Nasi partnerzy

 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Aranżacja wzgórza zamkowego na ukończeniu, powstaje szlak militarno-historyczny - połowa listopada 2018 r. - fot.red. Joanna Dębiec
 • 100 główek kapusty do szatkowania i 100 gołąbków - na 100-lecie niepodległości Polski - oryginalny pomysł Jurkowskich gospodyń ze wsparciem seniorów z Naszej Chaty - fot.red. Joanna Dębiec
 • 11 listopada 2018 w 100.rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Czchowie - fot. red. Joanna Dębiec
 • Uroczysta akademia z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Bracia Polacy znad Wisły czyli przedpremiera trzeciej już sztuki autorstwa J.J.Należytego, przygotowywanej w Czchowie przez Teatr Komedia z Krakowa (Projekt: 100 lat Radości z Niepodległości) - fot.red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Ciekawe inicjatywy - tym razem Grupy Młodzieżowej w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Ciekawe inicjatywy - tym razem Grupy Młodzieżowej w CzchowieCiekawe inicjatywy - tym razem Grupy Młodzieżowej w CzchowieMinął piękny okres świąteczny, bożonarodzeniowy, warto jednak wrócić wspomnieniami do ciekawych inicjatyw, tym bardziej, że wychodzi z nimi już od kilku lat nasza czchowska młodzież poświęcając swój czas, pomysły i talenty... "Wyszedł tylko wynieść śmieci, a już miesiąc mija trzeci…" - czyli słów kilka o jasełkach wystawionych przez Grupę Młodzieżową działającą przy parafii Czchów, jasełkach specjalnie wpasowujących się w Czchowski kontekst. Gratulujemy pomysłu!

            Ciekawe inicjatywy - tym razem Grupy Młodzieżowej w CzchowieCiekawe inicjatywy - tym razem Grupy Młodzieżowej w CzchowieMłodzieżowe jasełka w dawnym Teatrze Stodoła to już tradycja, która wpisała się w życie parafii Czchów. Po raz kolejny na początku tego roku grupa wspaniałych aktorów przedstawiła niekonwencjonalne jasełka. Nie była to tradycyjna szopka o wydarzeniach z Betlejem sprzed 2000 lat, tylko jasełka z dodatkiem młodzieżowego humoru i pomysłu.

Spektakl połączył elementy tradycyjne, w których występują diabły, aniołowie, król Herod i Trzej Mędrcy oraz pasterze, z tymi współczesnymi (żargon językowy, wszechobecność elektroniki, młodzieżowa muzyka, gadżety i inne „techniczne cudeńka”). Niekonwencjonalność tych jasełek polegała także między innymi na tym, że Trzej Królowie zostali przeniesieni za sprawą diabłów i wyszukanego wehikułu -  w czasie i przestrzeni.

Król Melchior: Tu jest Baszta, jest Dunajec… To jest przecież ziemi krajec…

Król Baltazar: Jest fontanna, lody, ciasta i urząd jakiegoś miasta

Król Kacper: Panowie, jesteśmy w Czchowie!!!

Starożytni Mędrcy – okazali się być osobami tak samo zatroskanymi o codzienne rzeczy, jak my sami…

Król Baltazar: Do domu trza się (!) jak najszybciej dostać!
Król Kacper: Fakt! Im szybciej tam będziemy,mniej od żon swych oberwiemy. Miałem po miesiącu wrócić…
Król Melchior: Lecz Baltazar ma najgorzej. (...) Wyszedł tylko wynieść śmieci, a już miesiąc mija trzeci."

            Oczywiście, jak to w jasełkach bywa,humor przeplatał się z patosem, dobro walczyło ze złem… Na szczęście aniołowie pomogli Mędrcom wrócić we właściwe miejsce,  by Ci na czas zdążyli ostrzec Święta Rodzinę przed okrutnym królem Herodem.

            Inicjatorkami całego przedsięwzięcia były Panie: Anna Jędryka i Sylwia Janicka.W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że to właśnie te Panie co roku opracowują nowe scenariusze, a co najważniejsze, motywują nas -  młodzież, do wystawiania szopki.

            - Cieszy fakt, że nasza trupa się rozrasta – są już wśród nas studenci, uczniowie szkół średnich, gimnazjaliści, dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej" - piszą o swojej Grupie Młodzieżowej. - Z powodzeniem udaje nam się połączyć zmagania aktorskie z tymi wokalnymi, którym przewodzi Pan Dawid Nawalaniec. Nasze spotkania były nie tylko okazją do nauki ról, ale także do współdziałania w ramach grupy, które zaowocowało bardzo interesującym występem i ogromną dawką humoru, który dopisywał nie tylko w czasie prób. Wśród wielu widzów naszych jasełek odżył na pewno sentyment do Stodoły, w której wcześniej grali. Pocieszające jest to, że o tym miejscu się nie zapomina i że są ludzie, którzy chcą robić coś dla innych.

Chciałbym złożyć podziękowania: Paniom Annie i Sylwii za scenariusz, chęci i cierpliwość do nas aktorów, Ks. Robertowi, naszemu opiekunowi, za okazane wsparcie, Panu Dawidowi Nawalańcowi i Scholi Angelus.pl za uświetnienie naszych jasełek śpiewem kolęd, oraz wszystkim, którzy wspierali nas w organizacji tego przedsięwzięcia.

W imieniu Grupy Młodzieżowej pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne, aby ten Nowy 2017 Rok był lepszy od poprzedniego i żeby spełniły się wszystkie Państwa plany i marzenia… i obyśmy mogli spotkać się za rok na kolejnych młodzieżowych jasełkach w Stodole.

z ramienia Grupy Młodzieżowej

Krzysztof Orłowicz