Joomla 3.2 Template by Justhost Complaints

Fotoreportaże

  • Ostatnia w roku 2018 sesja Rady Miejskiej w Czchowie zakończyła się wizytą radnych i sołtysów na wzgórzu zamkowym i Grodzisku w Czchowie, gdzie właśnie zakończono największą w roku inwestycję turystyczną. Oficjalne otwarcie - wiosną 2019 r. - fot. red. Joanna Dębiec
  • Seniorzy z Naszej Chaty odwiedzili z kolędą chorych w czchowskim ZOL-u oraz Urząd Miejski, kończąc dzień opłatkiem i wigilijnym barszczem... - fot.red. Joanna Dębiec
  • Wigilia dla seniorów i osób samotnych w Domosławicach na styku gmin:  Czchów i Zakliczyn - wzruszające wydarzenie - fot.red. Joanna Dębiec
  • Podsumowanie 7 lat realizacji projektu Ośrodki Wsparcia w gminie Czchów  -
  • Wzgórze zamkowe w Czchowie - aranżacja zakończona. Odbiór inwestycji - fot.red. Joanna Dębiec
  • Archiwum

Czerwiec - wydarzenia lokalne i zmiany inwestycyjne

Poprawiono: wtorek, 19, czerwiec 2018 red. Joanna Dębiec

13 czerwca w sali kina "Baszta" w Czchowie odbyła się sesja Rady Miejskiej, w części uroczystej poświęcona obchodom Dnia Samorządowca z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O wydarzeniu napiszemy w najbliższym numerze Czasu Czchowa (w kioskach pod koniec czerwca).

***

Czerwiec - wydarzenia lokalne i zmiany inwestycyjneTego samego dnia w kinie "Baszta" odbyła się piękna, charytatywna inicjatywa - przedstawienie zorganizowane już po raz drugi przez uczniów ze wsparciem nauczycieli ZSiP w Złotej, a przede wszystkim dyrekcji p.Bogusławy Jurkiewicz i opiekuna p.Marty Gurgul. Młodzież sama zaangażowała się w stworzenie mądrych, tym razem ze "śliwką", a nawet, żeby było z humorem - ze "śliwą" w tle - scenek rodzajowych, przeplatanych tańcem i śpiewem, w których na pierwszy plan wysuwały się najważniejsze w życiu wartości - serce, odpowiedzialność, obrona słabszych, różnice między dobrem a złem, pomoc innym... Akcja, w której szkoła zdobyła Certyfikat "Śliwkowej Szkoły" była zorganizowana w konkretnym celu - na leczenie i zakup protezy rączki dla małej Ani Gregorczuk i połączona z aukcją własnoręcznie szytych przez młodzież i nauczycieli - poduszek. Aukcję prowadził już tradycyjnie z-ca burmistrza Tadeusz Płachta. Certyfikat Śliwkowej Szkoły na ręce Dyrektor ZSiP w Złotej przekazali wraz z gratulacjami Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Na Śliwkowym Szlaku" Katarzyna Jasnos oraz Wiceprezes Jarosław Gurgul. Warto obejrzeć fotoreportaż: https://photos.google.com/share/AF1QipMZ1yd7q7t52_FqHzqclVIcZiwQdilIiLdxlQqGYErncv_9rHPUOXXy4jPB1gXnlg?key=OUJYSk54Q0pZUnJfZDE1NURXdjh3ZUowU1doekZB

***

14. czerwca w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej odbył się finał VI. Powiatowego Konkursu Historycznego „Kazimierz Wielki i jego czasy”. Warto zaznaczyć, że VI edycja była rekordowa, gdyż przystąpiło do niego na tym etapie aż 116 uczniów, a do wcześniejszych, szkolnych eliminacji - aż 268. uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich ze wszystkich gmin powiatu brzeskiego! Szerszy art. z wynikami w rozwinięciu artykułu, zapraszamy też na fotorelację red.: https://photos.google.com/share/AF1QipPIXmZB2vQT4PfKvn0uPXnDHlVKN9ngPoddHdP0Y3wL8hob60WPLQeLkfV0iI2SRA?key=UTROTDROQ0VxTlp1Sk5oMjBGSjlDM1FaMXdWUE9B

***

Warto wspomnieć o wydarzeniu, dzięki któremu dziś do kina "Baszta" w Czchowie zjechało wiele talentów wokalnych z całej gminy - XII Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Majstersztyk". Przesłuchania trwały od godz. 9.00, a do Konkursu zgłosiło się około 50. młodych "artystów".

***

Czerwiec - wydarzenia lokalne i zmiany inwestycyjneA jeszcze dziś na godz. 19.00 zapraszamy na Koncert "Nocą Umówieni" do czchowskiego kina. Będzie można posłuchać autorskiej muzyki do wierszy najwybitniejszych polskich poetów w wykonaniu głownie nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Warto.

***

Czerwiec to też miesiąc pełen zmian inwestycyjnych. Na wzgórzu zamkowym w Czchowie oraz na Grodzisku trwają prace budowlane, o których na bieżąco informujemy na łamach Czasu Czchowa - w projekcie: aranżacja wzgórza zamkowego i budowa oferty turystycznej "Na szlaku militarno-historycznym". Ważne - w sezonie turystycznym 2018 wzgórze zamkowe w Czchowie z basztą i wyjściem widokowym - nie będzie czynne! Prace potrwają do późnej jesieni. Już dziś na naszej stronie fotoreportaż redakcyjny z bieżących prac.

***

Pogoda dopisuje, a gmina się zmienia. Trwają prace budowlane na drogach gminnych, wykonywane są oświetlenia uliczne, został wyburzony w rynku budynek po byłej Restauracji "Basztowej", jest pomysł na wykorzystanie tego miejsca w centrum miasteczka. Została też zakończona przebudowa drogi na Równię w Jurkowie - poszerzono i wykonano nową nawierzchnię asfaltową z ponad kilometrowym chodnikiem oraz nowymi wjazdami na posesje. Teraz dojazd do Kąpieliska "Chorwacja" będzie dużo bezpieczniejszy i wygodny. O tych i wielu innych inwestycjach można czytać na bieżąco na łamach "Czasu Czchowa", a fotoreportaże będą pojawiać się na naszej stronie w galerii reportaży.

***

Szerzej o VI. Powiatowym Konkursie Historycznym „Kazimierz Wielki i jego czasy”... 

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych, kształtowanie  obywatelskiej postawy młodych ludzi oraz upowszechnienie wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem , co przełożyło się na  statystki uczestnictwa.Udział w zmaganiach to świetna okazja do zgłębienia wiedzy, odkrycia nowych pasji, a także zdobycia cennych nagród. W etapie szkolnym tego konkursu wzięło udział 268. uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich ze wszystkich gmin powiatu brzeskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 6 szkół, które dotąd nie brały udziału w tym konkursie. Do finału zakwalifikowało się 87. uczniów szkół podstawowych, 18. uczniów gimnazjum i 11. uczniów szkół średnich. Test etapu finałowego wyłonił najlepszych znawców czasów Kazimierza Wielkiego. Spośród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęły  ex aequo Gabriela Świerczek z  PSP Domosławic i Karolina Hebda z PSP nr 3 w Brzesku, miejsce drugie Rąpała Maria z PSP Biesiadki i Igor Średniawa z PSP Złota,  miejsce trzecie wywalczył Adam Hebda z PSP Biesiadki.

W kategorii klas gimnazjalnych  najlepsi okazali się uczniowie z Domosławic. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Migdał, drugie ex aequo Anna Pawlik i Klaudia Talarek, a  miejsce trzecie Patrycja Barwiołek z Tymowej.  Ze względu na minimalne  różnice punktowe nagrodzono również uczniów, którzy uplasowali się na miejscu czwartym: Aleksandrę Motak z Wojakowej, Annę Reczyńską  z Czchowa i Julię Gnylę ze Złotej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze trzy miejsca przypadły uczniom ZSP w Czchowie.  Zwyciężyła Kinga Motak, miejsce drugie przypadło Józefie Marecik, a miejsce trzecie Samuelowi Długoszowi. Gratulujemy wiedzy i zaangażowania przede wszystkim zwycięzcom, również wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów promując wydarzenie oraz przekazując swoją wiedzę historyczną.

Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej, Gmina Czchów oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Rozpoczęcia dokonał radny powiatowy i sekretarz gminy Czchów Jarosław Gurgul wraz z Prezes Stowarzyszenia, Dyrektor MOKSiR Elżbietą Ogielą oraz Dyrektor ZSiP w Złotej Bogusławą Jurkiewicz, natomiast podsumowanie wraz z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się z udziałem Zastępcy Burmistrza Czchowa Tadeusza Płachty.

Odsłony: 417