Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • Jaśkowy Sad
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • Autokompleks
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Otwarcie Ośrodka Aktywności Społecznej w Leśniczówce w Czchowie na Trawnikach - fot. red. Joanna Dębiec
 • Wyjątkowo klimatyczny Festiwal Piosenki Turystycznej w Jaśkowym Sadzie w Czchowie - fot.red. Joanna Dębiec
 • Zajawki przedpremierowe kolejnej sztuki w realizacji Teatru Komedia z Krakowa w ramach projektu
 • Dni Czchowa - niedzielne atrakcje, akcja Biblioteki i koncerty - fot.red. Joanna Dębiec
 • Dni Czchowa '2018 - sobota - fot. red. Joanna Dębiec
 • Archiwum

Już po raz drugi na naszym terenie - Małopolski Festiwal Saksofonowy

red. Joanna Dębiec.

Już po raz drugi na naszym terenie - Małopolski Festiwal Saksofonowy

II Małopolski Festiwal Saksofonowy trwa! Pod patronatem Starosty Andrzeja Potępy, Burmistrza Czchowa Marka Chudoby oraz Wicestarosty tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego i Wójta Łososiny Dolnej Stanisława Golonki w dniach od 10 do19 listopada bieżącego roku w Gminnym Centrum Kultury w Łososinie Dolnej, odbywają się warsztaty, wykłady i konkursy.

Zakończył się już konkurs kwalifikujący uczestników do warsztatów z wybitnymi saksofonistami, a już od dzisiaj przez trzy dni będziemy mieć zaszczyt gościć znakomitych wykładowców - prof. Pawła Gusnara (UMFC w Warszawie), Alicję Wołyńczyk (Warszawa) oraz Krzysztofa Bagnickiego (Gorlice). Warsztaty odbywające się w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna będą miały formę indywidualnych lekcji otwartych, a także zespołowych zajęć o różnorodnej tematyce i zajęć orkiestrowych dla wszystkich uczestników. II Małopolski Festiwal Saksofonowy odbywa się dzięki współpracy Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach ze Szkołą Muzyczną I st. im. O. Kolberga w Czasławiu i Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

     Młodzi saksofoniści z przybywają do nas z całej Polski, aby wspólnie grać, uczyć się i poznawać tajniki gry pod okiem Mistrzów.

W ostatnim czasie...

red. Joanna Dębiec.

Sporo się działo w ostatnim czasie w kulturze... 10. listopada "Graliśmy dla Jacka" [Mazura] na jazzowym koncercie w Hotelu Łaziska w Czchowie. Było mnóstwo dobrej, ciepłej energii, którą znajomi, przyjaciele i wszyscy, którzy tam byli i chcieli tam być - podarowali Jackowi, by go wspierać w walce z chorobą. Pięknie, prawdziwie i hojnie! Jacku, wracaj do zdrowia! dla Ciebie i wszystkich, którzy byli i dołożyli cegiełkę swojego serca - na pamiątkę - fotoreportaż red. Czasu Czchowa z koncertu: https://photos.google.com/…/AF1QipPGJcMKTD9W7KO4DUQfRN4CXPi…

***

11. listopada oczywiście uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które to w Czchowie rozpoczęła uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz przemarsz orkiestry strażackiej, pocztów sztandarowych OSP, szkół, harcerzy, przedstawicieli władz gminy Czchów oraz instytucji, działających na jej terenie, gości i mieszkańców Czchowa na górny cmentarz i uhonorowanie poległych w I wojnie światowej poprzez złożenie kwiatów pod obeliskiem. Następnie w sali kina Baszta po części oficjalnej i wykonaniu hymnu Polski przez Jurkowski Chór Kameralny odbyła się patriotyczna część artystyczna. Jurkowski Chór Kameralny perfekcyjnie wykonał znane utwory okolicznościowe, natomiast Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie przedstawił po raz pierwszy kawałek naszej regionalnej historii, związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, historię walk na naszych terenach - Ziemi Brzeskiej, Tarnowskiej, Sądeckiej... Młodzież przedstawiła chronologicznie wydarzenia, zebrane z kronik, dostępnych materiałów historycznych, zdjęć, dokumentów, wspomnień. To była wyjątkowa lekcja historii, nie całej Polski, ale bliższa, historia naszych dziadów, pradziadów, która się rozgrywała tu, gdzie dziś my żyjemy, gdzie ją powinniśmy znać. Brawo dla nauczycieli historii i polonistów ZSP za podjecie się przygotowania widowiska. Na koniec z utworami o wymowie patriotycznej wystąpiła młodzież Szkoły Muzycznej w Domosławicach oraz tradycyjnie znana pianistka Krystyna Man Li Szczepańska. Polecam fotoreportaż z wydarzenia na naszej stronie i stronie szkoły.

***

Również 11. listopada w Restauracji "Podzamcze" w Melsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu przez Czchowskie Koło Gołębiarzy, które działa ponad 4 lata i już liczy sobie 50 członków. Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie pucharów i dyplomów hodowcom za osiągnięcia sportowe w tej dziedzinie. Wielu z nich, jak choćby Kazimierz Gurgul z Czchowa, od wielu lat osiągający najlepsze wyniki i mistrzostwo dzięki swoim "lotnikom" - było wywoływanych wielokrotnie. Gratulujemy pasjonatom i życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć sportowych swoich gołębi.

Jesienne Szale, Szale Pani Jesieni od przedszkolaków z całej gminy...

red. Joanna Dębiec.

Jesienne Szale, Szale Pani Jesieni od przedszkolaków z całej gminy...W Publicznym Przedszkolu w Czchowie 6. listopada br. zorganizowano barwne, jesienne i tym samym atrakcyjne podsumowanie Gminnego Konkursu, przeznaczonego dla przedszkolaków pt. Szal Pani Jesieni. Pamiętamy ubiegłoroczny, na którym podziwialiśmy jesienne kapelusze. To kolejny konkurs plastyczny z tej serii, którego pomysłodawcą i organizatorem jest czchowskie przedszkole. Do Jury poproszono Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzynę Sobczyk, Panią Teresę Kasińską, wieloletnią nauczycielkę, duszę artystyczną (dziś już niestety nie ma Jej wśród nas - przyp.red.) oraz redaktor Czasu Czchowa Joannę Dębiec. Zadanie nie było łatwe, gdyż na konkurs wpłynęły bardzo pomysłowe i pracochłonne Szale z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej gminy. Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu na naszej stronie: https://photos.google.com/share/AF1QipN7o8ZKz356OnGHLX4Zey5fh6DeF8oKqgcUqyPDBg-A1vJ-aId8q8wKXCIhsQik7Q?key=TUk3b085cjVDRmg4MmZNZWJ1N3RVTkZqcDFQb3pn

Hubertowiny w Kole Łowieckim "Szarak" w Tymowej

red. Joanna Dębiec.

Hubertowiny w Kole Łowieckim 4. listopada br. Koło Łowieckie "Szarak" w Tymowej, mające za sobą już ponad pół wieku działalności, obchodziło tradycyjnego Hubertusa. Fotoreportaż na naszej stronie: https://photos.google.com/share

3. listopada w Kościele katolickim wspomina się świętego Huberta, patrona myśliwych, zwykle więc uroczystości związane z tradycjami myśliwskimi, hubertowskimi, są organizowane na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Wedle tradycji katolickiej żyjący na przełomie VII i VIII w św. Hubert. pochodzący z królewskiego rodu Merowingów, był od wczesnej młodości zamiłowanym myśliwym. Całe dnie spędzał na koniu, ścigając po lesie dziką zwierzynę. A noce na myśliwskich hulankach. Zapominał przy tym rzecz jasna o innych powinnościach chrześcijanina. Do czasu, gdy podczas jednego z polowań (w Wielki Piątek lub Wielką Sobotę) ukazał mu się jeleń ze złotym krzyżem pośród poroża. To spotkanie tak wstrząsnęło Hubertem, że porzucił myślistwo na rzecz służby bożej. Został duchownym, misjonarzem – a w końcu biskupem. Po śmierci jego ciało nie uległo ponoć rozkładowi, a modlący się do niego wierni doznali wielu uzdrowień. W ikonografii św. Hubert najczęściej przedstawiany jest podczas swego niezwykłego objawienia w lesie.

Podczas tradycyjnych obchodów Hubertusa (Hubertowin) myśliwi uczestniczą w porannej Mszy Świętej w intencji myśliwych, często jest to Msza polowa, odprawiana wokół leśnych lub przydrożnych kapliczek i uczestniczą w niej zwierzęta, jak choćby psy myśliwskie, czy sokoły.

W Tymowej, w Domku Myśliwskim, przy zapalonym kominku, w otoczeniu wspaniałych myśliwskich trofeów, obrazu z legendy o św. Hubercie, sztandaru Koła, zdjęć i dyplomów, świadczących o wieloletniej działalności pokoleń tutejszych myśliwych... przy ołtarzu specjalnie wykonanym artystycznie z drzewa, z atrybutami myśliwskimi wokół... popłynęły słowa życzeń i oddania się pod opiekę Patrona św. Huberta, modlitwa i wspomnienie tych, którzy odeszli już do Krainy Wiecznych Łowów. Na uroczystości zebrało się w tym roku aż 24. myśliwych, w tym goście z Bawarii, Ukrainy i Białorusi...

NIE dla proponowanych wariantów projektu budowy nowej Sądeczanki

red. Joanna Dębiec.

NIE dla proponowanych wariantów projektu budowy nowej SądeczankiNIE dla proponowanych wariantów projektu budowy nowej SądeczankiOstatni czas był dość intensywny jeśli chodzi o działania społeczne, podejmowane przez mieszkańców gminy Czchów. Pisaliśmy na łamach "Czasu Czchowa" o planach budowy nowej "Sądeczanki" i projektach, przedstawionych przez biuro projektowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które spowodowały i nadal powodują fale sprzeciwu mieszkańców. Szczególnie dotyczy to tych miejscowości gminy, przez które miałaby przebiegać droga alternatywna w kierunku Nowego Sącza, dodajmy - pasem szerokości 150 m. W publikacji była mowa o sprzeciwie mieszkańców Jurkowa, Biskupic Melsztyńskich i Czchowa (200 podpisów zebranych pod pismem, skierowanym do GDDKiA, przedstawionym na zebraniu wiejskim w Jurkowie), natomiast na dzień dzisiejszy do protestu dołączają się mieszkańcy Wytrzyszczki i Tymowej.

NIE dla proponowanych wariantów projektu budowy nowej Sądeczanki25. października br. odbyło się liczne zebranie mieszkańców z udziałem przedstawicieli projektantów Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w czchowskim kinie, na którym zostały przedstawione 2 kolejne wersje projektu.

W konsekwencji 2 dni później zorganizowano zebranie wiejskie w Tymowej z udziałem burmistrza Czchowa i radnych Tymowej, na którym został powołany Komitet Obrony miejscowości Tymowa.

Już 10. listopada - Gramy dla Jacka w Czchowie! Zapraszamy

red. Joanna Dębiec.

Już 10. listopada - Gramy dla Jacka w Czchowie! Zapraszamy10 listopada br. w Hotelu Łaziska w Czchowie Zaporze o godz. 19.00 zaczynamy wyjątkowy Koncert jazzowy, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację dla Jacka Mazura. Warto wspomnieć, że Jacek Mazur, znany jazzman, pochodzi z Czchowa i jest od wielu lat jego ambasadorem w wielu miejscach Polski i poza granicami kraju, oraz inicjatorem i Dyrektorem Artystycznym czchowskiego Baszta Jazz Festivalu. Tym razem dla niego zagrają w piątek krakowski Jazz Band Ball Orchestra, w którym Jacek gra od wielu lat oraz tarnowski Leliwa Jazz Band - z przyjaciółmi!

Przyjdźmy i bądźmy wsparciem dla - dziś potrzebującego nas - Jacka!

Tym razem nie Jacek dla Czchowa, a "Czchów" dla Jacka...

Zapraszamy wszystkich...

znajomych, przyjaciół, mieszkańców Czchowa i okolic, tych, którzy chcą pomóc.

 

10 lat ZSiP imienia ks.Tischnera i 5 lat Szkoły Muzycznej w Domosławicach!

red. Joanna Dębiec.

22 października 2017 r., uroczystym nabożeństwem w kościele w Domosławicach uczczona została 10. rocznica nadania imienia ks. prof. Józefa Tischnera miejscowemu Zespołowi Szkół i Przedszkola. Był też drugi jubileusz: 5-lecie utworzenia w ramach Zespołu pierwszej w regionie Szkoły Muzycznej I stopnia. Obiecaliśmy Czytelnikom szerszy artykuł, polecamy również fotoreportaż na naszej stronie: https://photos.google.com/share/AF1QipPP1S9PaMMEMWygKC2Eidz44UQ0JZ8Uk3JpcUcBYsKf1tPZhGL4OIvVxUDd2Q5FNA?key=VEhtRmZYQXdWVW5BOUlpN1dmanY3bWVjZmtwbkVR

Podczas liturgii nie zabrakło odświętnej oprawy muzycznej, której osią była – przygotowana specjalnie na jubileusz kompozycja – Msza domosławicka. 5 części stałych w języku polskim na baryton solo, chór, organy i smyczki skomponował Grzegorz Majka, który – prócz działalności twórczej - zajmuje się nauczaniem przedmiotów teoretyczno-muzycznych w domosławickiej szkole.

Nagroda Jakości Nauczania SAPERE AUSO dla naszej Szkoły Muzycznej

red. Joanna Dębiec.

Nagroda Jakości Nauczania SAPERE AUSO dla naszej Szkoły MuzycznejNagroda Jakości Nauczania SAPERE AUSO dla naszej Szkoły MuzycznejWspominamy o tym wydarzeniu na łamach aktualnego Czasu Czchowa, ale i na stronie internetowej warto przypomnieć o prestiżowej nagrodzie SAPERE AUSO dla Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach... Gratulujemy.

19 października Burmistrz Czchowa, Marek Chudoba oraz delegacja szkoły z dyrektorem Kazimierzem Wojnickim, złożyli wizytę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Było to symboliczne spotkanie dwóch szkolnych tradycji: bardzo młodej, zaledwie 5-letniej - z najstarszą w Polsce, bo liczącą sobie nieprzerwanie aż 429 lat. Okazja do spotkania była niezwykła, jako że właśnie w auli I Liceum w Krakowie odbyła się gala wręczenia Nagrody Jakości Nauczania „Sapere auso”, ustanowionej przez marszałka województwa małopolskiego. Tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowanych zostało 5 szkół, w tym jedna artystyczna – Szkoła Muzyczna I st. w Domosławicach!

Refleksyjnie...

red. Joanna Dębiec.

Refleksyjnie...Wracamy po kilku dniach zawirowań serwerowych, dziś Dzień Zaduszny, dlatego spokojnie, refleksyjnie, poetycko...

Jan Twardowski "Żal" [fragm.]
 
Żal że się za mało kochało
Że się myślało o sobie
Że się już nie zdążyło
Że było za późno...
 
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I takie są te pierwsze listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Kalejdoskopowo - co? gdzie? kiedy?

red. Joanna Dębiec.

Od 26 października w kioskach i punktach sprzedaży jest dostępny nowy numer "Czasu Czchowa" - polecamy. Czytelnicy znajdą w nim informacje dotyczące projektów budowy "Sądeczanki", zagospodarowania Grodziska, na które Czchów czeka od lat, są również relacje z licznych wydarzeń w gminie Czchów, w które obfitował przełom września i października.

***

25 października br. w sali kina w Czchowie odbyło się zebranie mieszkańców gminy z projektantami Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg i Autostrad oraz władzami gminy Czchów. Kolejne spotkanie, tym razem to będzie zebranie mieszkańców Tymowej w tej samej sprawie - dziś (27.10.2017) o godz. 18.30 w remizie OSP Tymowa.

***

27 października w sali kina Baszta odbyło się uroczyste podsumowanie projektu - zadania publicznego "Straż na straży przyrody" realizowanego przez OSP Czchów we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej i MOKSiR, współfinansowanego przez Gminę Czchów i Powiat Brzeski. W ramach projektu zorganizowano Konkurs plastyczny, którego szczegóły podaliśmy na łamach "Czasu Czchowa", wydano folder Dziedzictwo Przyrodnicze Powiatu Brzeskiego, zorganizowano pokaz multimedialny na temat bezpieczeństwa i ochrony środowiska z udziałem przedstawiciela OSP Czchów oraz zapromowano sadzenie drzewek w swoich środowiskach poprzez rozdanie sadzonek uczestnikom projektu. Dla zwycięzców konkursu plastycznego były dodatkowo dyplomy i nagrody. Dziękujemy za udział w tym ciekawym projekcie dzieci i młodzieży gminy Czchów oraz za włączenie się w promocję szkół i przedszkoli.

***

Ostatni weekend był wyjątkowy dla mieszkańców Domosławic - podczas niedzielnej sumy chór i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach wykonali wspaniałą kompozycję Grzegorz Majki "Msza Domosławicka" z okazji Jubileuszów Zespołu Szkól i Przedszkola w Domosławicach. Otóż 10 lat temu szkoła otrzymała imię wspaniałego Patrona - ks. Tischnera i pewnie stąd pomysł podkreślenia Jubileuszu właśnie podczas Mszy św., uroczyście, ze słowami ks. Tischnera w tle; natomiast 5 lat temu w szkole utworzono dodatkowo Szkołę Muzyczną I stopnia, która muzyką rozsławia nie tylko Domosławice, jest dumą i chlubą gminy Czchów i gmin, w których funkcjonują jej filie, ale również w całym regionie i Małopolsce, odnosi sukcesy na wielu płaszczyznach, o czym świadczy ostatnio zdobyta nagroda "Sapere auso". O wydarzeniu w osobnym artykule, zapraszamy również już dziś do obejrzenia krótkiego fotoreportażu na naszej stronie.

***

A dla tych, którzy nie zawsze mają czas przeglądać na bieżąco nasze fotoreportaże zapraszamy do obejrzenia ostatniego - ze Ślubowania klas I. w Czchowie https://photos.google.com/share/AF1QipMR3nzbocM2sgcectuOb4NIkFXepjE1G5fhV0sCzhtVdoyiaTJ9cjicQajLMSDIxA?key=eGEyODAybzhnYmtxdUd5M1NRd0tteHdud3lucUJ3

Kolejny, z Dnia, poświęconego Bezpieczeństwu w Zespole Szkół w Tymowej - dziś na naszej stronie.

 

 

 

"Od przedszkolaka do strażaka" - Spartakiada dzieci przedszkolnych z całej gminy Czchów

red. Joanna Dębiec.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważny jest w naszym życiu ruch i uprawianie dyscyplin sportowych. Nie mówimy tutaj wyłącznie o profesjonalnym uprawianiu sportu, ale o zwykłej rekreacji. Powiat Brzeski wspiera różne inicjatywy sportowe, a niedawno z okazji 150-lecia Powiatu Brzeskiego mogliśmy uczestniczyć w wielu tego rodzaju imprezach.Promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność sportową jest obecnie bardzo modna - i dobrze. O swoją kondycję fizyczną należy dbać już od najmłodszych lat. Instytucje i stowarzyszenia proponują różnorodne zajęcia rekreacyjne. Od lat w gminie Czchów działają kluby i sekcje sportowe. W strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie działają sekcje dziecięce i młodzieżowe – piłki nożnej, tenisa stołowego, koszykówki, ogólnorozwojowe, a ostatnio powstało kółko szachowe. Trzeba przyznać, że zajęcia są oblegane! Dodatkowo wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej i Ochotniczą Strażą Pożarną w Czchowie realizujemy ciekawe sportowo-rekreacyjne projekty.

W tym roku OSP w Czchowie otrzymała dofinansowanie na realizację Spartakiady. Zadanie publiczne pn. „Spartakiada od przedszkolaka do strażaka” współfinansowane jest przez Powiat Brzeski. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej - Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie 19 października 2017 roku w Hali Sportowej przy PG w Czchowie zrealizowała najważniejsze sportowe wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców Powiatu Brzeskiego.

Za nami weekend z Owczarkiem Niemieckim w roli głównej

red. Joanna Dębiec.

Za nami weekend z Owczarkiem Niemieckim w roli głównejZa nami kolejna Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich w Czchowie przy zaporze. Wystawę z ramienia gminy Czchów otworzył Zastępca Burmistrza Tadeusz Płachta, a Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie partycypował w kosztach zakupu pucharów. Czchów odwiedzili ze swoimi "championami" goście zagraniczni ze Szwecji, Czech, Słowacji, a nawet Portoryko, natomiast zdecydowana większość uczestników zjechała z całej Polski - z Katowic, Krakowa, Grudziądza...ale i z niedalekiego Brzeska czy Czchowa. Warunkiem uczestnictwa psa lub suki w Wystawie było zarejestrowanie psa w Związku Kynologicznym. Oczywiście najważniejszymi na wystawie były psy rasy Owczarek Niemiecki w różnych klasach wiekowych krótko- i długowłose, które rywalizowały ze sobą w określonych konkurencjach. Sędziowie (Sebastian Handy PL i Ulrich Hausmann SV) oceniali wygląd z uwzględnieniem szczegółowych kryteriów i prawidłowy rozwój każdego psa z osobna.

Psy rodowodowe mogły mieć wykonane specjalne testy, podejść do egzaminów i prób wytrzymałości oraz uzyskać Polską Licencję Hodowlaną. Gratulujemy miejsc i ocen, mamy nadzieję, że dla hodowców i obserwatorów to były owocne dwa dni w pięknym Czchowie.

Na stronie w galerii - fotoreportaż redakcyjny z tego dwudniowego wydarzenia w Czchowie Zaporze.

"Start" harcerzy Brzeskiego Hufca i Festiwal Piosenki Turystycznej - czyli "Tak wiele do odkrycia" w Piaskach-Drużkowie

red. Joanna Dębiec.

Co roku we wrześniu i w pierwszych dniach października gromady zuchowe i drużyny harcerskie podejmują realizację zadań startowych. W  tym roku szkolnym w PSP w Czchowie podjęła pracę tylko drużyna harcerska „Czchowskie Orły” i to w okrojonym składzie. Gromada Zuchowa „Leśne Ludki” zaprzestała swojej działalności po 35. latach pracy. A szkoda, bo w ZHP dzieje się dużo ciekawych rzeczy w terenie, bez komputera, tabletu, często z piosenką na ustach, z gawędą, przy ognisku, pod namiotem, w służbie Bogu i Ojczyźnie…
7 października w Ośrodku Harcerskim w Piaskach-Drużkowie kolejny rok swej działalności zainaugurowało blisko 180. zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów naszego Hufca Brzesko, reprezentujących 15 z 18. Jednostek, wchodzących w skład naszej organizacji. Nie zabrakło też i nas, „Czchowskich Orłów”.