali kina „Baszta” w Czchowie

Zobacz program uroczystości:

3,4,5 maja - o uroczystościach, świętych i nauce

red. Joanna Dębiec.

3,4,5 maja - o uroczystościach, świętych i nauce 3,4,5 maja - o uroczystościach, świętych i nauce Mieliśmy chwilowe problemy techniczne ale już wracamy z informacjami... Tak więc 3 maja Czchów świętował uchwalenie Konstytucji, co przedstawiliśmy w bogatym fotoreportażu (patrz Archiwum Reportaży lub po kliknięciu w zdjęcie). 4 maja strażacy obchodzili swoje święto i składali kwiaty pod pomnikiem Patrona św. Floriana (fotoreportaż na www.ospczchow.pl). 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne, które w tym roku w czchowskim Zespole Szkół zdaje 85 uczniów (krótki fotoreportaż w galerii OKIEM REPORTERA). O każdym z tych wydarzeń słów kilka.

Jan Paweł II błogosławiony

red. Joanna Dębiec.

Jan Paweł II błogosławionyJan Paweł II jest już błogosławionym. Podczas mszy świętej na Placu świętego Piotra w Watykanie papież Benedykt XVI dziś dokonał Jego beatyfikacji. W mszy udział wzięli hierarchowie, przywódcy państw oraz tysiące wiernych z całego świata – łącznie ponad półtora miliona osób.
Mszę poprzedziła modlitwa do Miłosierdzia Bożego, następnie już na początku mszy beatyfikacyjnej odczytano życiorys Jana Pawła II, po czym Wikariusz diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini poprosił Benedykta XVI o beatyfikację papieża Polaka.
O godzinie 10.37 Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę, na którą miliony wiernych na całym świecie czekały ponad 6 lat:
"Spełniając pragnienie naszego brata Agostino kardynała Valliniego, naszego wikariusza generalnego dla diecezji Rzymu, wielu innych braci w episkopacie oraz licznych wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego."

XIV Bieg Floriański w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

XIV Bieg Floriański w Czchowie    Pogoda na Bieg Floriański 30 kwietnia udała się idealnie, jedynie brakowalo uczestników i widzów. Chciałoby się sięgnąć pamięcią 14 lat wstecz, gdy śp. Tadeusz Rajczak, całym sercem strażak, zasłużony czchowski Komendant OSP, tworzył ideę wspaniałej rywalizacji sportowej, angażującej wszystkie jednostki strażackie. Pozwalającej spotkać się strażakom ochotnikom z różnych stron gminy, czy regionu i nie tylko sprawdzić się, ale i wspólnie świętować Dzień Strażaka w bliskości figury św. Floriana, górującego nad czchowskim rynkiem.

Długi weekend majowy

red. Joanna Dębiec.

Długi weekend majowyDługi weekend majowyWłaśnie minęły Święta Wielkanocne, a już zbliża się tzw. długi weekend majowy. W Czchowie do niego warto wliczyć i 30 kwietnia, gdyż tego dnia na czchowskim rynku odbędzie się XIV Bieg Floriański. 1 maja będziemy śledzili i pewnie przeżywali beatyfikację Jana Pawła II, 2 maja jest obchodzony (od 2004 r. co rok) Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja mamy podwójne święto: i kościelne - NMP Królowej Polski, i państwowe – rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tak więc zapowiada się kolejne świętowanie, oby pogoda była łaskawsza, niż w czasie wielkanocnym.

200. wydanie "Czasu Czchowa"

red. Joanna Dębiec.

200. wydanie Od świąt jest w kioskach 200. jubileuszowy numer "Czasu Czchowa". Specjalnie dla Czytelników przygotowaliśmy z tej okazji dodatek w postaci składanki widokówek (na str.głównej pokaz): pierwsza z nich jest uniwersalna, można ją po wycięciu wysłać z Czchowa w każdym dowolnym czasie i przy każdej okazji; druga jest pomyślana jako zaproszenie, można ją zostawić sobie na pamiątkę naszych wydarzeń kulturalnych, ale również wykorzystać zapraszając np.znajomych, rodzinę na tegoroczny XII Baszta Jazz Festival. Kolejna widokówka jest zaproszeniem tym razem na Grodzki Piknik Ludowy, to w tym roku odpowiednik corocznych Dni Czchowa. Organizatorzy planują na nim dużo kabaretowego humoru i akcję pełną nagród "Kup książkę dla Biblioteki". Ostatnia z widokówek przedstawia Czchów w starej fotografii. Składanka to tylko dodatek do 200. wydania gazety pełnej ciekawych treści. W numerze m.in.

Wiesław Drabik "opowiada" dzieciom swoje bajki

red. Joanna Dębiec.

Kliknij na obrazek aby obejrzeć cały reportaż18 kwietnia br. Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie zorganizowała dla najmłodszych czytelników spotkanie autorskie z pisarzem dla dzieci Wiesławem Drabikiem. Kilka słów o pisarzu i jego twórczości... Lubi koty, a tak na poważnie to Wiesław Drabik jest autorem ponad stu książeczek dla dzieci, ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie mogą się nudzić... Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania".

Czchowscy maturzyści oddali krew dzieciom w Prokocimiu!

red. Joanna Dębiec.

 

Kończy się kwiecień, a warto wspomnieć, iż właśnie w kwietniu 2011 roku odbyła się wycieczka maturzystów, nauczycieli, oraz absolwentów Zespołu Szkół w Czchowie do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, której głównym celem było zorganizowanie tam, na miejscu, akcji oddawania krwi na potrzeby dzieci, leczonych w szpitalu. Akcja zorganizowana była przez  Zarząd Klubu HDK, działający przy Zespole Szkół.