Nasi partnerzy

 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Otwarcie Ośrodka Aktywności Społecznej w Leśniczówce w Czchowie na Trawnikach - fot. red. Joanna Dębiec
 • Wyjątkowo klimatyczny Festiwal Piosenki Turystycznej w Jaśkowym Sadzie w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Zajawki przedpremierowe kolejnej sztuki w realizacji Teatru Komedia z Krakowa w ramach projektu
 • Dni Czchowa - niedzielne atrakcje, akcja Biblioteki i koncerty - fot.red. Joanna Dębiec
 • Dni Czchowa '2018 - sobota - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Przedświąteczne dekorowanie miasta

red. Joanna Dębiec.

Czas świąteczny zbliża się już dużymi krokami. Witryny sklepów zaczynają połyskiwać światełkowymi, gwiazdkowymi, choinkowymi dekoracjami świątecznymi. Na ryneczkach, placach miast i miasteczek służby komunalne i strażacy wieszają oświetlenia i dekoracje. Później przez wiele dni i tygodni mieszkańcy będą podziwiać świąteczny nastrój, często porównując efekty z tymi, widzianymi w innych odwiedzanych w czasie świąt miejscach. Zobaczmy jak wyglądają te przygotowania w Czchowie.

Przedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miastaPrzedświąteczne dekorowanie miasta

Przedświąteczne dekorowanie miasta

Burmistrz zaprzysiężony

red. Joanna Dębiec.

Burmistrz zaprzysiężonyBurmistrz zaprzysiężonyPoczątek grudnia był pracowity dla nowo wybranych władz samorządowych. Już odbyły się 2 sesje Rady Miejskiej. Na ostatniej, która odbyła się bezpośrednio po II turze wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, miało miejsce zaprzysiężenie Burmistrza Czchowa Marka Chudoby: "Obejmując urząd Burmistrza Czchowa, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi do pomóż Bóg."

I sesja nowej Rady Miejskiej w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

RADA MIEJSKA W CZCHOWIE.

I sesja nowej Rady Miejskiej w CzchowieNa zdjęciu od lewej radni: Antoni Orszulak, Lesław Wrona, Stanisław Sapała, Marek Gurgul, Bernadeta Salamon, Wiceburmistrz - Józef Żurek, radny Antoni Zięć, Burmistrz Czchowa - Marek Chudoba, Przewodniczący Rady Miejskiej - Włodzimierz Rabiasz, radna Małgorzata Czech, radny Jerzy Wojakiewicz. W drugim rzędzie od prawej radni: Paweł Pachota, Władysław Malaga, Andrzej Rozciecha, Józef Kozdrój, Krzysztof Gawełda, Eugeniusz Szot.

2 grudnia br. odbyła się I sesja nowej Rady Miejskiej w Czchowie. Radni złożyli na niej uroczyste ślubowanie godnego i uczciwego wypełniania obowiązków radnego, został odczytany Statut Gminy Czchów, Rada się ukonstytuowała - były życzenia i kwiaty oraz mnóstwo zadań, oczekiwań i spraw, z jakimi od tej chwili wybrani przez nas radni, będą się borykać. (W okienku OKIEM REPORTERA - fotoreportaż z wydarzenia)

Przewodniczącym Rady Miejskiej został wybrany

CZAS CZCHOWA będzie w kioskach dopiero jutro

red. Joanna Dębiec.

Zbyt późne oddanie do druku gazety (czekaliśmy na wyniki wyborów), na co nałożyła się trudna zimowa aura, spowodowały, że "Czas Czchowa" będzie dopiero jutro w kioskach. Podajemy w nim wyniki wyborów w naszym regionie; jeśli ktoś nie ma internetu i nie miał możliwości śledzić ich na bieżąco, będzie miał okazję. W numerze znajdą Czytelnicy relacje z najważniejszych wydarzeń gminnych, fotoreportaże, interwencje, ciekawostki i felietony. Jest też dalsza historia czchowskiej apteki "Pod Opatrznością", bogata we wspomnienia mieszkańców i materiały dokumentalne i "dociekliwy" kalejdoskop. Polecam numer listopadowy, zadbaliśmy aby był jak najbardziej aktualny. Ważną informacją jest, że oprócz tego ukaże się jeszcze jeden numer, świąteczny, wraz z kalendarzem!

ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...

red. Joanna Dębiec.

ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...ZNÓW ZIMA ZASKOCZYŁA...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Czchowie pierwszy dzień prawdziwej zimy wyglądał tak, w całej Polsce było podobnie - śnieżyce i zamiecie śnieżne. Z takiej pogody cieszą się chyba tylko najmłodsi. Intensywne opady paraliżują ruch na drogach. Spóźniają się autobusy...

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

red. Joanna Dębiec.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji co roku biblioteki w całej Polsce organizują rozmaite zajęcia dla dzieci, związane właśnie z tą bajkową postacią.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie dzieci kl. I i II Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie przybyły, zabierając swoje maskotki - na spotkanie „z pluszowym misiem”. Warto obejrzeć jak dzieci świętowały - patrz fotoreportaż już dziś w OKIEM REPORTERA. Może kilka słów o tym nietypowym święcie…

Tarnów Racing Team Mistrzem Polski!

red. Joanna Dębiec.

 

Tarnów Racing Team Mistrzem Polski!O Adasiu Garbaczu z Czchowa, pasjonacie rajdów samochodowych górskich, który od lat już zmaga się w samochodowych rywalizacjach rajdowych jako kierowca - pisaliśmy już w Czasie Czchowa. Fanów Adama i kibiców tego sportu oraz zespołu Tarnów Racing Team z Tarnowa zainteresuje na pewno ostatni news! Koło Sanoka odbyły się dwie ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tarnów Racing Team zwyciężył w klasyfikacji zespołowej i tym samym przypieczętował tytuł Mistrza Polski!

Marek Chudoba po raz trzeci Burmistrzem Czchowa

red. Joanna Dębiec.

W niedzielę 21 listopada 2010 r. wybraliśmy Burmistrza Czchowa, radnych Rady Miejskiej, radnych do powiatu i do sejmiku województwa.

Marek Chudoba po raz trzeci Burmistrzem Czchowa

Frekwencja w gminie Czchów wyniosła 52,98 %.

Wiemy na pewno: większością głosów (2579 głosów za Markiem Chudobą - 1167 oddanych na kontrkandydata Romana Olchawę), wybrano w gminie Czchów na Burmistrza - Marka Chudobę, pełniącego tę funkcję przez dwie ostatnie kadencje. Mieszkańcy potwierdzili swoim wyborem, że się sprawdził i chcą by przez kolejne 4 lata zarządzał gminą.

Powinniśmy wiedzieć idąc do głosowania...

red. Joanna Dębiec.

Powinniśmy wiedzieć idąc do głosowania...Podajemy najważniejsze informacje dotyczące głosowania w wyborach samorządowych 2010, nie tylko w gminie Czchów. Warto je doprecyzować w kwestii głosowania na radnych do Rady Miejskiej. Otóż w okręgu wyborczym Czchów stawiamy krzyżyki przy 4. nazwiskach wybranych radnych, gdyż 4. radnych reprezentuje Czchów w 15-osobowej Radzie Miejskiej. W pozostałych okręgach wyborczych wybieramy 2. radnych (stawiając 2 krzyżyki na karcie z nazwiskami radnych do Rady Miejskiej) oprócz okręgu wyborczego obejmującego Biskupice Melsztyńskie i Domosławice, gdzie tylko 1 radny wchodzi do Rady Miejskiej (1 krzyżyk na każdej z otrzymanych kart do głosowania). Idź i głosuj świadomie!

Kampania wyborcza tylko do 19.listopada

red. Joanna Dębiec.

Jak wygląda kampania wyborcza w Czchowie? - pytają przyjezdni, Ci, którzy obserwują kampanię wyborczą w sąsiednich gminach, powiatach... U nas... jest normalnie, bym powiedziała, jedni zainwestowali w tę kampanię sporo środków, co widać po ogromnych billboardach wieszanych intensywnie na terenie całej gminy, ale są i plakaty na niemal wszystkich widocznych drzewach we wsi, na sklepach, gdzie tylko się da.

11 listopada w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

11 listopada w CzchowieWłaśnie mija wyjątkowy dla Polaków, zapisany pięknymi zgłoskami w historii Polski Dzień - 11 listopada, mianowany Świętem Odzyskania Niepodległości. Tego dnia świętują Polacy na całym świecie - np. w Kanadzie obchodząc tzw. Święto Pamięci, świętuje cała Polska, a przynajmniej Ci z nas, którzy są prawdziwymi patriotami, dumnymi ze swojej tożsamości i bogatej historii. W naszych małych Ojczyznach powiewają na kościołach, urzędach, budynkach firm, w oknach prywatnych domów - biało-czerwone flagi, jeszcze ich o wiele za mało, ale są; uczestniczymy w uroczystych nabożeństwach w intencji Ojczyzny.

W Czchowie...

Sztandar z Paderewskim - honor dla szkoły w Tworkowej

red. Joanna Dębiec.

Sztandar z Paderewskim - honor dla szkoły w TworkowejWspaniała uroczystość miała miejsce 6 listopada w Tworkowej. W 150. rocznicę urodzin Patrona tutejszego Zespołu Szkół - Ignacego Jana Paderewskiego, dokonano poświęcenia sztandaru szkoły. Sztandar ufundował Pan Czesław Żurek, wieloletni nauczyciel, muzyk, twórca i promotor Konkursów Pianistycznych im.I.J.Paderewskiego w Tworkowej, były dyrektor szkoły, wraz z małżonką. Przedstawiciele Rady Rodziców pełnili honory stanowiąc pierwszy poczet sztandarowy ofiarujący przed ołtarzem nowy sztandar gotowy do poświęcenia. Ks. Proboszcz parafii Tworkowa wygłosił piękne uroczyste kazanie o mądrości, patriotyzmie, o wartościach, które młodzież tworkowska winna czerpać z życia i twórczości swojego Patrona, męża stanu, przede wszystkim "wielkiego", mądrego Polaka, patrioty, Ignacego Jana Paderewskiego. Następnie dokonał poświęcenia sztandaru, a przedstawicielka grona pedagogicznego oraz jeden z uczniów w imieniu braci uczniowskiej - Go z szacunkiem ucałowali. Po Mszy św. poczet sztandarowy poprowadził wszystkich gości do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

Wanda Chotomska w Czchowie!

red. Joanna Dębiec.

Wanda Chotomska w Czchowie!Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała 5 listopada br. w Szkole Podstawowej w Czchowie spotkanie autorskie ze znakomitą pisarką dla dzieci - Wandą Chotomską. (Patrz fotoreportaż)
Kim jest Wanda Chotomska wielu z nas nie trzeba mówić, jest legendą, powiewem dzieciństwa, wszak jej pierwsze książki zaczęły się ukazywać w latach pięćdziesiątych.
Słynny śpiewany jeszcze do dziś "Kundel bury" napisała właśnie Wanda Chotomska!

"Gdy był mały, to znalazłem go w ogródku
I wyglądał  jak czterdzieści dziewięć smutków:

Taki mały, taki chudy, nie miał domu ani budy,
Zagarnąłem, przygarnąłem, no i jest...

Już znamy kandydatów, w następną niedzielę wybory

red. Joanna Dębiec.

Już znamy kandydatów, w następną niedzielę wybory3 listopada br. zostały podane do publicznej wiadomości obwieszczenia zawierające zarejestrowane listy kandydatów na Burmistrza Czchowa oraz na radnych Rady Miejskiej w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 listopada 2010 r.

Warto dodać, że w samym Czchowie wybieramy 4. radnych (stawiamy krzyżyki obok tylko 4. wybranych nazwisk kandydatów do Rady Miejskiej), w pozostałych miejscowościach po 2. i tylko we wspólnym obwodzie Domosławice, Biskupice Melsztyńskie - 1. Zgłoszono aż 45 kandydatów na rajców czchowskich. Poniżej podajemy pełne listy, również do Rady Powiatu.

Na Burmistrza Czchowa w szranki staje dwóch kandydatów, były i obecny burmistrz:

Czas zadumy i refleksji...

red. Joanna Dębiec.

Czas zadumy i refleksji...Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest 1 listopada nie tylko przez Polaków, ale także przez narody o innej kulturze i religii. W tym dniu znicze są zapalane na wielu cmentarzach świata; czczona jest pamięć tych, którzy odeszli... Pamięć - zwykle tylko tyle po nas pozostaje. Tylko tyle i aż tyle. Bo dopóki ci, którzy odeszli, żyją w pamięci, dopóty nie całkiem umarli. 1 listopada to również jeden z nielicznych dni w roku, gdy naszym myślom trudno uciec od tego, co nieuniknione: śmierci. Nie tylko od myśli o śmierci naszych krewnych, znajomych, ale od śmierci... naszej, własnej.

W tym roku ten okres to prawdziwie czas świąteczny. Poprzedzający go piękny, słoneczny weekend pozwolił rozpocząć go wcześniej i przedłużyć o dwa dni, co sprzyjało zaplanowaniu dalszych wyjazdów i umożliwiło wielu z nas odwiedzenie cmentarzy i grobów bliskich i dalszych krewnych, być może nawet pierwszy raz od wielu lat.

Warto przypomnieć...