Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad

Fotoreportaże

 • Pasowanie na Eko-Przedszkolaka w Jurkowie - fot.red.Joanna Dębiec
 • Pożegnanie Dyrektor szkoły w Tworkowej Pani Marii Włodarczyk oraz uroczysty Dzień Nauczyciela - fot. red. Joanna Dębiec
 • W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II w 18.Dniu Papieskim - Domosławicka młodzież - fot. red.Joanna Dębiec
 • Spartakiada Od Przedszkolaka do Strażaka '2018 - fot.red.Joanna Dębiec
 • Ślubowanie klas I. w Tymowej - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

OGŁOSZENIE

red. Joanna Dębiec.


OGŁOSZENIEW dniach 25, 26 i 27 lutego 2011r.  harcerze i zuchy z drużyn działających na terenie gminy Czchów przeprowadzą Publiczną Zbiórkę Pieniędzy (decyzja Starosty Brzeskiego SO.5311.1.2011.MW) na leczenie chorego na ostrą białaczkę ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie Kamila Motaka. Zbiórka przeprowadzona będzie w piątek w szkołach, w sobotę  na ulicach, przy sklepach na terenie Gminy Czchów oraz w niedzielę przy kościołach. Prosimy o poparcie tej inicjatywy. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Harcmistrz Maria Motyka.

Kolejny Turniej Charytatywny i kolejne wsparcie, tym razem grali dla Kamila Motaka

red. Joanna Dębiec.

Kolejny Turniej Charytatywny i kolejne wsparcie, tym razem grali dla Kamila MotakaW akcję na rzecz Kamila Motaka, chorego na białaczkę, o którym pisaliśmy już na stronie, włączyli się sportowcy i urzędnicy. 13 lutego na hali sportowej w Czchowie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Zebrano dla Kamila blisko 940 zł, kolejne 350 zł udało się zebrać organizatorom (Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie) na terenie Urzędu Miejskiego. Przy oficjalnym przekazaniu efektów zbiórki była obecna Beata Nosek, bardzo pomogła swoim zaangażowaniem w organizację Turnieju chłopcu i jego rodzinie. Tato Kamila bardzo serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i słowa nadziei. Takie inicjatywy i nam wracają wiarę w szczerość i dobrą wolę drugiego człowieka.

Echa 2010 roku...

red. Joanna Dębiec.

Echa 2010 roku...Zimą zmagaliśmy się z przeszywającym mrozem. Wiosną żegnaliśmy parę prezydencką. Latem walczyliśmy z powodzią. Jesienią poszliśmy do urn wyborczych. Rok 2010 był trudny i doświadczył każdego z nas. Te wszystkie wydarzenia, które objęły cały kraj, miały wpływ na kalejdoskop wydarzeń gminnych. „Czas Czchowa” je na bieżąco relacjonował. Warto obejrzeć naszą galerię – KALEJDOSKOP WYDARZEŃ 2010 ROKU w najnowszym Czasie Czchowa (nr styczeń/luty 2011 w kioskach) oraz w kolorze już dziś wieczorem na naszej stronie.

Noworocznie i jazzowo

red. Joanna Dębiec.

Noworocznie i jazzowoOstatnio na stronie pojawił się nowy fotoreportaż, tym razem z koncertu jazzowego w Łaziskach. Jazz Band Ball Orchestra w ubiegły weekend rozpoczął muzyczny nowy rok w Czchowie. Czy karnawałowe "jazzowanie" przejdzie do tradycji, tak jak pozostał w Czchowie Baszta Jazz Festival - to się okaże. W każdym razie fanów jazzu i przyjaciół Jacka Mazura oraz Jego krakowskiego zespołu nie brakowało. We wspaniale zaprojektowanych wnętrzach oranżerii Hotelu "Łaziska" na Zaporze koncerty nabierają wyjątkowego "smaku". Zapraszam na fotoreportaż - ze względu na chorobę - nieco później.

Uwaga grypa!!!

Administrator.

Ostrzegamy - grypa zatacza coraz szersze kręgi i dopada coraz więcej ludzi. W przychodniach  tłok - już na trzy godziny przed końcem pracy, nie można zarejestrować się do lekarza. Dbajmy więc o własne zdrowie i unikajmy, oczywiście w miarę możliwości, większych skupisk ludzkich - tam zawsze może trafić się ktoś zarażony. Gdy wirus już nas dopadnie, nie czekajmy aż całkiem nas "rozłoży", a połóżmy się choć na kilka dni do łóżka. Siebie wyleczymy i nie będziemy roznosicielami zarazków.
W związku z tym, że do naszej redakcji wirus także już dotarł, następne gazetowe wydanie Czasu Czchowa ukaże się z opóźnieniem, a być może, nawet w następnym miesiącu. Przepraszamy.

Poniżej prezentujemy linki opisujące jak można zwalczyć wirus grypy:

http://www.naturae.pl/news/show/jak-walczyc-z-przeziebieniem-i-grypa.html

http://www.zdrowiutko.info/jak-walczyc-z-grypa/

 

 

POTRZEBNA POMOC – CIĄG DALSZY

Administrator.

 

Do redakcji Czasu Czchowa wpłynęła od rodziców Kamila informacja, iż zgłosili swe dziecko do FUNDACJI PRZECIWKO LEUKEMII. KRS fundacji: 0000151978. Nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182 z dopiskiem: dla Kamila Motaka. Na rzecz fundacji można odpisywać 1 % z rozliczanych podatków, w imieniu Kamila i Jego rodziców, prosimy wszystkich, których serca nieobojętne są na los chorych dzieci, o dokonywanie takich odpisów - każda Państwa złotówka będzie cenniejsza niż złoto!

Jazzowy koncert karnawałowy w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Jazzowy koncert karnawałowy w CzchowieDzisiejszy wieczór będzie w Czchowie wyjątkowy. W Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "Łaziska" znów, tym razem noworocznie i karnawałowo - będzie królował jazz... Koncert w wykonaniu znanego i zaprzyjaźnionego z Czchowem zespołu Jazz Band Ball Orchestra i oczywiście Jacka Mazura, na pewno nie zawiedzie nie tylko fanów, Organizatorzy zapowiadają niezapomniane chwile i dobrą zabawę! Już od godz. 20.00...

POTRZEBNA IM NASZA POMOC

red. Joanna Dębiec.

 

POTRZEBNA IM NASZA POMOCKAMIL KILKA MIESIĘCY TEMU BIEGAŁ, GRAŁ W PIŁKĘ, DZIŚ W SZPITALU ZMAGA SIĘ Z BIAŁACZKĄ

… na te święta nie był w domu… a kilka miesięcy temu był normalnym, zdrowym chłopcem,POTRZEBNA IM NASZA POMOCuczył się, jeździł na rowerze, grał na komputerze, służył do mszy jako ministrant…

Pewnego dnia idąc z koleżankami i kolegami na ognisko 12-letni Kamil Motak zaniemógł, skarżył się na ból w nogach, trudno mu było zrobić kilka kroków, już na ognisku bawić się nie chciał. Rodzice zabrali go na badania i… trafił do szpitala. Badania najpierw w Czchowie, potem w Brzesku, wykazały nieprawidłowości w składzie krwi.

Chłopiec i przerażeni rodzice usłyszeli straszną diagnozę, którą potwierdziły szczegółowe już badania na Klinice w Prokocimiu – białaczka! W 75 % krew zawiera komórki rakowe. Kamil leży od tego czasu w szpitalu specjalistycznym i dzielnie znosi kolejne chemie (3 w tygodniu), ma podawane sterydy, krew, osocze, potrzebuje dużo siły i wsparcia, dużo nadziei i ciepła, również z naszej strony. Gdy chemioterapia poskutkuje, trzeba będzie czekać na nowy szpik, (patrz akcja w najbliższy weekend w Brzesku) niezbędny aby żył! Chłopca czeka długotrwałe leczenie. Kamil ma kochających rodziców i 8-letnią siostrę, mieszkają w swoim, niedawno wybudowanym domu na Wytrzyszczce. Rodzice, mimo skromnych warunków życiowych POTRZEBNA IM NASZA POMOC(tato pracuje sezonowo, mama chora na oczy i kręgosłup ma przyznaną rentę) starają się, by codziennie być w Krakowie, kupują wymagane przy braniu chemii lekarstwa (za jedno, którego opakowanie ledwo starcza na tyd zień, trzeba zapłacić 250 zł), wspierają synka podczas bolesnych badań i leczenia. Pomóżmy im!

Jeśli chciałby ktoś wesprzeć finansowo w tej trudnej sytuacji Bernadetę i Czesława Motaków z Wytrzyszczki, ich 12-letniego synka Kamila, podajemy nr konta:

BSR 54858900060091035816180002 z dopiskiem: DLA KAMILA

22 stycznia - akcja pomocy 13-letniemu Przemkowi walczącemu z białaczką

red. Joanna Dębiec.

22 stycznia - akcja pomocy 13-letniemu Przemkowi walczącemu z białaczkąPrzemek Wolny, 13-letni uczeń Gimnazjum nr 2 w Brzesku jest fanem gier komputerowych, piłki nożnej i motoryzacji. Teraz rozgrywa walkę z bardzo nierównym przeciwnikiem - ostrą białaczką szpikową, w której stawką jest jego życie. Dnia 22 stycznia 2011r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzesku odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Przemka i Innych. Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy zechcą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Rejestracja odbędzie się: 22 stycznia 2011 r. w godz. 10.00 – 16.00. Miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku, ul. Czarnowiejska 44.

Z początkiem roku...

red. Joanna Dębiec.

Jak zapewne odwiedzający naszą stronę zauważyli, już drugi miesiąc opracowujemy i umieszczamy na bieżąco, korzystając z twórczej współpracy dziennikarskiej z p.Katarzyną Pasiut, newsletter Czasu Czchowa. Opracowujemy aktualne informacje dla każdego, które obejmują nie tylko Czchów, gminę - tu przygotowujemy aktualności i fotoreportaże, ale powiat brzeski, region małopolski i co ciekawsze newsy z kraju. Mam nadzieję, że udaje nam się powoli stworzyć dopełnienie wersji papierowej Czasu Czchowa - aktualny portal informacyjno-promocyjny gminy Czchów! Od kilkudziesięciu wejść na stronę po dzisiejsze kilkaset to niemały sukces i - co ważniejsze - sygnał, że właśnie tego oczekuje Czytelnik (co "podpowiedziały" wyniki ankiety Czytelnictwa Czasu Czchowa z 2009r.) - aktualności o swojej miejscowości, gminie, regionie. Rozpoczynając nowy rok nie poprzestajemy na dotychczasowych pomysłach. Gazeta jest już na rynku od 20 lat, samodzielna strona internetowa Czasu Czchowa - wciąż ewoluując - od 6. Od 2010 roku, dzięki świetnej współpracy z nowym administratorem strony Michałem Papugą, mamy możliwość wykorzystywać bardzo efektywnie stronę - samodzielnie wstawiać aktualności, fotoreportaże eksponować za pomocą atrakcyjnych galerii umieszczanych jeszcze tego samego dnia na stronie. Z początkiem roku...Duży ukłon w stronę Pana Administratora! Zaś dzięki współpracy z p. Michałem Plichtą wzbogaciliśmy stronę o wspaniałe ruchome panoramy, co dało ciekawą promocję Czchowa i wydarzeń kulturalnych, jak choćby obchodów 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wlk. w Czchowie. Wydarzenia roku 2010 były niepowtarzalne, opisywaliśmy je i "pokazywaliśmy". Mam nadzieję, że wciąż udaje nam się potwierdzać hasło promocyjne, które powstało -naście lat temu przy tworzeniu gazety - CZAS PRACUJE DLA WAS! Oby ten trudny - jak zapowiadają ekonomiści - rok 2011, był dla Czasu Czchowa łaskawy.

Częściowe zaćmienie Słońca widoczne w Polsce

red. Joanna Dębiec.

Częściowe zaćmienie Słońca widoczne w PolsceW Polsce dzisiaj rano można było zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca. O godzinie 9:35 Księżyc przysłonił ponad 80% słonecznej tarczy, pierwszy raz od 8 lat.

Dzisiaj między godziną 8:15 a 11:05 można było w całej Polsce obserwować częściowe zaćmienie Słońca. (Fot. bez przysłony Czchów, 10.46). O godzinie 9:35 Księżyc zasłonił aż 80 procent górnej tarczy Słońca. Tak znacznego zaćmienia nie było w Polsce od 8 lat. Na kolejne o tak dużej fazie trzeba będzie poczekać aż 15 lat.

Kalendarze z chochlikiem

red. Joanna Dębiec.

Tak się niefortunnie złożyło, że w niektóre z kalendarzy na rok 2011, na 20-lecie "Czasu Czchowa", które miały być piękną pamiątką tego wyjątkowego roku - wkradł się chochlik i na kalendariach z tłem czarnym podopisywał "1" przy niektórych z dni do 9. każdego miesiąca, ale prosimy się tym nie zrażać i nie zwracać na nie uwagi, sprawdziliśmy - daty (z pominięciem niepotrzebnych "1" przy pierwszych 9 dniach miesiąca), imieniny, święta, oznaczenie faz księżyca i dni tygodnia są prawidłowe. Kalendarze "chochlikowe" niestety już zostały rozwiezione i pojechały w świat, dlatego przepraszamy Czytelników za tą drukarską wpadkę - widać zapowiada się wyjątkowy rok, oby szczęśliwy!

Uwaga odbiorcy energii elektrycznej!

Administrator.

Tych, których wkurza darmowe kredytowanie firmy energetycznej TAURON i którzy zainteresowani są powrotem do „starej” metody, co dwu miesięcznego odczytywania wskazań licznika poboru energii elektrycznej przez inkasenta, informuję, iż istnieje taka możliwość. Należy w tym celu wypełnić stosowny druk (do pobrania niżej) i złożyć go osobiście w siedzibie TAURON-u w Tarnowie. Ważnym jest wpisanie aktualnego stanu licznika poboru energii, gdyż do tego momentu nastąpi rozliczenie zużytego prądu. Najprawdopodobniej każą Państwu dokonać dopłaty, ale unikniecie w ten sposób znacznie wyższego końcowego rachunku, no i zawyżonych prognoz zużycia energii na rok przyszły.
Wniosek składamy w okienkach 3, 4 i 5 – uwaga, w Tauronie, na stanowiskach obsługi klienta obowiązują jeszcze przerwy śniadaniowe, a styl obsługi przypomina stare „dobre czasy”!

Kliknij aby pobrać "Wniosek o zmianę okresu rozliczeniowego"

"Klient TAURON-u"

 

Przedświąteczne dekorowanie miasta

red. Joanna Dębiec.

Czas świąteczny zbliża się już dużymi krokami. Witryny sklepów zaczynają połyskiwać światełkowymi, gwiazdkowymi, choinkowymi dekoracjami świątecznymi. Na ryneczkach, placach miast i miasteczek służby komunalne i strażacy wieszają oświetlenia i dekoracje. Później przez wiele dni i tygodni mieszkańcy będą podziwiać świąteczny nastrój, często porównując efekty z tymi, widzianymi w innych odwiedzanych w czasie świąt miejscach. Zobaczmy jak wyglądają te przygotowania w Czchowie.

Przedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miasta

Przedświąteczne dekorowanie miasta

Burmistrz zaprzysiężony

red. Joanna Dębiec.

Burmistrz zaprzysiężonyBurmistrz zaprzysiężonyPoczątek grudnia był pracowity dla nowo wybranych władz samorządowych. Już odbyły się 2 sesje Rady Miejskiej. Na ostatniej, która odbyła się bezpośrednio po II turze wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, miało miejsce zaprzysiężenie Burmistrza Czchowa Marka Chudoby: "Obejmując urząd Burmistrza Czchowa, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi do pomóż Bóg."